kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 16-08-2014, 00:22
Sandie1445 Sandie1445 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 11
Domyślnie Ocieplanie dachu w domku letniskowym całorocznym

Witam, kupiliśmy ostatnio z mężem domek letniskowy na działce rekreacyjnej. Domek jest drewniany i tak porządnie zrobiony, że postanowiliśmy ocieplić go trochę i przerobić na całoroczny. Ostatnio skończyliśmy ocieplać ściany i fundamenty przy wykorzystaniu wełny. Aktualnie zastanawiamy się, jak zrobić ocieplenie dachu i są dwie opcje wełna lub pianka. Mąż naczytał się katalogów budowlanych i jest za tą drugą opcją. Czy ktoś miał już doświadczenie z ocieplaniem tego typu? Jak, to jest z kosztami - drożej czy taniej niż wełną i najważniejsze czy jest ciepło? Jeśli możecie polećcie też jakąś sprawdzoną firmę najlepiej ze Śląska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 18-08-2014, 10:25
ONECLAUD80 ONECLAUD80 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 10
Domyślnie

Ja polecam piankę natryskową głównie ze względu na technologię montażu ponieważ przy ociepleniu watą powstają liczne luki, tzw. mostki termiczne – powoduje to nieszczelność izolacji i jej obniżoną efektywność, natomiast przy piance dzięki ponad 100 krotnemu rozrostowi, izolacja natryskowa wypełnia każdą lukę i zakamarek zapewniając 100% szczelności i maksymalną efektywność izolacji, a co do firm to mam namiary tylko na ocieplaniepu.pl

Ostatnio edytowane przez ONECLAUD80 : 03-09-2014 o 14:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 19-08-2014, 10:46
Gizela78 Gizela78 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 10
Domyślnie

My mamy wełnę granulowany i naprawdę warto. Niższy koszt niż pianka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 19-08-2014, 19:40
LibbiePl97 LibbiePl97 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 8
Domyślnie

My mamy ocieplane zwykłą wełną, ponieważ niestety nas nie było stać na coś lepszego, więc zdecydowaliśmy się na tańszą opcję i jesteśmy bardzo zadowoleni, dom jest super ocieplony, nie mamy zadnego problemu, nic się nie psuje. Myśleliśmy o ponownym ociepleniu ale ta nasza tańsza wersja sie dobrze sprawdza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 19-08-2014, 20:00
EKOROMONA91 EKOROMONA91 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał LibbiePl97
My mamy ocieplane zwykłą wełną, ponieważ niestety nas nie było stać na coś lepszego, więc zdecydowaliśmy się na tańszą opcję i jesteśmy bardzo zadowoleni, dom jest super ocieplony, nie mamy zadnego problemu, nic się nie psuje. Myśleliśmy o ponownym ociepleniu ale ta nasza tańsza wersja sie dobrze sprawdza
my również jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 31-07-2019, 14:26
vilma vilma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 844
Domyślnie

Wybrałam piankę IZOPLUS i ja polecam taki sposób ekonomicznego ocieplania. To bardzo szybka metoda, nie ma przy niej odpadów jak podczas montażu np. wełny. Nie trzeba używać specjalistycznych sprzętów, konstrukcji podtrzymujących. Pianka szczelnie przylega do każdego materiału np. drewna, betonu, metalu, szkła, plastiku. Dodatkowo zapewnia szczelną izolację, w pomieszczeniu jest cieplej, ciszej, nie ma wilgoci czy nie rozwija się pleśń. Odsyłam na stronę właśnie Izoplusa: https://piankaizolacyjna.pl/ . Tu dowiesz się więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 02-10-2019, 14:41
koko25 koko25 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 1 510
Domyślnie

A nie myślałaś o tym żeby pozbyć się starego domku i zainwestować w taki nowoczesny mobilny https://ecomobilehome.pl/ Nie dość że sama skorzystasz to jeszcze wynajmiesz i zarobisz a jak działka się znudzi klientom to przenosisz domek w nowe miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 28-11-2019, 08:25
xiomer xiomer is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 239
Domyślnie

Ja natomiast uważam, że najlepszy jest styropian. To sprawdzony materiał, który wykorzystuję od lat i sprawdza się świetnie - bardzo dobrze znosi upływ czasu. Przy tym jest stosunkowo tani i nie pyli, co również ułatwia montaż.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 29-11-2019, 01:52
malinka01 malinka01 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 450
Domyślnie

Może spróbujcie takich płyt izolacyjnych PIR - https://sklep.izolacjepir.pl/ - w tym sklepie także i my zamawialiśmy. Od razu można zamówić także piankę albo klej montażowy. No i izolacja domu jest naprawdę o niebo lepsza z takimi płytami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 16-02-2021, 07:31
62miko 62miko is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 601
Domyślnie

Ja ostatnio szukałam idealnego domku letniskowego na naszą działkę i trafiłam na https://dreamwoodhouse.com/ Czy ktoś z was zna tą firmę? Jak Wam się sprawdza? Z tego co zauwazyłam domy modułowe stają się coraz popularniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:26.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.