kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 31-03-2016, 23:11
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie Karma dla kociaka

Jakiś czas temu wystartował program ambasadorski Whiskas (Wiem jak karmić) w którym można było przetestować karmy. Niezmiernie się uceszyłam gdy zostałam wybrana właśnie jako ambasadorka. Moje kociaki również się ucieszyły bo lubią próbować nowości. Karma jaka została do mnie przysłana była chętnie zjadana przez kociaki no i oczywiście dobrze ją trawiły dzieki czemu były szczęsliwe.

Według mnie bardzo fajny program bo po pierwsze jest panel edukacyjny o żywieniu, po drugie mamy do przetestowania karmy dla swoich kociaków po trzecie jeżeli karma zasmakuje wiemy co kupować swoim kochanym kotkom.

Co myślicie o takich programach i na jakie karmy wy stawiacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 15-06-2016, 09:45
malvina malvina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 194
Domyślnie

Karma dla kota musi być przede wszystkim dobrej jakości. Trzeba czytać skład, bo czasem nie jest najlepszy... I przede wszystkim trzeba dostosować karmę do wieku i stanu zdrowia kota, zwłaszcza jak np. kot jest kastrowany. Podobnie w przypadku psa - trzeba zwracać uwagę na to, co wsypuje mu się do miski, bo od tego zależy jego zdrowie. A możecie mi polecić jakiś konkretny środek na coś takiego jak pchła psia? Wystarczy obrożę przeciwpchelną założyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 19-06-2016, 10:19
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

ja kupuję Purinę w sklepie zoologicznym i jestem z niej bardzo zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 22-06-2016, 12:32
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Purina nie jest najlepszą karmą. Może sprawdź Animondę Carny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 15-07-2016, 20:36
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 714
Domyślnie

Lepszy skład od Puriny a podobną cenę mają karmy Iams. Moje kociaki dostają właśnie taką, mają po niej lśniącą sierść, zero problemów z wypróżnianiem i dużo energii. Sucha karma to podstawa ich żywienia. O Whiskasie wolałabym się nie wypowiadać, 4% mięsa to totalna żenada:/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 29-12-2016, 10:37
hektorek hektorek is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 79
Domyślnie

Ja oprócz karmy daję kotom takie tradycyjne jedzenie z domu, często dostają dodatkowe porcje mięsa żeby uzupełnić to, czego brakuje zwykłej karmie. Większy problem mam z piciem. Moje koty uwielbiają pić mleko, wody nie chcą ruszyć a ostatnio coraz więcej czytałam na ten temat i np. tutaj: http://apetete.pl/blog/czy-kot-moze-...-naszemu-kotu/ piszą, że mleko jest szkodliwe. To akurat jeden przykład takiego artykułu, ale już wcześniej się spotkałam z takimi głosami. Czy naprawdę mleko może moim kotkom zaszkodzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 02-01-2017, 12:19
aragz Mężczyzna aragz is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 6
Domyślnie

Ja używam Royal Canin, głównie dlatego że mój kociak ma problemy z kulami włosowymi które dosyć często wymiotuje. Po zastosowaniu tej specjalnej karmy trochę się poprawiło, no ale problem całkowicie nie zniknął :-(
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 02-11-2017, 01:04
Cukierkowa4 Cukierkowa4 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 561
Domyślnie

a jakie smakołyki podajecie swoim pupilom ? Mój kot miał swojego czasu spore problemy z niedowagą - nie chciał nic jeść tylko pił samą wodę. Zaryzykowałam i kupiłam jej najpierw vetaminex od vetexpert i widzę ,że zaczyna coraz chętniej sięgać do miski. Myślę jednak nad wyborem konkretnej karmy dla niej i widze juz tutaj kilka ciekawych propozycji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 02-11-2017, 19:26
askamit Mężczyzna askamit is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 4
Domyślnie

JA też używam właśnie tej karmy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 05-11-2017, 22:13
Judyta3 Judyta3 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 723
Domyślnie

Mój kotek lubi jeść surowe mięsko i warzywka. Podaję jej również takie fajne witaminki dla seniorów geriativet vetexpert. Co do vetaminexu to się zastanowię, bo jeszcze go nie testowaliśmy .

Ostatnio edytowane przez Judyta3 : 10-11-2017 o 20:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:11.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.