kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #61  
Stary 01-08-2014, 09:11
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

U mnie szpinak teraz dosłownie króluje w kuchni. Często robię makaron ze szpinakiem albo wydrążone bułki zapiekane ze szpinakowym nadzieniem. Dzisiaj będą pierogi ze szpinakiem i z ricottą, przymierzam się także do lasagne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Stary 01-08-2014, 23:17
Susievip1427 Susievip1427 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 11
Thumbs down

Cytat:
Napisał eliza104
U mnie szpinak teraz dosłownie króluje w kuchni. Często robię makaron ze szpinakiem albo wydrążone bułki zapiekane ze szpinakowym nadzieniem. Dzisiaj będą pierogi ze szpinakiem i z ricottą, przymierzam się także do lasagne.
u mnie również szpinak króluje a moją specjalnością są ostatnio sałatki ze świeżym szpinakiem

____________________
Zapoznaj się z stronką http://mariettazukowicz.tumblr.com/ warto odzwiedzić!

Ostatnio edytowane przez Susievip1427 : 04-01-2015 o 14:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Stary 05-08-2014, 12:02
Major90 Major90 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 11
Talking

Cytat:
Napisał eliza104
U mnie szpinak teraz dosłownie króluje w kuchni. Często robię makaron ze szpinakiem albo wydrążone bułki zapiekane ze szpinakowym nadzieniem. Dzisiaj będą pierogi ze szpinakiem i z ricottą, przymierzam się także do lasagne.
ja lubię jeszcze sałatkę ze świeżego szpinaku, prażonego boczku fety i pomidorów

____________________
Nie rzucamy słów na wiatr http://modnyfacet.bugs3.com/ sprawdź!

Ostatnio edytowane przez Major90 : 04-01-2015 o 19:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Stary 06-08-2014, 12:22
Sidney95 Sidney95 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 10
Talking

Latem - szpinak w sałatkach, zupa krem ze szpinaku (da się zrobić, o dziwo dla mnie, bo nie wierzyłam, gdy zobaczyłam przepis!), mięsko nadziewane szpinakiem. Za to na zimę kupuję szpinak mrożony i robię lasagne ze szpinakiem lub po prostu zwykłe spaghetti.

____________________
Nie znasz nas jeszcze? http://domorosliogrodnicy.blox.pl/html wejdź czym prędzej!

Ostatnio edytowane przez Sidney95 : 04-01-2015 o 15:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Stary 09-08-2014, 20:46
Demetria2123 Demetria2123 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 9
Talking

Cytat:
Napisał Sidney95
Latem - szpinak w sałatkach, zupa krem ze szpinaku (da się zrobić, o dziwo dla mnie, bo nie wierzyłam, gdy zobaczyłam przepis!), mięsko nadziewane szpinakiem. Za to na zimę kupuję szpinak mrożony i robię lasagne ze szpinakiem lub po prostu zwykłe spaghetti.
latem szpinak jest najlepszy to prawda

____________________
Masz ze sobą duże torby transport adr wchodź na naszą stronę!

Ostatnio edytowane przez Demetria2123 : 28-01-2015 o 15:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Stary 22-08-2014, 22:11
Extranikia1787 Extranikia1787 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 11
Wink

Cytat:
Napisał Sidney95
Latem - szpinak w sałatkach, zupa krem ze szpinaku (da się zrobić, o dziwo dla mnie, bo nie wierzyłam, gdy zobaczyłam przepis!), mięsko nadziewane szpinakiem. Za to na zimę kupuję szpinak mrożony i robię lasagne ze szpinakiem lub po prostu zwykłe spaghetti.
ja też uwielbiam szpinak ze wszystkim i pod każdą postacią

____________________
Nie ma rzeczy niemożliwych http://podatki.blogx.pl/2014/10/28/14/ sam się przekanasz!

Ostatnio edytowane przez Extranikia1787 : 03-03-2015 o 09:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Stary 28-08-2014, 07:01
ShelaEuro83 ShelaEuro83 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 11
Angry

Cytat:
Napisał Sidney95
Latem - szpinak w sałatkach, zupa krem ze szpinaku (da się zrobić, o dziwo dla mnie, bo nie wierzyłam, gdy zobaczyłam przepis!), mięsko nadziewane szpinakiem. Za to na zimę kupuję szpinak mrożony i robię lasagne ze szpinakiem lub po prostu zwykłe spaghetti.
ja do szpinaku przekonałam się dopiero jakiś czas temu teraz używam go do wszystkiego

____________________
Zapoznaj się z stronką http://inovation.blog.interia.pl/?id=3343133 warto odzwiedzić!

Ostatnio edytowane przez ShelaEuro83 : 03-03-2015 o 15:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Stary 05-09-2014, 22:31
Charissa1316 Charissa1316 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 11
Smile

rożki ze szpinakiem i fetą
Składniki, 4 porcje:

Nadzienie:

250 g szpinaku
100 g sera feta
125 g sera ricotta
przyprawy (wszystkie lub do wyboru): sól i pieprz, szczypta gałki muszkatołowej, 1 łyżeczka suszonego estragonu, 1 łyżeczka suszonego oregano, 2 łyżeczki posiekanej natki pietruszki, ewentualnie świeży tymianek, estragon
2 - 3 łyżki oliwy extra vergine
opcjonalnie - 5 - 6 plasterków (100 g) szynki parmeńskiej lub szynki gotowanej




Ciasto:
ciasto francuskie (np. mrożone) + oliwa lub masło do posmarowania + roztrzepane jajko
ciasto filo + roztopione masło i oliwa do posmarowania
świeże zioła (tymianek lub rozmaryn)

Do podania (przykładowo):
konfitura gruszkowa (przepis poniżej)
oliwa extra vergine
sól morska i świeżo zmielony pieprz
inny ulubiony sos np. czosnkowy lub gęsta śmietana

Przygotowanie:
Nadzienie: Szpinak opłukać i dokładnie osuszyć, włożyć do garnka i mieszając podgrzewać przez około minutę, tylko do czasu aż zacznie więdnąć. Wyłożyć na sitko, odcisnąć z wody. Posiekać, włożyć do miski, dodać pokruszony ser feta, ser ricotta, przyprawy, oliwę i drobno posiekaną szynkę jeśli jej używamy. Delikatnie wymieszać i odstawić.
Ciasto francuskie: wyjąć je z opakowania, odłożyć na blat na około 20 - 30 minut do ocieplenia. Podsypując delikatnie mąką rozwałkować na dwa razy cieńsze płaty (ja zlepiłam kawałki ciasta w kulę i dopiero potem rozwałkowałam). Wycinać kwadraty, nakładać po łyżeczce nadzienia, zlepić boki, zawinąć łączenie pod spód i docisnąć. Rożki posmarować z dwóch stron roztopionym masłem lub oliwą i układać na tacy lub desce wyłożonej papierem do pieczenia. Wstawić do lodówki na 2 godziny, maksymalnie na 1 dzień (po schłodzeniu przykryć luźno ściereczką aby nie obeschły). Jeśli nie mamy czasu, rożki możemy od razu upiec.
Ciasto filo: rozmrozić w temperaturze pokojowej, pokroić na kwadraty, układać 4 - 5 kwadratów jeden na druki smarując każdy pędzelkiem roztopionym masłem, oliwą lub mieszanką masła i oliwy. Na środku położyć łyżeczkę nadzienia, złożyć boki, zlepić i zawinąć brzegi pod spód i docisnąć smarując w razie potrzeby tłuszczem. Ułożyć na desce wyłożonej papierem do pieczenia i wstawić do lodówki na 2 godziny, maksymalnie na 1 dzień. Po schłodzeniu przykryć ściereczką aby nie obeschły. Jeśli nie mamy czasu, rożki możemy od razu upiec.
Pieczenie: Piekarnik nagrzać do 200 stopni, blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia, ułożyć rożki i piec na złoty kolor przez około 15 - 20 minut (z ciasta francuskiego) i 10 - 12 minut (z ciasta filo). Rożki z ciasta francuskiego można przed pieczeniem posmarować roztrzepanym jajkiem (lub żółtkiem). Na rożkach przed pieczeniem można rozsypać świeże zioła. Podawać z konfiturą gruszkową, oliwą, solą morską, świeżo zmielonym pieprzem lub ulubionym sosem. Można zamrażać, świeże po przygotowaniu lub po upieczeniu.

____________________
My mamy takie ceny http://remontnaszybko.blox.pl/2014/1...py-zakupy.html każdego zadowolimy!

Ostatnio edytowane przez Charissa1316 : 04-03-2015 o 19:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Stary 10-09-2014, 17:45
Wilma1113 Wilma1113 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 12
Wink

Jako mała dziewczynka nie cierpiałam szpinaku ... to było najgorsze co mama mogła mi dać do jedzenia ... a teraz szpinak uwielbiam, nie wiem czy zmieniają się smaki czy byłam do niego uprzedzona czy o co chodzi ale teraz używam go do wielu potrwa a najczęściej do sałatek

____________________
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej szkolenia hr to jest to czego szukasz!

Ostatnio edytowane przez Wilma1113 : 02-04-2015 o 13:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Stary 11-09-2014, 09:44
najbudzimir1659 najbudzimir1659 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 9
Red face

A ja właśnie bardzo lubię szpinak, tak wiem, że to dziwne, ale lubię te wszystkie zielone warzywa, szpinak ma taki specyficzny smak, który bardzo mi smakuje, a do tego szpinak jest bardzo ale to bardzo zdrowy

____________________
Chcesz poznać http://www.motowszystko.e-blogi.pl/ wchodź!

Ostatnio edytowane przez najbudzimir1659 : 31-03-2015 o 13:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.