kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 03-05-2016, 19:39
Dulcynea Dulcynea is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 747
Domyślnie Kamienie w nerkach wracają?

Miałam już wątpliwą przyjemność zakosztować bólu z powodu kamieni nerkowych. Na szczęście były małe i udało mi się ich pozbyć naturalnie, głownie przy pomocy zwiększonych dawek płynów. Ale mam lęki czy to choroba powracająca i ewentualnie co robic, żeby już nigdy nie wróciły?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 05-05-2016, 07:21
Fantazja30's Avatar
Fantazja30 Fantazja30 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 577
Domyślnie

Nawet jeśli kamica nerkowa nie wraca, to można wielokrotnie na to cierpieć, bo przy złej gospodarce wodnej że tak powiem dla organizmu to mogą się co jakiś czas robić nowe kamienie - nawet zupełnie niezwiązane z tymi, które miałaś wczesniej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 20-05-2016, 08:23
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

Można rozbić takie kamienie lekami, ale problem po jakimś czasie powraca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 16-02-2018, 14:21
lucy92e lucy92e is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 706
Domyślnie

Wszystko zależne jest od organizmu i czasami możemy odczuwać jedynie objawy kamicy nerkowej, a nie będzie to nic poważnego. O takich sprawach najlepiej rozmawiać z lekarzami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-03-2019, 10:23
starla starla is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 575
Domyślnie

Kamice nerkową trzeba leczyć przede wszystkim. Nie samodzielnie, tylko z pomocą lekarza. Są różne metody, endoskopowa z tego co słyszałam najlepsza. W Warszawie Szpital Mazovia specjalizuje się w leczeniu kamicy moczowej, są najlepsi w Polsce. Ponad 10 lat już działają, przeprowadzili ponad 10 tys zabiegów. Wszystkie możliwe stosują - rozkruszanie kamieni falą uderzeniową, przezskórne usuwanie i usuwanie endoskopowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 28-11-2019, 00:53
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 717
Domyślnie

Znam rzeczywiście przypadki osób gdzie było wykonywane rozbijanie kamieni nerkowych a za jakiś czas problem powrócił. Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę jak powstają kamienie nerkowe, na https://gaboscm.pl/rozbijanie-kamieni-nerkowych/ można się tego dowiedzieć. To strona poradni gdzie zajmują się profesjonalnie leczeniem kamicy nerkowej. Jak widać aby kamienie powstały musi pojawić się nadmiar składnika budującego kamienie - wapnia, kwasu moczowego czy fosforanów. I ta sytuacja może się powtarzać, nie ma wpływu na to fakt, że wszystkie kamienie zostały w danym momencie usunięte. Grunt to dobry lekarz i podjęcie leczenia jeśli kamica została stwierdzona. Zalecenia jak problemu w przyszłości unikać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 22-04-2020, 15:03
evangeline evangeline is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 836
Domyślnie

W mojej opinii trzeba zawsze być przygotowanym na powrót choroby.. w końcu każdy organizm jest inny i nigdy nie można być od końca pewnym. Jeżeli chodzi mnie to chciałabym zwrócić Waszą uwagę na odpowiednią dietę w przypadku gdy zmagamy się z kamicą nerkową. Na stronie: https://www.dbajonerki.pl/przepisy-d...nowo-wapniowej znajdziecie świetny, konkretny wpis, a w nim informacje o produktach, które warto wówczas wybierać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.