kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 09-10-2014, 12:17
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie Czy warto jest iść na techniczne studia

Jak myślicie czy dziewczyna może sobie na takich poradzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 09-10-2014, 12:18
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie

Oczywiście,ze warto ! Raczej napisałabym,ze na te związane z kierunkami ścisłymi a nie ściśle techniczne jednak na pewno jest po tym praca. Sama aktualnie jestem na informatyce. Dziewczyn jak na lekarstwo a jest to błąd ponieważ praca daje bardzo dobre perspektywy na rozwój. Jestem aktualnie na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu na specjalizacji informatycznej technologie internetowe ( tutaj możesz sobie o nim poczytać: http://www.wsnhid.pl/technologie-internetowe.html ) . Obecnie pracuję w zawodzie. Studia łatwo jest połączyć z pracą ponieważ wykładowcy fajni - da się z nimi dogadać. No i uczymy się tylko praktycznych rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 12-10-2014, 10:45
Carmel1206 Carmel1206 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 2
Domyślnie

Nie kategoryzowałabym tego, że dziewczyny są jakieś gorsze i mają problem na uczelniach technicznych, bo kobiety są zazwyczaj dużo lepsze od panów w swoim zawodzie Studia ścisłe, najlepiej po Politechnikach, są teraz bardzo pożądane na rynku pracy, więc do dzieła!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 12-10-2014, 12:32
onevirgil70 onevirgil70 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 10
Wink

A skąd przekonanie, że dziewczyna nie moglaby sobie poradzić z nauka na studiach technicznych?:P Nie rozumiem, co płeć ma tu do rzeczy. Facet czy kobieta, licza się zdolności. Jeśli takowe posiadasz, to nie ma co się zastanawiać. Znam przynajmniej trzy świetne matematyczki i fizyczki w gronie moich znajomych, faceci są za to średniawi :P

Mój punkt widzenia - http://najlepszaimprezawmiescie.tumblr.com/. Komentujcie posty.

Ostatnio edytowane przez onevirgil70 : 26-05-2015 o 14:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 13-10-2014, 13:46
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Moja koleżanka skończyła Politechnikę w Gliwicach i wyjechała do Anglii, więc jak pisze onevirgil nieważna płeć tylko umiejętności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 16-10-2014, 20:44
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Oczywiście, że płeć nie ma znaczenia, tylko wiedza i umiejętności. Pamiętam nawet, że kilka lat temu była akcja "dziewczyny na politechniki".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 25-10-2014, 11:14
cyryluk95 cyryluk95 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 10
Lightbulb

By zachęcić przychodzenie w ogóle ludzi na studia techniczne, niektóre miasta organizują stypendia polegające na tym, że jeśli zda się na maturze matematykę na poziomie rozszerzonym i pójdzie na któryś z dostępnych w spisie zaakceptowanym przez Urząd Miasta kierunek techniczny, nie tylko na politechnice, dostanie się stypendium. Prawdę powiedziawszy skorzystałam z czegoś takiego

Dobry blog, ciekawe tematy - http://tawroginski.blog.pl. Polecam.

Ostatnio edytowane przez cyryluk95 : 29-05-2015 o 10:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 21-12-2014, 15:15
afrodytka afrodytka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 12
Domyślnie

Moim zdaniem warto iść na studia techniczne, ale to nie jedyna perspektywa. Według mnie ciekawym kierunkiem jest także logistyka. Na wielu uczelniach po tym kierunku można również otrzymać tytuł inż. (są to po prostu studia I stopnia inżynierskie). Tak więc nie tylko na politechnice jest inżynier. Takie studia w swojej ofercie ma m.in. Wyższa Szkoła Bankowa, moja koleżanka studiuje w Chorzowie, tu jest link do strony uczelni jeśli kogoś interesuje ten kierunek http://www.wsb.pl/chorzow/kandydaci/...osci/logistyka
Choć wiem, że również w innych miastach uczelnia ma swoje oddziały i tam tez jest chyba logistyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 22-12-2014, 11:28
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Dokładnie, ale tak jak tutaj rozmawiamy. Dziewczyny boją się takich miejsc. I wolą iść za większością niż zaryzykować i mieć coś z tego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 31-12-2014, 09:20
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 650
Domyślnie

A dlaczego nie? Jeśli tylko ktoś posiada umysł ścisły to na pewno warto. Moja siostra wybrała specjalizację budowa i eksploatacja dróg. Na wakacjach miała praktyki w wydziale drogownictwa w naszej miejscowości i bardzo była zadowolona, jako dziewczyna była atrakcją w firmie Ja wolę jednak iść bardziej w kierunku handlu i mój wybór padł na http://www.uth.edu.pl/o-uczelni
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.