kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 09-11-2020, 15:57
rita1 rita1 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Posty: 3
Domyślnie Dzieci, jedzenie grzybów i pieczarek

Od wielu lat grzyby w diecie dziecka są bardzo kontrowersyjnym tematem, który budzi wiele wątpliwości. Wśród specjalistów znajdziemy przychylne opinie, ale także takie, które nie spotykają się z aprobatą obecności grzybów w diecie dziecka. Z racji tego, że sezon na grzyby jest u swojego szczytu, w marketach i na bazarach pojawiają się przepiękne okazy przedstawicieli różnych gatunków. Co więc, jako rodzice, powinniśmy o tym myśleć?

Wprowadzenie grzybów do diety dziecka
Specjaliści od spraw dietetyki w Wielkiej Brytanii i Kanadzie zachęcają do wprowadzenia grzybów do diety dziecka. Oczywiście należy zacząć od niewielkich ilości w postaci zmiksowanej papki i jedynie jako niewielki dodatek do dania. Należy obserwować reakcję dziecka oraz czy wypróżnianie przebiega prawidłowo. Należy także zwrócić uwagę na możliwe reakcje alergiczne. Grzyby są źródłem potasu, magnezu oraz witaminy D2. Przed podaniem dziecku grzybów należy je starannie oczyścić oraz obrać ze skórek, ponieważ są one ciężkostrawne. Razem z wiekiem dziecka można częściej wprowadzać je do stałego jadłospisu naszego malucha i nie należy się ich obawiać. Stanowczo należy się wystrzegać grzybów niewiadomego pochodzenia. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.



Blog, RAWONA producent pieczarek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 10-11-2020, 13:10
bethany53's Avatar
bethany53 bethany53 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Posty: 4
Domyślnie

Pierwszy raz spotkałam się z taką tezą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 30-11-2023, 13:01
kinka kinka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 1 519
Domyślnie

Cześć wszystkim! Ostatnio zainteresowałem się suszeniem grzybów i chciałbym poznać wasze doświadczenia w tej kwestii. Jakie metody suszenia grzybów uważacie za najskuteczniejsze? Czy korzystacie z tradycyjnego suszenia na powietrzu czy może stosujecie jakieś nowoczesne metody, takie jak suszenie w suszarce bądź piekarniku? Chętnie poznam wasze sprawdzone triki i porady dotyczące suszenia grzybów! Wstępnie przeczytałam już ten artykuł https://naturalnieozdrowiu.pl/jak-su...wdzone-metody/ . Jest tam wiele ciekawych wskazówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.