kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogród
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 16-04-2015, 12:40
Marciutka Marciutka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie co myślicie o szkalrni na ogrodzie

Witam dziewczyny .... mam piękny duży ogród i dwójkę dzieci którym chciałabym dawać zdrowe jedzenie, dlatego pomyślałam że mogłabym uprawiać na ogrodzie podstawowe warzywa dla na zupki dla dzieci, mąż zaproponował mi że postawimy szklarnie, tylko poszukuje odpowiedniego materiału na wykonanie takiej szklarni i z tego co widzę najpopularniejsze są ostatnio szklarnie z poliwęglanu, możecie mi powiedzieć coś więcej na temat tego materiału i w ogóle na temat całego mojego pomysłu? myślicie że warto?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 17-04-2015, 18:45
bambinaska bambinaska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

bardzo dobrze, że chcesz zadbać o swoje dzieci, teraz nawet nie wiadomo czy się kupuje warzywa czy same opryski w kształcie warzyw nie piszę oczywiście o uprawach ekologicznych sama myślałam o założeniu sobie małego ogródka a właściwie to po co Ci od razu szklarnia? nie łatwiej będzie Ci ze zwyczajnym ogródkiem, myślę, że taki jest o wiele łatwiej przygotować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 19-04-2015, 19:52
balbinka11 balbinka11 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Jeżeli masz ogród za domem, tak żeby Ci nie wadziło i znasz się trochę na utrzymaniu szklarni to nie ma co się zastanawiać. Nie ma nic lepszego niż własnoręcznie wyhodowane owoce czy warzywa ze szklarni. Wiesz że nie były pryskane jakąś trucizną, nie przepłacasz na targu. A jak zbierzesz za dużo, to sąsiedzi chętnie wezmę. Same plusy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 22-04-2015, 22:19
jestegienka jestegienka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Oczywiście to bardzo dobry pomysł. Ja w swojej szklarni mam poliwęglan na dachu, reszta z folii. I powiem że to bardzo dobry materiał na szklarnię. Przepuszcza promienie słoneczne, ale nie pali roślin jak szkło. Tylko musisz pomyśleć z czego zrobisz szkielet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 23-04-2015, 12:11
sensiak sensiak is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał bambinaska
bardzo dobrze, że chcesz zadbać o swoje dzieci, teraz nawet nie wiadomo czy się kupuje warzywa czy same opryski w kształcie warzyw nie piszę oczywiście o uprawach ekologicznych sama myślałam o założeniu sobie małego ogródka a właściwie to po co Ci od razu szklarnia? nie łatwiej będzie Ci ze zwyczajnym ogródkiem, myślę, że taki jest o wiele łatwiej przygotować
Moim zdaniem warto mieć szklarnię, bo można uprawę roślin zacząć znacznie wcześniej niż na tradycyjnej grządce w ogródku, moim zdaniem poliwęglan jest bardzo dobry, bo jak już ktoś wspomniał nie pali roślin i na pewno posłuży na dłużej niż tradycyjny foliak. Fajnie, że zdecydowałaś się na mały ogródek. ja, gdybym miała takie możliwości też bym sobie uprawiała roślinki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 23-04-2015, 20:13
Marciutka Marciutka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Podjęliśmy już decyzję i montujemy szklarnię tzn. na razie zamówiliśmy elementy tak jak już wcześniej pisałam z poliwęglanu mam nadzieję że będziemy zadowoleni, bardzo nam się spieszy ponieważ chciałabym jak najprędzej posadzić i posiać warzywa i nie tylko, szklarnie stawiamy ze względu na dzieci ale zawsze lubiłam pracę w ogrodzie i sama strasznie się ciesze że będę miała szklarnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 28-02-2016, 19:31
comon's Avatar
comon comon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 893
Domyślnie

Wydaje mi się , że to świetny pomysł. Ogród dzięki temu może być dużo bardziej ciekawy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 04-03-2016, 09:22
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Ja chętnie bym taką szklarnię założyła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 07-03-2016, 13:14
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Jestem jak najbardziej za Szklarnia znacznie ułatwia uprawianie własnych warzyw w ogródku. Wszystko rośnie lepiej i szybciej.
Teściowa np. zaczynała od małego foliaka, ale z czasem się rozkręciła. Plony ma naprawdę spore i ładne.
Szklarnia też się rozrosła. Teraz np. teściowa poprosiła, żeby jej zamówić taki otwieracz do okna: http://ogrodosfera.pl/automatyczny-o...cz-okna-palram . Także jeśli ktoś się zdecyduje, trzeba uważać, bo to naprawdę wciąga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 28-02-2017, 12:08
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 653
Domyślnie

Moim zdaniem to jak najbardziej pozytywny pomysł. Sama mam zamiar w tym roku zbudować sobie małą szklarnię. Znalazłam już sobie nawet fajny portal dla rolników http://www.agropolska.pl/ gdzie jest wiele poradników na ten temat. Dodatkowo na bieżąco aktualizowane są wszystkie informacje ze świata agrobiznesu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:09.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.