kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 10-07-2015, 08:34
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Nieuczciwy pracodawca - co robić?

Czy można zrobić coś z pracodawcą, który wykorzystuje złą sytuację na rynku pracy do zlecania swoim pracownikom zadań, do których nie mają uprawnień?
Chodzi mi przykładowo o coś takiego, gdy np. pani zajmująca się sprzątaniem w przedszkolu ma przypilnować dzieci przez kilka godzin.
Takie sytuacje w ogóle mają prawo się zdarzać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 10-07-2015, 11:44
madi25 madi25 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 10
Domyślnie

Nie powinny sie zdarzać ale praktyka pokazuje inaczej jak widać. U mnie w poprzedniej pracy na recepcji musiałam np. w wolnej chwili prasować obrusy, sprzątać pokoje itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 10-07-2015, 19:29
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

I pytanie właśnie na ile pracownik może przypomnieć pracodawcy o swoich obowiązkach wyszczególnionych w zawartej umowie.
Jeśli nie masz co do tego pewności, poczytaj sobie artykuły na tej stronce: http://uwazaj.pl/ - myślę, że możesz znaleźć tam przydatne informacje.
Z drugiej strony, jeśli na nic nie trafisz, możesz tam napisać mejla z prośbą o poradę prawną - tam dostaniesz już bardziej sprecyzowaną odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 10-07-2015, 19:31
Lukrecjasz Lukrecjasz is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 4
Domyślnie

Oczywiście, że nie powinny się zdarzać, ale niestety takie sytuacje coraz częściej mają miejsce. Proponuję skontaktować się z Państwową Inspekcją Pracy, na stronie internetowej jest numer telefonu na infolinię, zdarzyło mi się korzystać, panie na infolinii są bardzo miłe i pomocne, na pewno będą w stanie Ci coś doradzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 13-07-2015, 17:45
luna1234 luna1234 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 4
Domyślnie

Wbrew pozorom jest to naprawdę bardzo, ale to bardzo trudna sprawa i nie da się tutaj czegoś jednoznacznie doradzić, bo sytauacja jest praktycznie nie do rozwiązania, ponieważ jak wiemy jest wielu kandydatów na miejsce pracy i jest alternatywa dla pracodawcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 14-07-2015, 21:26
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 621
Domyślnie re

Nieznajomość prawa szkodzi Przede wszystkim Ty musisz orientować sie w prawie pracy. Tu jest fajnie wszystko opisane http://praca.gratka.pl/poradnik/prawo-pracy/ . I myslę że każdy pracownik powinien znać nie tylko swoje obowiązki ale przede wszystkim swoje prawa. Zapobiegnie to "nadużyciom władzy" pracodawcy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 18-07-2015, 23:06
zegariusz zegariusz is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 4
Domyślnie

Takie rzeczy nie powinny mieć w ogóle miejsca. Rozumiem, że pracodawca to prywaciarz? Warto taką sprawę zgłosić do Inspekcji Pracy oni wtedy dokładnie wszystko sprawdzają i weryfikują (przyglądają się pracodawcy). Warto mieć jakieś dowody w postaci np. zdjęć itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 20-07-2015, 18:37
bristina bristina is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Tak warto to dać do inspekcji pracy..Nie wiem czy to jest akurat prawdziwe i czy to jest legalne ale przede wszystkim no coś takiego to się dzieję, że można z monitoringu na pewno sobie wziąć. Wszystko to sprawdzić zawsze można na milicji. Ups jej już nie ma..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 24-07-2015, 01:08
Haneczek23 Haneczek23 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

czy można coś zrobić z pracodawcą ktory wykorzystuje pracowników - no chyba tylko tyle że iść do Państwowej Inspekcji Pracy ale jestem zdania że jest to ryzykowne - bo czasami pracodawca moze być poinformowany o tym naszym ruchu i informować innych..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 27-07-2015, 14:15
Maniulka's Avatar
Maniulka Maniulka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 118
Domyślnie

Ja miałam kiedyś podobną sytuację w pracy i niestety, ale to nie jest tak łatwo postawić się pracodawcy. Szczególnie jeśli ma się w perspektywie bezrobocie. Ja zaczęłam działać dopiero, jak miałam już pewną pracę gdzie indziej.
Poszłam do prawnika z Grodziska Mazowieckiego, bo sama bym przecież niewiele ugrała. Ponieważ dowody zbierałam przez pewnie czas, to coś już tam miałam. No i co najważniejsze, sprawę wygraliśmy, pracodawca został pociągnięty do odpowiedzialności i musiał zapłacić grzywnę. Aczkolwiek z tego, co słyszałam, to teraz robi to samo, tylko dyskretniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:07.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.