kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ŻYCIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 21-11-2016, 08:10
olgiernuk79 olgiernuk79 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 15
Domyślnie Czy rynek Niemiecki jest oplacalny?

Dzień dobry. Posiadam pytanie, które może wydawać się dość niecodzienne Nie od wczoraj pisze się, że Niemcy to kraj bogaty. Tak więc wymyśliłem, żeby spróbować sił na tamtym rynku. Posiadam firmę z meblami. Dokładnie mówiąc wytwarzam zabudowy meblowe na wymiar. Jest to raczej działalność chałupnicza. Lecz mieszkam w pobliżu granicy i nie jest dla mnie kłopotem dojechać do ludzi w Niemczech. Spostrzegłem, iż rodzime firmy już działają na tym rynku: http://jfmfurniture.de/mobel-im-fitnessstudio i stąd moje pytanie, czy opłaca się wejść na tamten rynek. Czy klienci z Niemiec przy lepszej cenie będą chcieli wybrać polskiego wykonawcę, który nie ma lokalu na terenie tego kraju? Będę wdzięczny za wasze odpowiedzi. Może jest tu człowiek, który posiada zbliżony model biznesu w innej branży?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 27-10-2017, 19:54
Asiczek77 Asiczek77 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 53
Domyślnie

Wszystko zależy od tego czy masz niszowe produkty lub usługi. Jeśli tak to na każdym rynku znajdziesz miejsce na zarobek, także w Niemczech. Uważam jedynie że dobrze trzeba znać język aby na starcie nikt Cię nie oszukał przy rozkręcaniu biznesu. Z niemieckiego dobry jest kurs niemieckiego gdańsk - więcej znajdziesz na https://www.berlitz.pl/szkola-jezykowa-gdansk
Można tez szukać w innych miastach i online.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 07-02-2020, 15:14
malutka_alutka Mężczyzna malutka_alutka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 47
Domyślnie

Jest dlatego właśnie szukam informacji jak są dofinansowane kursy języka niemieckiego dla firm Kraków. Warto uczyć się języka, wszyscy o tym mówią. Nie bierze się to z niczego - osoby zarabiające tam mają naprawdę większe pensje. Nawet za rzeczy mało absorbujące, typu sprzątanie. Wyższe stanowiska - wiadomo, jeszcze lepiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 16-02-2020, 10:43
maryla328 maryla328 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 332
Domyślnie

Z całą pewnością rynek niemiecki jest opłacalny dla pracowników. Wielu naszych rodaków decyduje się na wyjazd tam do pracy w charakterze opiekuna dla osób starszych. Tutaj poczytałam ciekawe artykuły na ten temat http://europraca.com.pl/opieka-seniora/ . Sama coraz częściej rozważam możliwość takiego wyjazdu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 27-03-2020, 09:54
mamita mamita is offline
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 62
Domyślnie

Spędziłam kilka lat w Niemczech i bardzo dobrze wspominam ten czas. Również w kwestii zarobków, ale mi było łatwo, ponieważ przez wiele lat uczyłam się języka. Korzystałam z oferty języka niemieckiego dla szkół w Warszawie. Bardzo dużo się wtedy nauczyłam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.