kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 15-01-2015, 17:02
spodniczka spodniczka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Ja też uważam,że wszystko z umiarem. Moja koleżanka, ekomama ma 4 letnią córeczkę, przeanalizowała wszystko co dawała wcześniej jej do jedzenia wyszło, że jemu około szklankę cukru dziennie spożywając zwykłe jedzenie bez słodyczy. Ok przerażające ale jak słucham,że chcę ją tak wychować,żeby dostając 5 zł do szkoły nie kupowała batonika a jabłuszko - to uważam to za krzywdzące dziecko na przekór po kryjomu będzie podjadać słodycze. Uważam zatem,że mała słodycz, czekoladka nawet jedna dziennie - oczywiście jeśli dziecko nie jest niejadkiem jest w porządku. Mój syn na szczęście lubi warzywa , owoce, zupy zatem spokojnie dostaje czekoladkę czy kinder kanapkę codziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 16-01-2015, 09:15
PROJEANNINE2097 PROJEANNINE2097 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 10
Domyślnie

Tak z umiarem to wszystko jest zdecydowana prawda. Wiem to sama po sobie ponieważ jak mojemu dziecko dawałam za dużo słodyczy właśnie jakieś kinder niespodzianki czy też jakieś inne smakołyki jak czekolada wedel czy ptasie mleczko to miało jakieś kłopoty żołądkowe i niestety musiało często chodzić do toalety. Teraz zamiast tego podaje częściej owoce ponieważ też mają cukier i są zdrowsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 26-01-2015, 22:52
Lesa1984 Lesa1984 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 9
Domyślnie

Oczywiście, że dziecko musi czasem zjeść słodycze, od tego też jest dzieciństwo. Oczywiście to niezdrowe, tuczące i powoduje próchnicę. Ale wyobraźcie sobie co się stanie gdy taki kilkulatek w końcu gdzieś tych słodyczy spróbuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 30-01-2015, 12:40
OneFranklin96 OneFranklin96 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 12
Domyślnie

Do tego to trzeba mieć takie podejście dość elastyczne uważam i trzeba tutaj zachować jakąś taką zdrową równowagę, żeby po prostu nie odbierać dziecku przyjemności z dzieciństwa. Najlepiej to chyba jeśli właśnie po prostu dziecko na początku zje do końca obiad a dopiero później mu pozwolić wziąć jakoś słodycze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 06-02-2015, 07:18
emiliada emiliada is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 10
Domyślnie

Podejście elastyczne jest bardzo dobre. Tutaj od siebie po prostu powiem, że najlepiej dziecko tak nauczyć iż za swój dobry uczynek czy lepsze zachowanie może właśnie zasłużyć na cukierka. Trzeba zastosować właśnie tą zasadę najpierw obiad a później już dać mu ten deser. Od małego trzeba już go przyzwyczajać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 08-04-2015, 11:58
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 988
Domyślnie

Ja jestem zdania, że jak najbardziej tak tylko do wszystkie trzeba mieć umiar. Dzieci bardzo się cieszą ze słodyczy jako prezentów. Z przyjaciółką zastanawiamy się czy nie zrobić wspólnej imprezy na dzień dziecka i z tej okazji zamówilibyśmy słodycze ze strony https://sweet24.pl/ . Jest to hurtownia słodyczy, więc na pewno wyszłoby taniej, a dzieci byłyby na pewno zadowolone.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 14-05-2015, 15:36
Dzisia Dzisia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Tak, ja jestem za. Moje dzieci dostają słodycze w nagrodę, ale niezbyt często. Nie bronię im, jak poproszą. Zazwyczaj jest to czekolada. Wolę żeby zjadły czekoladę niż n.p. czipsy czy jakieś niezdrowe fast foody. Nie jestem zwolennikiem zabraniania, a tłumaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 15-05-2015, 11:46
Bonanza Bonanza is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

U mnie dzieciaczki też dostają słodycze ale tylko jeśli na nie na prawdę zasłużą. Bo jeśli były danego dnia niegrzeczne to nie mogą liczyć na to, że coś dostaną ode mnie w prezencie. Musiałam w inne miejsce położyć smakołyki bo dzieci wykryły gdzie ja je wkładam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 15-05-2015, 12:33
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonanza
U mnie dzieciaczki też dostają słodycze ale tylko jeśli na nie na prawdę zasłużą. Bo jeśli były danego dnia niegrzeczne to nie mogą liczyć na to, że coś dostaną ode mnie w prezencie. Musiałam w inne miejsce położyć smakołyki bo dzieci wykryły gdzie ja je wkładam.

U nas jest tak samo. Słodycze traktowane sa jako nagroda za dobre zachowanie. Jestem zdania,że nie warto jest zabraniać dziecku wszystkiego bo jeszcze bardziej będzie go do tego ciągnęło. Poza tym kto z nas nie jadł czekolady jak był dzieckiem? NIe można im tego odmawiać

Powiem Wam,że Wedel ma obecnie ptasie mleczko w fajnym opakowaniu. W jednym większym opakowaniu znajduje się kilka małych z ptasim mleczkiem .Dzięki temu można codziennie wrzucić dziecku do plecaka jedno takie niewielkie opakowanie z piankami ( fota poniżej).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 15-05-2015, 22:39
geniuszek geniuszek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

Jak ze wszystkim trzeba umieć zachować umiar. Zabranianie dziecku słodyczy do niczego dobrego nie doprowadzi, bo dziecko poczęstowane słodkim będzie wszędzie go szukało i chciało. Dziecko musi poznać wszystkie smaki, ale ważne jest żeby nie przesadzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.