kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 19-01-2018, 11:50
Franczeska Franczeska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 435
Domyślnie Oczyszczanie powietrza w domu

Od jakiegoś czasu borykam się z dylematem jak oczyścić powietrze w mieszkaniu. Lepszy będzie nawilżacz czy oczyszczacz tego typu https://klarta.pl/ ? Z tego co sama zauważyłam nawilżacze nie mają żadnych specjalnych filtrów a taki oczyszczacz ma jakieś węglowe, hepa itp. Jest mi ktoś w stanie sensownie wyjaśnić działanie takich urządzeń? Bardzo mi zależy na czymś co będzie dobrze działało ponieważ mam w domu dwóch małych alergików a im czystsze powietrze jakim oddychają tym lepiej dla ich zdrowia. Zresztą tyle się teraz człowiek nasłucha o smogu i jego skutkach... Ktoś, coś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 20-01-2018, 21:09
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 714
Domyślnie

Sama piszesz, że zależy Ci na oczyszczeniu powietrza a nie jego nawilżeniu także kierując się samą nazwą powinnaś wiedzieć co wybrać. Główną funkcją oczyszczacza jest usuwanie zanieczyszczeń z powietrza, może mieć dodatkowo funkcję nawilżania ale zawsze to będzie funkcja dodatkowa. Nawilżacz za to ma zwiększać wilgotność w pomieszczeniu, są podobno modele które zasysają też powietrze dodatkowo je oczyszczając ale na pewno nie w takim stopniu jak porządny oczyszczacz. Co dokładnie chcesz wiedzieć? trochę jestem zorientowana w temacie także chętnie pomogę

Ostatnio edytowane przez karo : 20-01-2018 o 21:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 21-01-2018, 19:12
Franczeska Franczeska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 435
Domyślnie ...

Na co zwracać uwagę przy wyborze takiego oczyszczacza? Ten z Klarty, który pokazałam ma filtr hepa, węglowy, katalityczny plus jonizację powietrza - musi być ich aż tyle żeby skutecznie działało? Co to właściwie jest ta jonizacja i czy to faktycznie coś daje? Oglądałam kilka różnych oczyszczaczy i mało, który posiada taką funkcję. I w sumie już ostatnie pytanie do pokoju, który ma około 20m2 jaki przepływ powietrza w takim oczyszczaczu będzie dobry?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 22-01-2018, 10:36
karina123 karina123 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 8
Domyślnie

Sądzę, że będzie dobre
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 23-01-2018, 16:05
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 714
Domyślnie

Tak, patrz przede wszystkim na filtry, każdy wyłapuje co innego - wstępny kurz, sierść (ten zazwyczaj można myć pod bieżącą wodą), HEPA pyły zawieszone (m.in. najgroźniejsze ze smogu PM2,5), węglowy gazy i zapachy w tym rakotwórcze benzopirany. Jonizacja jak najbardziej na tak, krótko mówiąc jonizator produkuje jony ujemne które wytrącają z powietrza alergeny, roztocza, pyły zawieszone, redukują ilość bakterii, wirusów. Zjonizowane powietrze działa antystresowo, poprawia samopoczucie i koncentrację. Im większy przepływ powietrza tym lepiej, od 200 m3/h będzie już ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 23-01-2018, 23:01
Michitan Michitan is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 4
Domyślnie

Fajna sprawa takie oczyszczacze Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 28-01-2018, 21:54
comon's Avatar
comon comon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 893
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franczeska
Od jakiegoś czasu borykam się z dylematem jak oczyścić powietrze w mieszkaniu. Lepszy będzie nawilżacz czy oczyszczacz tego typu https://klarta.pl/ ? Z tego co sama zauważyłam nawilżacze nie mają żadnych specjalnych filtrów a taki oczyszczacz ma jakieś węglowe, hepa itp. Jest mi ktoś w stanie sensownie wyjaśnić działanie takich urządzeń? Bardzo mi zależy na czymś co będzie dobrze działało ponieważ mam w domu dwóch małych alergików a im czystsze powietrze jakim oddychają tym lepiej dla ich zdrowia. Zresztą tyle się teraz człowiek nasłucha o smogu i jego skutkach... Ktoś, coś?


hej hej! ja mam ten oczyszczacz, kupiłam sobie biały bo pasuje do mebli w salonie ekspertką w temacie nie jestem, myślę że dziewczyny tutaj fajnie wszystko opisały, nawet sama się wielu rzeczy dowiedziałam ale tak od strony użytkowej mogę powiedzieć że jest fajny, bardzo cichy - bałam się, że będę jakieś brzęczenie słyszeć czy coś w tym stylu, ale nie a jeśli chodzi o samo oczyszczanie to działa bez zarzutów, czuć różnicę w jakości powietrza tak po kilku-kilkunastu minutach od włączenia i jest ona naprawdę duża. Planuję kupić taki drugi ale tym razem do sypialni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 08-02-2018, 09:07
gabriela90 gabriela90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 1 525
Domyślnie

Przy tym, jaką jakość powietrza mamy obecnie w Polsce, uważam, że nie powinniśmy nawet zastanawiać się nad zakupem takiego oczyszczacza. Moim zdaniem oczyszczacze powietrza powinny obecnie znajdować się w wyposażeniu każdego domu. Dzięki nim możemy normalnie oddychać i nie truć się we własnym domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 10-02-2018, 02:53
Cukierkowa4 Cukierkowa4 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 561
Domyślnie

Takie urządzenie jest niezwykle przydatne. Ja swój kupiłam tutaj https://zdrovi.pl/ i wkoncu moge cieszyc sie dobrym powietrzem w mieszkaniu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 13-02-2018, 13:40
DizA DizA is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 686
Domyślnie

Też pierwszy raz spotykam się z tym tematem, o nawilżaczach słyszałam ale oczyszczaczach już nie. Jaka jest różnica? A klimatyzatory? Czy one przypadkiem też nie mają jakichś filtrów? Tak się dopytuję bo mieszkam w Krk i już mnnie męczy ta jakoś powietrza
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.