kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 19-12-2012, 13:31
asterka asterka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 14
Domyślnie Prowadzenie biznesu i korzystanie z doradztwa

Czy na forum jest jakaś osoba, która prowadzi własny biznes? chciałam tutaj poruszyć kilka kwestii związanych z działalnością biznesową. Obecnie prowadzę z dwoma wspólnikami małą firmę produkcyjną. Zastanawiamy się nad rozszerzeniem działalności i podjęciem pewnych inwestycji. Znamy się na swojej branży, ale w kwestiach ekonomicznych i prawnych to już niekoniecznie. Myślimy nad skorzystaniem z jakieś firmy doradczej - czy ktoś z was korzystał z jakiegoś doradztwa w zakresie prowadzenia biznesu? Chodzi mi np. o takie usługi konsultingowe które zaproponowano mi na jakimś forum biznesowym. Zastanawiam się nad ich skutecznością. Co myślicie o takich usługach? Jeśli macie doświadczenia z tym temat to zapraszam do odpowiedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 22-05-2013, 15:30
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Dodałbym do tego jeszcze doradztwo biznesowe które jest równe istotne jak usługi konsultingowe. Analizy rynkowe czy sporządzenie biznes planu w istotny sposób wpływają na przyszłość przedsiębiorstwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 16-07-2013, 09:04
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

Nie znam się na tym, działalności nie prowadzę, ale noszę się z zamiarem otwarcia własnej firmy i na pewno w kwestiach, na których się nie znam, kogoś bym się poradziła, żeby później nie narobić sobie problemów :-) Ja nawet kwestie finansowe zamierzam przerzucić na jakieś biuro rachunkowe :P
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 15-01-2014, 16:17
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Zgadzam się, profesjonalne doradztwo się przyda, jeśli chcesz wypłynąć na głębsze wody
A jeśli chodzi o własną, niedużą firmę, z księgowością można spokojnie poradzić sobie samemu. Są programy w rodzaju tego: http://www.infakt.pl/, które znacznie to ułatwiają. A kasa zostaje w kieszeni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 11-02-2014, 21:55
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

Wiesz, rozumiem, że można samemu, ale lada moment otwieram firmę i wiem, że szkoda mi będzie poświęcać czas na liczenie czegoś i przekładanie papierów, skoro ktoś za niewielką opłatą może to zrobić za mnie. Poza tym z natury jestem humanistką i liczenie nie jest dla mnie, cały czas żyłabym w nerwach, że coś źle policzyłam, także jeśli chodzi o opłaty środowiskowe, dlatego już teraz testuję za darmo program envinet.pl i jak ruszę z działalnością, to na pewno będę z niego korzystać Polecam wszystkim, którzy jako przedsiębiorcy ingerują w środowisko - a każdy przedsiębiorca w jakiś sposób w nie ingeruje!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 26-02-2014, 20:41
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

Faktycznie, warto korzystać z doradztwa biznesowego, bo dzięki temu szybko dowiemy się jak skonstruować umowy cywilno - prawne lub jak zaciągnąć kredyt. Całe szczęście, że moje biuro rachunkowe oferuje doradztwo biznesowe - dzięki temu nie musiałam szukać dwóch osobnych instytucji i w ten sposób w jednym miejscu mogę zasięgnąć informacji na ważne dla mnie tematy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 20-03-2014, 16:53
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Dobrym biurem jest www.euro-punkt.pl. Korzystałam z ich usług, gdy musiałam rozliczyć podatek z zagranicy - sama niestety nigdy bym sobie z tym nie poradziła, a oni to zrobili bardzo szybko i sprawnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 28-04-2014, 19:44
ewik ewik is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 11
Domyślnie

Dzisiaj bez problemu można korzystać z firm doradczych i księgowych świadczących usługi online. Wszelki kontakt czy przesyłanie dokumentów możliwy jest przecież przez email. Ja mam wykupioną usługę księgowość - pod tym linkiem jest opis abonamentów, jakby ktoś chciał zobaczyć można wejść i sobie poczytać. Po prostu dla mnie taka opcja była bardziej korzystna niż stacjonarne biuro rachunkowe. Nie mam potrzeby żeby jeździć co miesiąc do biura i przekazywać faktury księgowej przecież to wszystko można załatwić online i wychodzi jeszcze taniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 29-04-2014, 11:06
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 650
Domyślnie

A co dokładnie produkujecie i przede wszystkim: gdzie to sprzedajecie? Może warto byłoby założyć sklep internetowy np na http://wirtualne-sklepy.pl/ taka forma sprzedawania jest już w dzisiejszych czasach normą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 18-12-2014, 14:06
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Niezależnie od tego na jaki biznes postawimy najważniejsze, żeby mieć dobrą stronę internetową i wsparcie pozycjonowania, np: http://bizzit.pl/zdjecia-firmowe-google-street-view. Wtedy odniesiemy sukces.

Ostatnio edytowane przez femme.m : 21-02-2020 o 14:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.