kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 11-10-2015, 10:15
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Warto wykupić pakiet medyczny?

Opłaca się wykupić coś takiego, nawet jeśli jesteśmy ubezpieczeni w zusie?
Czytałam tutaj jak działają takie pakiety medyczne.
Podoba mi się sam fakt, że można dzięki nim dostać się do lekarza w ciągu kilku dni maksymalnie, ale z drugiej strony nie jestem przekonana co do cen poniektórych.
O ile te tańsze są ok, to już te za 300 złotych jakieś mega premium to jak dla mnie przesada.
Co myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 14-10-2015, 13:10
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Jasne, że warto. Na NFZ to teraz nie ma co liczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 14-10-2015, 20:45
dzonka dzonka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 626
Domyślnie

no niestety, ale to fakt.
Może te prywatne pakiety medyczne nie są tanie, ale na bank lepsze niż dziadowski nfz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 19-11-2015, 22:21
Ciril Ciril is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 182
Domyślnie

Na pewno warto, ale zwróć uwagę jakie usługi wchodzą w zakres danego pakietu co Tobie konkretnie może się przydać ponieważ jeśli już wydajesz krocie na Stomatolog wieliczka , to wątpię, że jakikolwiek pakiet Ci się opłaci, ale jeśli potrzebne są Ci wizyty u lekarzy specjalistów typu alergolog, kardiolog to taki pakiet ma sens
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 02-02-2016, 16:42
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie

Sama mam takie doświadczenia, że jak potrzebowałam jakiejś pomocy lekarza specjalisty, to szłam prywatnie, bo nie ma sensu czekać.
Wydaje mi się, że wobec tego taki pakiet medyczny jest całkiem rozsądnym rozwiązaniem, bo w ostatecznym rozrachunku płaci się mniej za pojedynczą wizytę czy całą serię u jednego lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 08-02-2016, 13:56
groźna's Avatar
groźna groźna is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 80
Domyślnie

Wg mnie szkoda pieniędzy na pakiety, ktoś Ci dobrze radzi, ze jak trzeba to idz prywatnie, więcej zaoszczędzisz i coś sobie będziesz mogła za to kupić, np. nowego ciuszka albo ciśnieniomierz easy med od Geratherm, który w problemach ze zdrowiem. A za pakiet zapłacisz 1000 zł i albo skorzystasz z usługi, albo nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 03-03-2016, 10:00
Kali Mężczyzna Kali is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 314
Domyślnie

To jest taka loteria trochę, bo niektóre badania potrafią kosztować więcej niż sam pakiet, co się opłaca. No ale to taka loteria czy będzie potrzebny czy nie, trochę jak z ubezpieczeniem auta - fajnie mieć wtedy, gdy roztrzaskamy ;p
A tak swoją drogą to polecam dentystę http://estetiq.opole.pl/ bo tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 03-03-2016, 15:36
ayris ayris is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 175
Domyślnie

Mnie pakiety medyczne nieszczególnie przekonują. Są dość drogie a i tak trzeba czekać na wizytę u lekarza. Wolę te pieniadze przeznaczyć na badanie genu BRCA. Dowiedziałam się, że można zamówić test na zdrowegeny.pl i chyba to zrobię. Uważam, że lepiej wiedzieć czy jest się w grupie ryzyka czy też nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 16-03-2016, 09:43
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 622
Domyślnie

Pakiety medyczne są fajne. Szczególnie jak w rodzinie występują choroby dziedziczne to się jest pod stałą kontrolą. Kiedyś wydawało mi się to zbędne teraz sama myślę nad wykupieniem. Obawiam się że wystąpi u mnie zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych Muszę koniecznie zmienić dietę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 26-10-2016, 06:42
boguska boguska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 1 029
Domyślnie

U nas niestety występuje ZZSK i mama z bratem mają pakiet wykupiony. Ja ostatnio trafiłam na http://zdrowotne.iexpert.pl/pakiety-prywatne i chyba też wykupię pakiety dla siebie i dzieci. Na NFZ teraz czekam po kilka dni na wizytę u pediatry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.