kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 06-07-2015, 11:41
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie Jak wybrać idealne imię dla dziecka?

Też wierzycie w to, że to, jakie imię nadamy dziecku będzie miało wpływ na jego życie?
Jak wybieraliście imiona dla swoich dzieci albo jak planujecie to zrobić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 06-07-2015, 17:11
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Nie sądzę, żeby imię determinowało los dziecka, ale na pewno ma to wpływ na jego życie, jak wybierze się jakiegoś Kevina albo inną Jessicę.
Sama jestem fanką normalnych staropolskich imion. Masę pomysłów można znaleźć tutaj: http://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/baza-imion
Wydaje mi się, że da się znaleźć fajne imię, które jednak będzie mieściło się w jakichś granicach normy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 06-07-2015, 18:44
Luka Luka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Musisz się porządnie zastanowić jak nazwiesz sowje dziecko ponieważ ona będzie nosić to imię do końca życia , ja postawiłabym na coś tradycyjnego ale nie całkiem pospolitego, poszperaj np jakie imiona były nadawane 10 lat temu i może znajdziesz jakieś fajne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 11-07-2015, 18:44
Kropeelakaa Kropeelakaa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 4
Domyślnie

Wiesz, teoretycznie - nie. Tzn. imię na pewno nie determinuje charakteru, czy pewnych zachowań. Ale jak najbardziej może mieć wpływ na losy dziecka, szczególnie jak dasz mu imię typu Dżesika czy Brajan i będzie pośmiewiskiem dzieci. Lepiej poważnie się zastanowić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 17-07-2015, 09:46
Tajwanka Tajwanka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 9
Domyślnie

Jeest nawet taka księżka - wpływ imienia na życie, podejrzewam zresztą, że niejedna. Imię jest ważne. Identyfikujem się z nim. Lubimy albo nie lubimy, prawda? Często dość ludzie używają swojego drugiego imienia, bo z pierwszym źle się czują , albo jeszcze inneg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 17-07-2015, 09:49
Tajwanka Tajwanka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luka
Musisz się porządnie zastanowić jak nazwiesz sowje dziecko ponieważ ona będzie nosić to imię do końca życia , ja postawiłabym na coś tradycyjnego ale nie całkiem pospolitego, poszperaj np jakie imiona były nadawane 10 lat temu i może znajdziesz jakieś fajne

Z tym, żeby szukać imienia akurat sprzed nie wiem 10 czy stu lat absolutnie się nie zgadzam. Imię samo przychodzi- albo już w ciąży, albo u niektorych po zobaczeniu dziecka face to face, kierowanie się scisłymi wytycznymi jest bez sensu, jakieś mody czy coś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 18-09-2015, 12:26
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić pochodzenie imion. Moim zdaniem to zawsze troszkę ułatwia sprawę, ponieważ dzięki temu przekonujemy się bardziej do danej propozycji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 23-08-2019, 09:10
Wera Wera is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 1 631
Domyślnie

Jeśli ciężko jest Ci się zdecydować to polecam zwrócić uwagę na portal oraz artykuł http://www.lifeandmore.pl/imiona-dla...mie-dla-synka/ w którym znajdziesz trochę więcej informacji na temat wyboru odpowiedniego imienia dla swojego dziecka. Poruszają temat prawny, ale również opcji najpopularniejszych imion. Dlatego jak znajdziesz chwilę to na pewno warto do nich zajrzeć i może już z taką pomocą łatwiej będzie Ci się zdecydować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 15-09-2020, 11:02
Kostka Kostka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 1 386
Domyślnie

Idealnego rozwiązania nie ma, w końcu każdy wybiera to, co mu się podoba. Oczywiście najlepiej robić to z myślą o dziecku i tym, że będzie imię nosiło do końca życia. Zobacz tu, skąd można czerpać inspirację i czym się kierować przy planowaniu imienia dla maluszka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 28-09-2020, 13:06
gabi gabi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 638
Domyślnie

Ja po prostu wiedziałam jak ma mieć na imię moja córka - czułam to Żadne inne imię do niej nie pasowało! Jeśli nie wiesz jak dać na imię swojej córce zajrzyj na https://swiat-rodzicow.pl/imiona-dla-dziewczynek W tym artykule znajdziesz ranking najpopularniejszych i najładniejszych imion.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:25.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.