kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ŻYCIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 19-05-2015, 12:15
balbincia balbincia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Dokładnie, trzeba powyłączać z gniazdek urządzenia, z których nie korzystamy codziennie a które pożerają prąd. Kupowanie sprzętów oszczędzających energię, gaszenie światła to wszystko wpływa na nasze oszczędności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 19-05-2015, 12:24
balbincia balbincia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Dokładnie, trzeba powyłączać z gniazdek urządzenia, z których nie korzystamy codziennie a które pożerają prąd. Kupowanie sprzętów oszczędzających energię, gaszenie światła to wszystko wpływa na nasze oszczędności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 22-05-2015, 18:01
karolkowa karolkowa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 14
Domyślnie

Jak ktoś ma w domu nieszczelne okna to warto jest latem albo wiosną wymienić, żeby na okres jesienno-zimowy były już gotowe i szczelne. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i uczynić swój dom bardziej efektywnym energetycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 24-05-2015, 10:53
Getryna Getryna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

Ja bym zaczęła od prądu czyli wymienić stare oświetlenie na nowe ledowe jest tysiąc razy lepsze i na pewno mniejsze rachunki będą. Ocieplić dom styropianem wymienić okna na szczelniejsze to wiadome. Piec jeżeli jest stary też można wymienić na ekologiczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 25-05-2015, 11:05
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 940
Domyślnie

A myślałyście kiedyś o ogrzewaniu gazowym domu? Czytam sobie oferty PGNiG i zastanawiam się ile można na tym ogrzewaniu zaoszczędzić. Na razie ogrzewamy węglem i drewnem, ale poważnie myślimy o gazie. http://oferta.pgnig.pl/zmien-ogrzewanie na tej stronie jest wszystko dokładnie opisane, a dodatkowo prowadzona jest akcja promocyjna i można wygrać różne nagrody, np. 500 zł. Czy na ogrzewaniu gazowym można dużo zaoszczędzić? Czy to jest bardziej naiwne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 28-05-2015, 20:23
lilka91 lilka91 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 462
Domyślnie

Ja myślałam o tym by zacząć oszczędzać na paliwie. Słyszałam że monitoring gps firmy monitoring-gps.net umożliwia kontrolowanie jego zużycia. Próbowałam już eko jazdy ale nie jest to dla mnie - no nie potrafię oszczędnie jeździć dlatego mam nadzieję, że lokalizator mi pomoże. U mnie paliwo idzie jak woda bo jeżdżę bardzo dużo i muszę trochę przyoszczędzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 06-10-2015, 18:30
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

To ja trochę z innej beczki - na czym można oszczędzać w firmie?
Macie jakieś sprawdzone rozwiązania?
Ja na początek chciałam się skupić na obcięciu rachunków za telefon. Jakieś pomysły? Chodzi mi po głowie centrala pbx taka jak tu: http://www.spikon.eu/wirtualna-centrala/ . Myślicie, że to dobra opcja, czy kombinować dalej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 09-11-2015, 09:46
perelka perelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 549
Domyślnie

Ta jest poradnik jak oszczędzać na energii elektrycznej i rachunkach za prąd: http://oszczedny.org/jak-zaoszczedzi...nkach-za-prad/, dużo z tych rzeczy, o których piszecie plus kilka innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 10-03-2016, 21:58
ayris ayris is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 175
Domyślnie

Najlepszym sposobem na oszczędzanie jest wybudowanie domu energooszczędnego i inwestycja w system domu inteligentnego np z http://www.smart-living.pl/inteligen...rzewodowy.html To na pewno pozwoli na oszczędzanie. My właśnie budujemy dom i trochę rozeznałam się w temacie. Na pewno lepiej jest wydać więcej na początku żeby później ta kasa się zwróciła niż później zamartwiać się, że rachunki za wysokie itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 01-04-2016, 13:44
perelka perelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 549
Domyślnie

A jeszcze tak się zastanawiałam czy oprócz zmiany dostawcy gazu kojarzycie jeszcze jakieś sposoby na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie gazowe?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.