kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #51  
Stary 06-12-2019, 22:45
felicjan01 Mężczyzna felicjan01 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Posty: 4
Domyślnie

Nie wiem jaki wpływ ma pora roku na planowanie ciąży, ale wiem, że podczas przygotowań pomoże termometr https://geratherm.pl/geratherm-basal solidnego niemieckiego producenta. Wydaje mi się jednak, że ciężko może być o ciążę latem ze względu na upały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Stary 15-12-2019, 22:21
abby abby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 110
Domyślnie

Pierwszą ciążę przechodzilam końcówkę w lecie, było ciężko, brzuszek duży, nogi puchły i trzeba było się jakoś toczyć ale w sumie każda pora roku ma swoje plusy i minusy, ale jakoś dało się przetrwać, najważniejsze dla mnie było żeby dziecko było zdroe, cały czas pilnowałam brania mamadha i zdrowego odzywiania, oraz oczywicie regulanrych kontroli u lekarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Stary 22-06-2021, 23:43
kresowa ula kresowa ula is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 433
Domyślnie

Nie zawsze ma się możliwość wyboru pory roku na ciążę Moim zdaniem najważniejsze jest to by dziecko było zdrowe. I by się dowiedzieć, czy np. nie posiada jakichś schorzeń genetycznych można wykonać badanie NIFTY o wysokiej czułości i nieinwazyjne. Daje on rzeczywiście dużą wiedzę o tym, czy dziecko jest obarczone jakąś chorobą genetyczną, czy nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Stary 25-06-2021, 12:41
zawlocka zawlocka is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2021
Posty: 99
Domyślnie

W czasie ciąży miałam problemy z suchością pochwy. Na szczęście mój ginekolog polecił mi preparat Vagisan. Masz do wyboru krem nawilżający albo globulki. Mi bardzo pomógł, oprócz tego, że nawilża, to także natłuszcza i koi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Stary 28-06-2021, 10:51
mentik mentik is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2020
Posty: 787
Domyślnie

Jestem aktualnie w ciąży i powiem wam, że gdyby nie wiatrak ze sklepu https://www.clatronic.pl/wentylatory/ to na pewno by było o wiele ciężej. Teraz gdy on jest, to w upalne dni sobie jakoś radzę, ale bez niego było naprawdę kiepsko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Stary 06-07-2021, 08:32
kiksi kiksi is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2021
Posty: 12
Domyślnie

ciąża latem to nic fajnego..
_____________
mizoprostol
tabletka poronna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Stary 07-07-2021, 09:15
jayka jayka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 112
Domyślnie

No zdecydowanie nie jest to miłe przeżycie latem. Samo to, że tak się męczymy z dużym brzuszkiem, to jeszcze te upały, a w dodatku trzeba chodzić no kontrole i badania do lekarza, a wtedy oznacza to siedzenie w poczekalni gdzie jest zazwyczaj gorąco i nie ma powietrza. :/ Ja latem chodziłam do dr Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie i ciężko mi było siedzieć w poczekalni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Stary 26-08-2021, 16:59
lilka91 lilka91 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 462
Domyślnie

Czy któraś z was stosuje Miositogyn - https://miositogyn.pl/? Mi ten suplement polecił mój ginekolog na ostatniej wizycie i jutro mam zamiar go kupić. Wyczytałam, ze bardzo pomaga w unormowaniu gospodarki hormonalnej. Jest idealny dla kobiet starających się o dziecko. Poza tym wspomaga również walkę z trądzikiem i nadmiernym owłosieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Stary 04-02-2022, 12:11
Marta.12 Marta.12 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2020
Posty: 113
Domyślnie

Latem w ciąży sporym problemem może być uczucie ciężkich nóg, ich puchnięcie czy żylaki. W takiej sytuacji warto sięgnąć po pończochy uciskowe. W ciąży bardzo często żylaki pojawiają się już w pierwszym trymestrze, czyli wcale nie wtedy, kiedy brzuszek jest już pokaźny. Osobiście polecam pończochy dla ciężarnych kupić tutaj: https://venoflex.pl/ciazowe/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:25.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.