kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 03-09-2013, 11:33
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie Skończyć z paleniem

Muszę rzucić palenie bo ma ono negatywny wpływ na moje zdrowie. Jak wam się udało z tym poradzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 03-09-2013, 13:36
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie

Podobno dobre są e-papierosy ale to dla mnie leczenie dżumy tyfusem. Najlepiej zrobisz, jeżeli zapiszesz się na terapię poznawczą do http://www.freeforever.pl
Panowie terapeuci, byli palacze potrafią skutecznie wpłynąć na naszą podświadomość, poprzestawiać tak w głowie, że palenie się odechciewa. Mi pomogło więc może i Tobie pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 03-09-2013, 13:56
Tama Tama is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 5
Domyślnie

ja rzuciłam palenie bez używania wspomagaczy. wystarczy nie palić od TERAZ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 03-10-2013, 21:31
dzonka dzonka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 626
Domyślnie

Łatwo powiedzieć, też bym chciała zrobić to tak od razu, ale niestety nie potrafię. Moim największym osiągnięciem na tym polu jest 5-7 fajek dziennie mniej więcej od roku. Niestety nie potrafię zejść niżej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 23-10-2015, 22:02
szalona szalona is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 984
Domyślnie

Ja już wiem, że trzeba mieć dobrą motywację. Ja już od dawna narzekałam na małe usta. A mój mąż narzekał na moje palenie papierosów. No i wreszcie dał mi wybór, rzucam palenie, a on finansuje mi zabieg w klinice http://www.instytutluisa.pl/uslugi/powiekszanie-ust/ i powiększenie ust. Muszę jeszcze wytrzymać trzy miesiące, trzy mam już za sobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 04-11-2015, 12:06
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 148
Domyślnie

Ja palilam od 15 roku życia.Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego ile razy próbowałam to rzucić. Nigdy nie było to jednak skuteczne .W końcu udało mi się to dopiero rok temu. Jak skonsultowałam się z lekarzem i ten doradził mi odpowiednią terapię. Żałuję,że nie zgłosiłam się wcześniej bo samą siłą woli bardzo ciężko jest sobie z tym poradzić. Praktycznie jest to niemożliwe. Wiesz oczywiscie, że jest możliwośc kontaktu na drodze internetowej? Konkretnie tutaj:
https://dimedic.eu/baza-chorob
__________________
Czasami się zastanawiam, czy przypadkiem coś jest ze mną nie tak. Być może za dużo czasu spędzam w towarzystwie moich bohaterów literackich i, co za tym idzie, moje ideały i oczekiwania są zdecydowanie zbyt wysokie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 24-04-2016, 14:26
Ajlar Ajlar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 526
Domyślnie

Zgadzam się, że trzeba mieć motywację ale czasem to nie wystarczy. Ja próbowałam parę razy rzucić i niestety nieskutecznie. Kumpela poleciła mi desmoxan bo jej pomógł. Chyba się zdecyduję bo sama nie dam rady wygrać walki z nałogiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 20-05-2016, 09:29
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

To kwestia raczej silnej woli, niektórzy rzucają z dnia na dzień i już nie wracają do nałogu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 22-05-2016, 11:07
Mamuśka-30 Mamuśka-30 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 10
Domyślnie

To nie kwestia silnej woli, tylko uświadomienia sobie pewnych rzeczy. Na przykład takich, że nie sięgamy po papierosa w chwilach stresu żeby się odstresować. Nikotyna i substancje trujące i uzależniające znajdujące się w papierosie po niedługim czasie od wypalenia ulatniają się z organizmu (od 20 minut do ok.1 godziny)i wtedy zaczynamy się denerwować, mamy tzw. syndrom odstawienia. Oczywiście jak zapalacie papierosa to przestajecie się stresować, ale to nie czynnik zewnętrzny powoduje stres a taką reakcję wytwarza brak substancji smolistych w organizmie. Dlatego mówi się, że palenie jest gorsze od brania narkotyków, że jest to tak silny nałóg, bo ludzie zapętlają się w myśleniu o paleniu i tłumaczą go czynnikami zewnętrznymi. Bzdura!!! Piszę to, bo nie palę ponad 2 lata, rzuciłam z dnia na dzień jak tylko zrozumiałam działanie tego świństwa. Również paliłam od 15 roku życia. I wierzcie mi, nie jestem nerwowa, nie stresuję się tak jak kiedyś, bo organizm nie domaga się trucizny. Przy okazji polecam książkę :Jak skutecznie rzucić palenie", bo od niej zaczęłam to wszystko rozumieć. Jeśli myślicie o pozbyciu się nałogu, to ją przeczytajcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 25-05-2016, 17:40
barttek33 barttek33 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 3
Domyślnie

niezłe porady dajecie, bardzo mi pomogły !
__________________
Licznik słów : http://www.licznikznakow.pl/licznik-slow/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:33.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.