kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 07-04-2015, 19:06
georgina georgina is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie Czy warto kupować mieszkanie inwestycyjnie?

Dziewczyny mam pewien problem. Mamy z mężem mieszkanie własnościowe, które sobie powoli spłacamy i nawet zostaje nam trochę kasy. Mąż teraz upiera się że powinniśmy kupić drugie mieszkanie, takie pod inwestycję i wynajem, a kiedyś jak się spłaci i jak dzieci będą chciały się wyprowadzić to im je przekazać, bo on twierdzi, że nie ma nic lepszego niż inwestycje w nieruchomości. Nie wiem do końca co o tym myśleć. Trochę się boję, że dwa mieszkania to za dużo. Z drugiej strony pierwsze spłacamy bez problemów, kasy trochę zostaje no i trzeba myśleć o przyszłości dla dzieci. Zastanawiam się czy może nie pogadać z kimś z jakiejś firmy, która zajmuje się nieruchomościami żeby nam zrobił jakąś analizę czy coś. Co o tym wszystkim myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 08-04-2015, 09:04
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie

Powiem Ci,że nie jest to taki zły pomysl. Pod warunkiem oczywiście,że kupicie sobie mieszkanie w jednym z większych miast Polski .Stawiałabym na Warszawę ponieważ mielibyście pewność,że takie mieszkanie nie straci na wartości...
Może niekoniecznie apartament w centrum ale na przykład na Bielanach.
Ten deweloper z Warszawy ma obecnie ciekawe osiedle na sprzedaż:
http://www.metrobielany.pl/
Metro Bielany. Bardzo dobry standard mieszkań , wszystko bardzo nowoczesne i praktycznie przy stacji metra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 10-04-2015, 01:20
myssszka myssszka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 7
Domyślnie

Dokładnie jak bym słyszała swojego męża ... ma dokładnie takie samo podejście, też namówił mnie na kupno drugiego mieszkania pod wynajem i to częściowo na kredyt, początkowo byłam sceptycznie nastawiona do tego pomysłu ale tera nie żałuję .... mieszkanie pomału zaczyna na siebie pracować i uważam że jest to dobry sposób na lokowanie pieniedzy i oszczędności
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 13-04-2015, 23:13
Annafot Annafot is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

Znajdując dobrą lokalizację, czyli taką na której ceny mieszkań nie polecą w dół w perspektywie 10-20 lat to inwestycja w mieszkanie wydaje się byc naprawdę sensowną. Owszem, Warszawa wydaje się być jednym z najrozsądniejszych wyborów ale już od samego początku należy wiedzieć, że znacznie więcej takie mieszkanie będzie kosztowało niż na przykład w Poznaniu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 14-04-2015, 19:20
sylwkaa sylwkaa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 7
Domyślnie

Kupując mieszkanie warto popatrzeć sobie na plan zagospodarowania przestrzennego, bo dzięki temu zobaczysz, czy mieszkano które chcesz kupić nie będzie miało w niedługim czasie jakiegoś uciążliwego "sąsiada" w postaci fabryki, albo ruchliwej drogi. Nie da się wszystkiego przewidzieć, ale jeśli to zakup z długoletnią perspektywą, to warto coś takiego zrobić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 16-04-2015, 20:14
wondefurLIve wondefurLIve is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 7
Domyślnie

zakup mieszkania pod inwestycje jest bardzo dobrym pomysłem, jednak ja bardzo nie przepadam za kredytami, także dobrze się zastanówcie czy na pewno przez około 30 lat będzie stać was na jego spłatę jeśli chodzi o samo mieszkanie to wybierzcie takie w dobrej lokalizacji, żebyście nie mieli problemu ze znalezieniem najemców i bez uciążliwych sąsiadów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 27-10-2015, 13:34
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Niektóre banki zabezpieczają takie kredyty na 30 lat, więc można ryzykować zresztą lepiej mieć własne lokum niż wynajmować i komuś płacić. Mnie się podobają nowe mieszkania Warszawa Mokotów sprzedaz-mieszkan.eu, głównie dlatego, że lubię tą dzielnicę i sporo moich znajomych tam właśnie mieszka.

Ostatnio edytowane przez femme.m : 27-10-2015 o 13:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 25-01-2016, 10:51
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

W dzisiejszych czasach to pewnie że inwestycja w mieszkania jest dobrym pomysłem. Mieszkanie raz dwa można wynająć i mieć z tego stały zysk. Moja znajoma kupiła właśnie przez http://vantage-sa.pl/ dwa mieszkania i od razu wynajęła. Też się zastanawiam czy tak właśnie nie zrobić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 28-01-2016, 15:22
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

A gdzie znajduje się to mieszkanie? Ja zastanawiam się nad kupnem mieszkania we Wrocławiu, bo dostałam propozycje pracy, która jest nie do odrzucenia. Myślałam o jednym z mieszkań z tej strony http://promenadywroclawskie.pl/ . Kilka z nich jest na promocji i są w bardzo atrakcyjnych cenach zwłaszcza jak na tą lokalizacje, bo znajdują sie 3km od centrum i nad samą Odrą. Sądzicie, że to dobry wybór?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 02-02-2016, 14:17
mercerka mercerka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 4
Domyślnie

No cóż myślę że warto zaryzykować, to prawda ze mieszkanie jest zawsze dobra inwestycja szczególnie gdy macie dzieci. Możecie też postarać się o szybsze spłacenie tego kredytu, jeśli macie spora nadwyżke pieniędzy to dobry pomysł zeby wczesniej wyjśc na czysto i zastanowić się co dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.