kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 02-08-2017, 11:48
szygi szygi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 854
Domyślnie Niedobór żelaza w ciąży

Witajcie! mam taki problem , od jakiegoś czasu zaczęłam źle się czuć . byłam bardzo osłabiona i często brało mnie zmęczenie a byłam wypoczęta. Zastanawiałam się co to może być, i wyczytałam że to niedobór żelaza w ciąży. Zrobiłam wyniki i faktycznie potwierdzilo się . Muszę zakupić sobie żelazo w formie płynnej , zestawem witamin Może podpowiecie mi co najlepiej jeść podczas niedoboru żelaza by dostarczyć je organizmowi w takiej naturalnej postaci?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 27-09-2017, 17:45
kobietka_10 kobietka_10 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 601
Domyślnie

Żelazo jest bardzo ważne i trzeba dbać o to, żeby był on na odpowiednim poziomie w organizmie. Ja teraz w czasie ciąży też go przyjmuję, lekarz zapisał mi dicofer. Może też go wypróbuj?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 28-09-2017, 08:58
asiachmiel asiachmiel is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 14
Domyślnie

Najlepiej powinnaś o tym porozmawiać z lekarzem. Też miałam niedobór żelaza podczas ciąże, zrobiłam badania i później lekarz przepisał mi odpowiednie leki. W aptece Melissa widziałam też różne suplementy na niedobór żelaza, które mogą zażywać kobiety w ciąży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 02-10-2017, 14:34
aloha39 aloha39 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 165
Domyślnie

dokładnie ja stosuje dicofer w ciąży teraz, na niedobór żelaza, bo to naprawdę jakaś masakra jest z tym brakiem żelaza, żadna dieta mi nie pomagała, a ten suplement ? od razu lepiej się czuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 03-10-2017, 17:50
Dafne34 Dafne34 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 847
Domyślnie

Z tego co wiem, problemy z niedoborem żelaza w okresie ciąży często się zdarzają. Bądź co bądź o jego suplementacji, powinien zadecydować ginekolog, taki jak chociażby lekarze, przyjmujący w http://balumed.pl/specjalizacje/ginekolog . Jednocześnie można tutaj na miejscu wykonać niezbędne badania i jestem przekonana, że pod ich opieką ciąża przebiegnie bez większych problemów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 18-10-2017, 16:36
MilenaPotocka MilenaPotocka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 13
Domyślnie

żelazo niestety bardzo szybko wypłukuje się z organizmu przez... kawę! ja na początku jak piłam non stop kawę to miałam kiepskie wyniki i tyle. z jednej sterony niebyło opcji żebym odstawiła swój ukochany napój, z drugiej strony tak długo czekałam ma rosnący brzuszek, że chciałabym zeby rósł zdrowo... ja zaczęłam łykać mama dha bo potrzebowałam też kwasu foliowego i wit d a kawę po prostu piję ale mniej i słabszą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 30-10-2017, 20:41
mona21 mona21 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 730
Domyślnie

Takie niedobory można uzupełniać. I to nie tylko suplementami, ale także przy pomocy odpowiedniej diety. Tutaj http://emaluszki.pl/ jest sporo ciekawych artykułów w temacie żywienia przyszłej mamy. Z pewnością coś podpowiedzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 31-10-2017, 06:37
Marnowicka Marnowicka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 4
Domyślnie

Zamiast zwykłej herbaty pij napar z pokrzywy Zawiera dużo łatwo przyswajalnego żelaza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 15-11-2017, 15:14
justa31 justa31 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 204
Domyślnie

niedobory żelaza można spróbować uzupełnić dietą, mi lekarz mówił żeby jeść indyka, królika bo one najwięcej dostarczają żelaza, tabletki z żelazem dla mam częęsto niestety powodują zaparcia :/ dlatego ja w ciąży brałam mama dha premium, bo tam było bardzo dużo kwasu folowego, dha, które są bardzo wwazne dla rozwoju mózgu, oczu. A ciężko je dietą uzupełnić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 14-02-2018, 15:42
paulinabiedrowska paulinabiedrowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 1 514
Domyślnie

ja w ciązy wiadomo, odpowiednia dieta, a do tego niedobory i ogólnie witaminy uzupełniałam suplementem Pregna PLUS - i bardzo dobrze się po tym czułam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.