kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 23-09-2014, 11:05
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Rozwijające hobby

Jakie hobby waszym zdaniem może być dla takiego nieco starszego dziecka dość rozwijające i ciekawe?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 24-09-2014, 19:14
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Hm, no wybór jest teraz spory.
Na pewno każdy sport i czytanie książek.
Nawet odpowiednio dobrane gry na kompa mogą się przyczyniać do rozwoju dziecka. Polecam np. tą: http://dogry.pl/plemiona . A najważniejsze jest to, żeby dziecko po prostu lubiło to, co robi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 25-09-2014, 21:46
SONIA1307 SONIA1307 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 8
Lightbulb

Nie szukaj dziecku hobby na siłę. Niech samo określi, co lubi robić. Nauka sama w sobie też może być hobby, więc nie ma się co martwić, gdyby się okazało, że dziecko uwielbia spędzać czas przygotowując się do szkoły.

Ostatnio edytowane przez SONIA1307 : 04-10-2016 o 14:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 29-09-2014, 12:57
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Moim hobby jest pływanie i nie jestem żadnym zawodowcem. Po prostu to lubię i pływam przynajmniej raz, dwa razy w tygodniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 30-09-2014, 22:35
MrKaty1663 MrKaty1663 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 9
Post

ja uwielbiam ściankę wspinaczkową, nic tak nie dodaje adrenaliny i relaksu jak ścianka. Polecam wszystkim, którzy chcą sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość mnie namówił do tego chłopak, ale załuję tylko, że tak późno dałam się na to namówić

____________________
Co to będzie, co to będzie http://modnajaity.wordpress.com/ zauważyłeś już że to prawda!

Ostatnio edytowane przez MrKaty1663 : 28-04-2015 o 16:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 01-10-2014, 13:25
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Myślę, że fajnym hobby dla dziecka może być numizmatyka - choć to raczej dla starszych dzieci, które już są w stanie zrozumieć, co właściwie robią.
Dzieciaku lubią kolekcjonować różne przedmioty.
Warto sobie zajrzeć na przykład tu: http://www.cezar24.pl/ - w tym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria, jak również same monety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 18-02-2015, 13:34
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

Czytanie książek jest z pewnością rozwijające.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 22-09-2015, 17:59
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 621
Domyślnie

Na pewno bardzo rozijającym hobby jest czytanie ksiązek. I to procentuje w przyszłości. Moja siostra czytała od dziecka i w tej chwili nie wyobraża sobie życia bez książek. Na urodziny teraz chce dostac w prezencie "Dziennik o-błędnik" - ponoć rewelacyjna ksiązka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 23-09-2015, 10:48
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Nie ma sensu szukać dziecku hobby na siłę, ale chodzi o to, żeby pokazać maluchowi jak wiele ma możliwości.
Jeśli wykazuje uzdolnienia muzyczne, zapisz go na jakieś zajęcia. Po czasie możesz mu nawet kupić instrument, jak np. coś z tych: https://www.prodrum.pl/tama-cat-2.aspx
Pamiętaj jednak, że nie ma sensu przymuszać. Czytałam, że teraz dzieciaki niektóre mają dzień wypełniony od rana do nocy wszystkimi możliwymi zajęciami pozaszkolnymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 29-04-2018, 14:04
reksio78 reksio78 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał marzycielkazostendy
Jakie hobby waszym zdaniem może być dla takiego nieco starszego dziecka dość rozwijające i ciekawe?
Bardzo praktycznym rozwiązaniem są sztuki walki, dziecko nauczy się dyscypliny, kontroli a co najważniejsze samoobrony. Mój syn chce zapisać się na karate i tak się zastanawiam nad jakimś kimonem dla niego, póki co coś takiego znalazłam https://madake.pl/pl/p/KARATEGI-KWON...ALYM-PASEM/235 Połoncze to jakoś z dniem dziecka, a potajemnie zapiszę go na lekcje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.