kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #31  
Stary 02-12-2020, 09:52
JoasiaG JoasiaG is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 1
Domyślnie

Walka z uzależnieniem to nic prostego. Już wiem, że sama nie dałabym rady i nie boję się do tego przyznać. Pomoc i wsparcie, którą dał mi ośrodek terapii Forest uczynił mnie silniejszą, dzięki terapii mogłam wreszcie zrozumieć i zaakceptować rzeczy, na które nie mam wpływu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Stary 22-12-2020, 17:42
karolcia89 karolcia89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 433
Domyślnie

Jak chcecie się skutecznie pozbyć alkoholizmu i wyleczyć uzależnienie to najlepiej zainwestować w detoks alkoholowy https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ Mają świetne i konkretne metody leczenia, mnie bardzo pomogły.

Ostatnio edytowane przez karolcia89 : 22-12-2020 o 19:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Stary 24-02-2021, 07:44
zygfryda52 zygfryda52 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2021
Posty: 57
Domyślnie

Myślę, że terapia u psychologa będzie odpowiednim wyjściem z sytuacji. Zgłoś się na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . Oni obecnie działają także online więc z pewnością udzielą Tobie niezbędnej pomocy niezależnie od Twojej lokalizacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Stary 11-03-2021, 21:25
norka norka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 570
Domyślnie

Jak najbardziej, psycholog jest niezbędny w procesie wyjścia z uzależnienia. Bywa jednak i tak, że ona nie skutkuje wówczas zalecana jest terapia z pomocą wszywki alkoholowej Na stronie https://gabinetchirurgiczny.com/espe...n-zabki-mlawa/ znajdziecie o niej szczegółowe informacje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Stary 29-04-2021, 17:19
Emily Emily is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 957
Domyślnie

Myślę, że terapia indywidualna będzie na początek lepszym pomysłem, aby chory nie poczuł się rzucony na głęboką wodę. Rozmowa ze specjalistą to jeden krok, natomiast wiele uzależnionych decyduje się również na wszycie Esperalu. Tzw. zaszycie alkoholowe sprawia, że alkohol nawet w niewielkiej ilości nie może być metabolizowany, przez co staje się nie tylko groźny, ale również znacznie mocniej odczuwa się skutki upojenia alkoholowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Stary 14-07-2021, 09:49
NPs2haj79 NPs2haj79 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2021
Posty: 1
Domyślnie

doświadczona prywatna przychodnia powinna pomóc. Terapia składa się z 3 etapów. Sprawdź Leczenie alkoholizmu Warszawa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Stary 15-08-2021, 11:46
wika wika is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 385
Domyślnie

Ja również sądzę, że terapia grupowa będzie na początek zbyt "delikatnym" rozwiązaniem. Alkoholikowi potrzebne jest radykalne leczenie, dzięki któremu jak najszybciej wyjdzie z nałogu. Też kierowałabym się w kierunku wszywki alkoholowej. Czytałam na https://esperalwarszawa.pl/esperal-w...-otwock-marki/, że zabieg nie wymaga hospitalizacji. Wykonuje się go w częściowym znieczuleniu i nie wymaga usypiania. Wszywka alkoholowa umieszczana jest w pośladku bądź koło łopatki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Stary 01-04-2022, 12:09
Katarzyna Katarzyna is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 843
Domyślnie

Zbagatelizowałam to, że w mojej rodzinie było dużo przypadków osób uzależnionych od alkoholu. Myślałem, że ten problem mnie nie dotyczy, aż wreszcie straciłam pracę przez alkohol. Zdałam sobie wtedy sprawę z tego, że konieczne będzie dla mnie leczenie alkoholizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Stary 19-04-2022, 19:55
kazimierka kazimierka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 628
Domyślnie

Nie można bagatelizować jak dzieje się wśród bliskich coś niedobrego. U nas było podobnie ale na szczęście skorzystaliśmy z pomocy ośrodka https://medi-life.pl/ Maciek przeszedł tam kompleksowe leczenie i wyszedl z nałogu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Stary 20-04-2022, 14:23
emilano emilano is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2022
Posty: 129
Domyślnie

Proponuję zacząć od przeczytania poradnika jak zrobić detoks alkoholowy w domu, być może to samo w sobie już będzie wystarczające, a na pewno nie zaszkodzi spróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:49.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.