kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 06-09-2009, 15:46
Magdaam Magdaam is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 1
Question Hotelarstwo - czy warto studiować?

cześć

Zastanawiałam się poważnie nad studiami hotelarstwa, nawet znalazłam uczelnię, gdzie jest szansa na darmowy indeks http://www.pwsbijo.pl/zarzadzanie-w-...anagement.html, ale zastanawiam się jakie są perspektywy pracy po studiach.

Osobiście wydaje mi się, że to całkiem sensowny wybór, ale liczę na opinie innych. Może któraś z Was studiuje lub skończyła jakiś kierunek związany z turystyką i branżą hotelarską? Jakie są Wasze doświadczenia, na co zwrócić uwagę, co jest istotne w takich studiach, jakie przedmioty są fajne, a które beznadziejne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 23-06-2010, 13:34
nastazja512 nastazja512 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 21
Domyślnie

Hmm, nie pomogę w opisaniu przedmiotów, ale powiem tak: grunt to studiować to, co Cię interesuje - bez sensu jest się męczyć ucząc się rzeczy które Cię nie interesują - to jest bardzo deprymujące Może znajdzie się ktoś, kto napisze Ci jakie tam są przedmioty, w opisie kierunku też pewnie znajdziesz

Ja wybrałam kierunek który mi się podoba, który lubię, a... Przedmiotów związanych z nim to akurat jest najmniej - giną w gąszczu socjologii różnego rodzaju, historii, antropologii i innych nudnych badziewi - więc jak przychodzi mi się uczyć, to mnie coś trafia

Pani Okazja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 26-11-2011, 10:50
muffinka muffinka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 3
Domyślnie

w moim przekonaniu kierunek hotelarstwo nie pomoże zbytnio, no chyba że myślisz o pracy za granicą, tam są zupełnie inne standardy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 26-11-2011, 11:11
mansell31 mansell31 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 2
Domyślnie

Hotelarstwo tak, ale tylko w przypadku jezeli planujesz wyjechać.
__________________
pozycjonowanie
kasetony reklamowe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 26-01-2012, 12:15
Arete's Avatar
Arete Arete is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 3
Domyślnie

Czy opłaca się studiować <tu wpisz dowolny kierunek>?

Wg mnie wszystko zależy od tego co człowiek rozumie przez "opłaca się". Dziś żaden z kierunków humanistycznych nie przysporzy finansowego sukcesu mimo to wielu ludzi w tym ja sądzi że się jednak opłaca.
Jedyne co się w studiowaniu nie opłaca to poczucie że robi się coś czego się robić w ogóle nie chce - jeżeli tak jest to nie warto. Ta sama zasada dotyczy hotelarstwa.
__________________
Niebo gwieździste nade mną, prawo moralne we mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 06-04-2012, 15:43
matisek matisek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 15
Domyślnie

Mnie się wydaje, że uczelnia też ma znaczenie, bo studia w małej szkole na Podkarpaciu, na pewno się nie opłacają. Mnie mówili, że etnologia się nie opłaca, nie ma po tym pracy i blabla, a mam ciepły etacik, zarabiam i nawet rozliczyła dumnie pit 37 za 2011 Druk szczęścia Jeśli ma się konkretny cel i łeb na karku, to można wszystko. Hotelarstwo to może być ciekawa przyszłość
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 30-04-2012, 18:10
sylwia85 sylwia85 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 10
Domyślnie

przede wszystkim taki kierunek trzeba lubić i być gotowym na przeprowadzkę w rejony turystyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 21-05-2012, 10:35
menago28 menago28 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2012
Posty: 2
Domyślnie

Jesli to lubisz to jak najbardziej.
__________________
Wróżby
Prace zaliczeniowe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 30-12-2012, 20:47
nikodemka nikodemka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 4
Domyślnie

Najważniejsze studiować coś co się lubi. Ja jestem po rachunkowości, ale dodatkowo robię studia podyplomowe na kierunku turystyka uzdrowiskowa na WSB w Bydgoszczy - tematyka mnie bardzo interesuje i nie mam problemów z przyswajeniem wiedzy. Dodatkowo mam już pracę w tej branży, tak więc liczę na rozwój. Kariera w branży, w której lubi się swoją pracę naprawdę daje sporo szczęścia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 06-03-2013, 14:37
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Jeżeli nie chcesz cierpieć bezrobocia to idź na politechnikę na jakiś ścisły kierunek. Łatwiej będzie Ci wtedy odnaleźć się na rynku pracy.


__________________
kominki i biokominki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:14.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.