kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 23-04-2015, 06:04
Karonita Karonita is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Te przepisy są super. Mój ulubiony to krewetki smażone z ryżem i jajkiem. Mój chłopak również uwielbia. We dwoje się zajadamy. Ja przymierzam się do zrobienia zupy pekińskiej, bo również we dwoje ją uwielbiamy, ale zupełnie nie wiem jak się za nią zabrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 25-04-2015, 16:48
janastazy janastazy is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Makaron chow mein z wołowiną i warzywami

Składniki, 2 porcje:

• 80 g makaronu chow mein
• 170 g wołowiny (użyłam polędwicy)
• 1 ząbek czosnku
• 1 łyżka startego świeżego imbiru
• 1/4 pora (tylko z jasno-zielonej i białej części)
• 1/2 czerwonej papryki
• 3 pieczarki
• 2 łyżki oleju roślinnego
• szczypta zmielonego białego pieprzu
• szczypta cukru
• 3 łyżki jasnego sosu sojowego + 2 łyżki wody
• 2 łyżeczki oleju sezamowego
• 2 łyżki posiekanego szczypiorku




Przygotowanie:
Makaron włożyć do wrzątku na ok. 4 minuty, następnie przepłukać zimną wodą. Wołowinę pokroić w poprzek włókien na cieniutkie (2-3 mm) paseczki.
Czosnek i imbir obrać i zetrzeć na tarce. Pora cieniutko posiekać, paprykę pokroić w paski, pieczarki na plasterki.
Rozgrzać wok lub dużą patelnię, wlać olej. Włożyć czosnek i imbir i smażyć ok. pół minuty, dodać wołowinę i obsmażyć przez ok. 2 minuty. Dodać pora, paprykę i pieczarki i smażyć mieszając przez ok. 3 minuty.
Dodać ugotowany makaron, doprawić szczyptą białego pieprzu i cukru. Wlać sos sojowy i wodę. Wymieszać i podsmażać jeszcze wszystko przez ok. 2 minuty. Doprawić olejem sezamowym i posiekanym szczypiorkiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 30-05-2015, 23:53
belka77 belka77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 7
Domyślnie

Sałatka z zielonej papai Som Tam

Som Tam to klasyk kuchni tajskiej. Pełny tajskich smaków: cukru palmowego, kwaśnego soku z limonki i tamaryndu, ostrego chili i słonego sosu rybnego. To wszystko idealnie łączy się z kruchą papają. Ciekawostką jest że sałatka prawdopodobnie pochodzi z Laosu.

Świeżą zieloną papaję kupicie w naszym sklepie internetowym.

składniki:

50g cukru plamowego
sok z jednej limonki
limonka pocięta na 6 cząstek
2 ząbki czosnku
4 łyżki soku tamaryndowego przygotowango z pulpy tamaryndowej i gorącej wody w proporcji 50/50
4 świeże tajskie chili bez pestek
50g fasolki wężowej pocietej na 3cm kawałki
2 łyżki sosu rybnego
połowa zielonej papai pociętej na słupki 2mm grubości
garść pomidorków koktajlowych
garść prażonych niesolonych orzechów ziemnych
Najwięcej pracy jest z pocięciem na zapałki papai, potem już jest z górki.

Do małego garnuszka wrzuć cukier palmowy i 2-3 łyżki wody – na małym ogniu rozpuść cukier.

W moździerzu delikatnie rozgnieć chili i czosnek, dodaj rozpuszczony cukier palmowy i sok z limonki. Chili i czosnek musi zostać w wyraźnych kawałkach – nie robimy pasty. Dodaj sok tamaryndowy i sos rybny. Dorzuć do moździerza cząstki limonki i delikatnie rozgnieć.

Przekrój na połówki pomidorki koktajlowe i delikatnie rozgnieć w moździerzu tak żeby puściły sok.

Na talerzu zmieszaj dressing, papaję, fasolkę pomidorki i posyp orzeszkami ziemnymi.

Gotowe! Smacznego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 31-05-2015, 12:04
nilenka nilenka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 7
Domyślnie

Ja polecam sajgonki tylko nieco inna wersję niż w barach chińskich. Zmieniony jest farsza a mianowicie: filet z kurczaka wcześniej smażymy, dodajemy mieszankę warzyw chińskich(mrożnoną) do tego grzyby mun oraz makaron sojowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 02-06-2015, 22:00
seba33 seba33 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Stir-fry z piersi kurczaka i papryki w sosie słodko-kwaśnym
Składniki, 2-3 porcje:

• 350 g piersi kurczaka
• sól
• 1 pełna łyżka mąki ziemniaczanej
• 1 cm kawałek świeżego imbiru
• 1 ząbek czosnku
• 1 dymka
• 1/4 szklanki octu ryżowego (ewentualnie soku z cytryny)
• 4 łyżki cukru trzcinowego (można zastąpić białym)
• świeżo zmielony pieprz
• 1 zielona lub czerwona papryka, pokrojona w 1,5 cm kostkę
• szczypta płatków chili lub oczyszczona z nasion zielona chili lub szczypta mielonej chili - ilość do smaku
• 2 łyżki sosu sojowego
• 1 łyżka oleju roślinnego (użyłam kokosowego)


Dodatkowo (opcjonalnie): szczypiorek do posypania i posiekane orzeszki ziemne

Do podania: makaron jajeczny Chow Mein (ewentualnie, ale gorzej - ugotowany biały ryż, około 100 g lub makaron ryżowy, około 150 g)



Przygotowanie:
Piersi kurczaka oczyścić z błonek i żyłek. Pokroić w 1,5 cm kostkę. Doprawić solą i wymieszać z mąką ziemniaczaną. Imbir i czosnek obrać i pokroić na cienkie plasterki, dymkę posiekać.
Do kubeczka wlać ocet ryżowy, dodać 3 łyżki wody i cukier, wymieszać i odstawić. Ugotować ryż lub makaron zgodnie z instrukcją na opakowaniu, odcedzić na sitku, przelać wodą.
Na dużej patelni rozgrzać olej, włożyć imbir, czosnek i dymkę, smażyć mieszając przez minutę, włożyć kurczaka i obsmażać na średnim ogniu przez około 5 minut, od czasu do czasu mieszając. Pod koniec smażenia dodać paprykę, chili oraz pół łyżeczki świeżo zmielonego pieprzu.
Wlać ocet z wodą i cukrem, wymieszać i zagotować. Gotować jeszcze przez około 3 minuty, aż ocet złagodnieje a sos zacznie się karmelizować. Dodać sos sojowy i wymieszać.
Przesunąć składniki na bok patelni, w wolne miejsce włożyć ryż lub makaron (gdyby się posklejał, można go wcześniej zalać na sitku gorącą wodą). Podsmażyć chwilkę ryż lub makaron aby się podgrzał, co chwilkę go mieszając. Na koniec wymieszać wszystko na patelni i posypać opcjonalnie szczypiorkiem i posiekanymi orzeszkami ziemnymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 08-06-2015, 19:51
stachs stachs is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

sałatka owocowa z mango

Składniki, 2 - 4 porcje:

• 1 mango
• 2 okrągłe bordowe śliwki (najładniej wyglądają te z czerwonym miąższem)
• 1 nektarynka
• opcjonalnie - kawałek ananasa i brzoskwini

Winegret:

• sok z 1 limonki
• 4 łyżeczki cukru (najlepiej trzcinowego)
• 1 łyżka octu ryżowego
• 1/2 łyżeczki mielonego imbiru w proszku
• szczypta płatków chili (lub świeża chili)





Przygotowanie:

Wszystkie składniki winegretu wymieszać w miseczce. Owoce pokroić w cienkie paseczki (nożem lub melakserem), usuwając pestki. Włożyć do salaterki, polać winegretem i wymieszać. Podawać jako surówkę do kaczki lub samodzielną sałatkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 09-06-2015, 21:12
drabka drabka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

krewetki z chili i czosnkiem

Składniki:

800g surowych, nieobranych krewetek (kupując krewetki mrożone zawsze wybieraj te surowe)
3 łyżki sosu sojowego
łyżka oleju sezamowego
4 ząbki czosnku, posiekane
2 suszone papryczki chili, pokruszone
olej do smażenia – arachidowy (z orzeszków ziemnych) albo rzepakowy
szczypiorek, posiekany
łyżka sosu chili – może być sos chili z czosnkiem (chili garlic sauce) albo sriracha
łyżeczka cukru
łyżeczka skrobi kukurydzianej rozmieszana z 2 łyżkami zimnej wody
świeże chili pocięte w plasterki.
kolendra do przybrania
Przygotowanie:

Krewetki obieramy ze skorupek oddzielając głowę i zostawiając ogonek.
Wok rozgrzewamy az zacznie dymić. Wlewamy olej – około 3 łyżek. Dorzucamy czosnek i papryczki chili. Smażymy aż czosnek zrobi się złoty. Dodajemy cukier, sos chili i krewetki. Smażymy aż krewetki zrobią się różowe. Dodajemy olej sezamowy. Jeszcze chwila mieszania i dodajemy skrobię rozmieszaną w zimnej wodzie. Mieszamy aż sos zgęstnieje. Posypujemy szczypiorkiem, kolendrą i chili.
Gotowe!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 10-06-2015, 18:43
pannica089 pannica089 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Ja się niestety bardzo źle czuję po krewetkach..Nie mogę ich jeść bo tylko mam mdłości i mi się odbija. Wolę kuchnię tradycyjną naszą polską. Ona jest pewniejsza i ona jest dla nas specjalnie stworzona właśnie. Żadna inna nam się przydaję do niczego innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 11-06-2015, 13:03
kamilka0036 kamilka0036 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

A ja uwielbiam taką kuchnię! Mogę jeść i jeść Mój mąż świetnie gotuje i czasem taka kuchnia u nas gości. Jest rewelka. Krewetki pychaaaaaa. Jak ktoś nie może jeść niech żałuje ;p A fajne przepisy, podsunę mężowi Zobaczymy co wybierze hehe już się nie mogę doczekać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 11-06-2015, 23:42
malena85 malena85 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Stir-fry z kurczakiem, brokułami i kukurydzą

Składniki, 2 porcje:

• 75 g makaronu gryczanego soba
• ok. 8 różyczek brokuła
• kukurydza cukrowa (lub mała puszka 140 g konserwowej)
• 130 g filetu z kurczaka
• biały pieprz
• 1 ząbek czosnku, starty
• 2 cm korzenia imbiru, starte
• 1 łyżka oleju roślinnego (np. kokosowego)
• 1 łyżeczka mąki kukurydzianej lub ziemniaczanej
• 2 łyżki posiekanego szczypiorku lub dymki
• świeża kolendra (i opcjonalnie świeże chili) do posypania





Sos hoisin:

• 4 (60 ml) łyżki sosu sojowego
• 4 (60 ml) łyżki wody
• 1 płaska łyżka masła orzechowego
• 1 łyżka brązowego cukru
• sok z 1/2 limonki lub 1 i 1/2 łyżki octu ryżowego
• 3 łyżeczki oleju sezamowego
• szczypta ostrej papryki w proszku lub pieprzu cayenne


Przygotowanie:
Ugotować kukurydzę (8 min), brokuły (3 min), oraz makaron soba (5 min). Filety z kurczaka pokroić na 2 cm kawałki, posypać białym pieprzem, dodać starty czosnek, imbir i wymieszać.
Sos hoisin: wszystkie składniki włożyć do rondelka i podgrzewać cały czas energicznie mieszając (najlepiej za pomocą rózgi) aż składniki się połączą a sos będzie jednolity.
W woku lub na dużej patelni rozgrzać olej i podsmażyć kurczaka (ok. 4 min), pod koniec obsmażania mięso posypać mąką i wymieszać. Dodać ziarna kukurydzy obkrojone z kolby oraz brokuły, chwilę podsmażyć. Dodać makaron, podgrzać, następnie wlać sos hoisin i wymieszać, jeszcze chwilę podgrzać i zdjąć z ognia. Podawać z posiekaną dymką lub szczypiorkiem posypując świeżą kolendrą i opcjonalnie chili
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:39.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.