kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 05-10-2015, 09:47
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie Pogarsza mi się wzrok ? Co mam robić ?

Noszę okulary w sumie od ponad 30 lat ale wzrok się nie poprawia tylko się pogarsza. Czy istnieją jakieś leki lub też suplementy które powodują zatrzymanie tej wady wzroku ? Właśnie znalazłam http://www.mojeoczy.pl/superoptic i ciekawi mnie wasza opinia na ten temat. Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 05-10-2015, 14:57
groźna's Avatar
groźna groźna is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 80
Domyślnie

Suplementy na poprawę wzroku? Bzdura. Szkoda mi tylko ludzi którzy dają się na to nabierać. Z tego co ja słyszałam to jedyną metodą na zatrzymanie pogaraszania sie wzroku jest laserowe leczenie, ale jest to obwarowane wieloma warunkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 07-10-2015, 11:11
celina's Avatar
celina celina is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 6
Domyślnie

To zależy od tego jakie jest źródło problemów z wzrokiem. Niedobory niektórych substancji mogą wpływać na gorszą pracę narządów wzorku, ale nawet przy takim założeniu należałoby raczej zrobić badania krwi pod tym kątem i zastosować suplementację w oparciu o wyniki tych badań. Oczywiście zazwyczaj przyczyna jest inna i nawet długotrwała suplementacja w niczym nie pomoże jeśli źródłem problemu nie jest niedobór jakieś witaminy czy minerałów. Lepiej pójść do lekarza i zdiagnozować źródło tego problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 08-10-2015, 16:15
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Żadne suplementy nie sprawią, że nagle komuś poprawi się wzrok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 18-01-2016, 11:39
Ciril Ciril is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 182
Domyślnie

Przede wszystkim trzeba zacząć od dobrych szkieł korekcyjnych, pełną ofertę znajdziesz np. na http://www.okularowy.pl/okulary/6-szkla-korekcyjne , następnie raz do roku lub częściej, musisz chodzić badać sobie wzrok i sprawdzać czy widzenie się poprawia czy pogarsza. Zależnie od wyników optyk będzie zmieniał parametry szkieł korekcyjnych, tak aby jak najlepiej Ci służyły
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 12-02-2016, 09:34
ela1595 ela1595 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 148
Domyślnie

Stosowanie suplementów nie do końca pomaga. Może usprawnić krążenie w gałce ocznej jednak nie naprawi to wzroku. Trzeba będzie nosić okulary lub soczewki i do tego ewentualnie można brać suplementy. Jeżeli masz minusy to można skorygować laserowo. Ja bym proponowała jednak kupić sobie soczewki najlepiej dwutygodniowe o takie http://zdrowo.info.pl/wady-wzroku.html . Na początek będą wygodniejsze dla ciebie.

Ostatnio edytowane przez ela1595 : 07-08-2019 o 12:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 28-06-2016, 10:09
gabriela90 gabriela90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 1 525
Domyślnie

Zdecydowanie powinnaś się wybrać na badanie wzroku. Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz leczyć, tym lepiej dla Ciebie. Uważam, że warto bo wzrok ma się tylko jeden.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 16-11-2016, 17:18
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

A robiłaś badania wzroku? Jeśli pogarsza Ci się wzrok to od tego zacznij, a potem dopasuj sobie odpowiednie soczewki. Na forum nikt Ci raczej w tej kwestii nie pomoże. Takie badanie możesz zrobić na przykład tutaj: https://optiland.pl/badanie-wzroku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 17-11-2016, 10:23
iola iola is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 898
Domyślnie

A czemu wzrok miałby ci się poprawiać? Okulary nie do tego służą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 21-11-2016, 12:20
Kostka Kostka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 1 386
Domyślnie

Jak pojawiają się problemy ze wzrokiem to moim zdaniem najlepiej jest się udać po prostu do okulisty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.