kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 16-07-2013, 09:13
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

Mnie przeraża moda na drogie prezenty i materializm, jaki panuje wokół wydarzenia, jakim jest pierwsza Komunia św. Jestem za tym, by dziecko dostało rower, zegarek, medalik z Matką Boską i Biblię. Reszta gości najlepiej niech daje pieniądze, zawsze się przydadzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 09-02-2015, 23:58
emelia1006 emelia1006 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 10
Domyślnie

W dzisiejszych czasach to chyba faktycznie najlepszym prezentem będzie kasa. Kiedyś wystarczył zegarek i dzieciak chodził dumny, ze go dostał, a dziś niestety koszt prezentu na komunie jest praktycznie taki jak na wesele.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 13-02-2015, 10:46
Cobi's Avatar
Cobi Cobi is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Zgadzam się ze słowami poprzedniczki. Niestety tak to teraz wygląda, że każdy stara się kupić coś lepszego niż inny członek rodziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 13-02-2015, 12:34
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Moim zdaniem drogie prezenty nie mają sensu. To nie jest wyścig na prezenty tylko poważna impreza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 16-02-2015, 07:37
zimorrodek zimorrodek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 9
Domyślnie

No ok może i drogie prezenty nie mają sensu ale czy dziecko ucieszy się z Biblii? To może od razu kupmy Leksykon, żeby było edukujące...dzieci komunijne to ciągle dzieci, jeżeli na przykład zbiera na rower to gotówka będzie ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 20-02-2015, 21:40
laidback laidback is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 10
Domyślnie

Także i mnie się wydaje, że pieniądze mogą być najlepszym rozwiązaniem, ewentualnie do tego jakiś religijny akcent. Może to być mała Biblia z dedykacją, czy nawet obrazek, przedstawiający np. Maryję z dzieciątkiem. Uważam, że laptopy i inne tego typu rzeczy to już naprawdę przesada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 20-02-2015, 21:43
laidback laidback is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 10
Domyślnie

Swoją drogą- gdzie się podziały czasy, kiedy człowiek cieszył się, gdy na Pierwszą Komunię Świętą dostał właśnie rower lub zegarek? Przeraża mnie ten wyścig (zarówno pomiędzy dzieciakami, jak i rodzicami) w tym, kto dostanie lepszy prezent. Tablety, quady, skutery... Przeraża mnie, że to wszystko ma coraz większy wydźwięk materialny. Najlepsze prezenty to takie od serca, a nie "byle droższe".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 30-03-2015, 12:07
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie

Myślę, że i rodziców w tym duża zasługa. Dawniej dzieciom tylko chrzestni kupowali droższe prezenty, czyli na przykład rowery, a pozostali goście raczej symboliczne rzeczy. Ja pamiętam, że dostałam oprócz roweru właśnie zegarek, walkmana, kolczyki i książkę z baśniami. I choć wtedy najbardziej cieszył mnie walkman i rower, to tę książkę mam do dziś (kolczyki też bym pewnie miała, gdybym kiedykolwiek miała przekłute uszy). A wiecie, co moja bratanica dostała w zeszłym roku na komunię? Wycieczkę do Jungle Aqua Park w Egipcie! Tu jest opis tego miejsca: http://www.qtravel.pl/inspiracje/jungle-aqua-park-id10
To moim zdaniem jest przesada. Ode mnie dostała właśnie pięknie ilustrowaną księgę baśni Braci Grimm i medalik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 31-03-2015, 00:01
KrystynkaA KrystynkaA is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 10
Domyślnie

Nie mówcie mi nawet o prezentach komunijnych. Przecież to co się teraz wyrabia to przechodzi ludzkie pojęcie. Dorośli sami nakręcają te dzieci w tym by chciały jakieś dziwne prezenty. A to laptop, a to nowa komórka...Niedługo jeszcze będą im kupować na komunię domy albo samochody!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 08-04-2015, 16:27
dara dara is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

Taka jest niestety moda bo przecież teraz jak się spojrzy już nawet w te reklamy w TV to tam jest własnie bardzo często obudź w sobie dziecko i po prostu reklama tableta. To takie według mnie jest błędne koło jak ktoś akurat nakręca coś takiego by rodzicie wydawali większa kasę na takie różne akurat prezenty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:56.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.