kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 10-10-2017, 12:51
tradycyjna tradycyjna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 19
Domyślnie Zaparcia.

Zaparcia u dziecka to trudny temat. Z jednej strony dużo wspomina się o jedzeniu błonnika pochodzącego z warzyw, z drugiej jest pełno dzieci, które odmawiają spożycia warzyw. Wszystko jest kwestią wychowania i przyzwyczajenia, ale w trakcie złego samopoczucia należy być wyrozumiałym dla każdego, nie tylko dla dzieci. Najlepiej podawać im to, co lubią - błonnik przemycony w formie kolorowego smoothie z dodatkiem owoców to bardzo dobry pomysł. Korzystanie z informacji na stronach takich jak http://natrawienie.pl może być bardzo przydatne i pomocne. Pamiętajmy też o cierpliwości - każdy chory ma swoje prawa i potrzebuje spokoju i wyrozumiałości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 27-10-2017, 10:50
kobietka_10 kobietka_10 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 601
Domyślnie

koniecznie pomyśl o zmienie diety i zaopatrz się w dicopeg junior. Jest to suplement, którego stosowanie jest bardzo proste bo wystarczy rozpuścić saszetkę w wodzie i wypić. Efekt jest natychmiastowy, dlatego moje dzieci też go lubią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 31-10-2017, 17:26
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

to poważna sprawa i proponuję wizytę u specjalisty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 28-02-2020, 02:02
starla starla is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 575
Domyślnie

Zależy jak problem jest zaawansowany tak naprawdę, ile trwa czy zmiana diety powoduje poprawę. Wiadomo w pierwszej kolejności idzie się do pediatry w takiej sytuacji. On zapisuje leki, w wielu przypadkach pomagają. Ale dzieci które mają długotrwałe zaparcia i one ciągle męczą powinny być leczone w takich placówkach jak Gabos w Piekarach Śląskich, w poradni urologicznej poza leczeniem nietrzymania moczu u dzieci specjalizują się właśnie w leczeniu zaparć. Więcej o samym problemie i leczeniu na https://gaboscm.pl/zaparcia-u-dzieci/ można przeczytać. O zaparciach mówimy gdy dziecko wypróżnia się mniej razy niż dwa w tygodniu, oddaje twardy stolec i odczuwa przy tym ból.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 10-04-2020, 08:45
Majka33 Majka33 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 170
Domyślnie

Mleko modyfikowane różnie działa na dzieci. Nie każdemu będzie to służyło. Właśnie dlatego powinniście wiedzieć, co na zaparcia u noworodka może dać najlepsze efekty. Myślę, że będziecie z tego szczególnie zadowoleni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 10-04-2020, 08:45
Majka33 Majka33 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 170
Domyślnie

Mleko modyfikowane różnie działa na dzieci. Nie każdemu będzie to służyło. Właśnie dlatego powinniście wiedzieć, co na zaparcia u noworodka może dać najlepsze efekty. Myślę, że będziecie z tego szczególnie zadowoleni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 01-10-2020, 21:17
Domi88 Domi88 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 313
Domyślnie

Faktycznie, o ile pamiętam, wspominany przez autorkę wątku środek można podawać dopiero w przypadku dzieci powyżej 12-go roku życia. Jest jednak dość silny produkt o działaniu rozkurczowym i raczej nie zaryzykowałabym kuracji właśnie nim. Zresztą tak naprawdę szukając informacji na temat tego, co na zaparcia u noworodka karmionego sztucznie , okaże się skuteczne, natrafiłam na bardzo ciekawy artykuł, w którym wymieniono masę produktów, ułatwiających walkę z zaparciami. Są wśród nich m.in.: pieczywo razowe, owoce i warzywa, czy po prostu woda w odpowiedniej ilości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 03-10-2020, 21:22
magnolia's Avatar
magnolia magnolia is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Posty: 32
Domyślnie

Ja na zaparcia u dzieci zawsze w pierwszej kolejności stosowałam naturalne metody, czyli próbowałam sobie z nimi poradzić dietą na tapecie były gruszki, śliwki i ziołowe herbatki. I najczęściej pomagało, więc polecam właśnie od tego zacząć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 04-10-2020, 08:11
Bambi89 Bambi89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 222
Domyślnie

Zatwardzenie u dziecka nie jest niczym przyjemnym. Przy tego typu problemach doskwierają dziecku najróżniejsze dolegliwości, a samo wypróżnianie po dłuższym czasie jest dla niego bardzo nieprzyjemne, bolesne. Warto poczytać sobie artykuł https://www.medme.pl/artykuly/zaparc...oby,72091.html gdzie można dowiedzieć się - co robić gdy nasze dziecko ma zaparcia? Co jest przyczyną tego problemu? etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 18-05-2021, 10:41
furon Mężczyzna furon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 199
Domyślnie

to poważny problem
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.