kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 22-05-2007, 15:03
Ola Ola is offline
Member
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 57
Domyślnie Komórka dla dziecka

W jakim wieku kupić dziecku komórkę? Poradźcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 22-05-2007, 15:18
Madzia73 Madzia73 is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 55
Domyślnie

Chyba nie ma określonego wieku - jak uznasz, że jest mu potrzebna, to kupuj Moim zdaniemkupowanie komórki dlatego, że "już wszyscy w klasie mają" to przesada: po co telefon siedmiolatkowi, ktory jest odprowadzany i przyprowadzany do szkoły, a nie rusza się od ciebie dalej, niż na osiedlowy plac zabaw?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 28-05-2007, 16:55
Izu77's Avatar
Izu77 Izu77 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 50
Domyślnie

Hmm... Nie bardzo rozumiem po co dziecku komórka. Kiedy ja chodziłam do szkoły takich wynalazków nie było, a bez rozmowy z rodzicem przez telefon dało się wytrzymać przecież podczas zajęć szkolnych. Jestem przeciwna kupowaniu dzieciom takich prezentów. Przepraszam za dosadność, ale to rodzice sami napędzają dziecięcą zazdrość. A wszystko wynika z braku umiejętności wychowywania...Co bardzo smutne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 30-05-2007, 12:37
jo-asienka jo-asienka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 11
Domyślnie

Moje mają komórki od gimnazjum. Przyczyna prosta - podczas wakacji potrzebowałam mieć z nimi bezpośredni kontakt a po szkole też mają sporo zajęć. Traktuję komórki nieco jak "smycz" - dzięki nim nie muszę martwić się co się dzieje, bo młodzi nie mogą się wykręcić że nie było jak zawiadomić. Dodatkową wygodę mam od kiedy córa ma konto Przelewam jej kasę i zlecam kupienie czegoś "po drodze" w większym mieście do którego jeździ do szkoły (liceum).

Mniej widzę natomiast sensu w komórkach dla dużo młodszych dzieci, chyba że też maja dużo zajęć na które chodzą same po szkole, albo rodzice pracują w sposób utrudniający im codzienny kontakt (zmiany etc.) Wtedy komórka może być bardzo dobrym rozwiązaniem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 16-07-2013, 00:10
Flądra Flądra is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 32
Domyślnie

Mój syn miał już w przedszkolu bo umiał czytać i nie miał problemów z obsługą. Panie w przedszkolu nie robiły problemów a i ja byłam spokojna jak miałam się spóźnić z odbiorem to dzwoniłam do młodego i już się nie martwił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 23-08-2015, 21:06
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 621
Domyślnie

Myślę, że coraz młodsze dzieci mają komórki- to znak naszych czasów Ale sądzę że nie warto kupować dziecku super drogiego telefonu. Moze w tym sklepie http://goophone.pl/ za rozsądną cenę kupić? Tym bardziej że wygladaja świetnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 04-09-2015, 14:02
Klementyna22 Klementyna22 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3
Domyślnie

Mnie również wydaje się, że określonego wieku na telefon komórkowy nie ma. Na pewno nie kupiłam bym takowego telefonu dziecku w wieku przedszkolnym. Myślę, ze jest za małe i nie do końca rozwinięte. A przecież z drugie strony takie dziecko jest jeszcze cały czas pod opieka dorosłych. Szkoła to chyba lepszy czas. Kiedy na przykład rodzice pracują i dziecko ma z nimi kontakt. Decyzja należy do Ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 12-09-2015, 08:36
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Moim zdaniem telefon można kupić, kiedy dziecko zaczyna chodzić do szkoły i np. samo z niej wraca. Wtedy kiedy kontakt z dzieckiem jest nam potrzebny.
Najlepiej wybrać telefon na kartę albo ustalić jakiś limit połączeń.
No i dobór odpowiedniego modelu telefonu też jest ważny. Najlepiej poczytać na forum w stylu tego: http://www.lgswift.pl/lg-swift-l3-e4...-l9-p760-f116/ , zanim na coś się zdecydujemy. Na pewno pomoże nam to w wyborze.

Ostatnio edytowane przez zulma : 12-09-2015 o 09:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 29-02-2016, 10:25
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Ja jestem za tym, by dziecko miało telefon, ale nie najnowszej generacji. Czytałam o tym, czy telefony komórkowe są szkodliwe na artvocado.pl. Lepiej z tym uważać. Szkoda zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 31-03-2016, 09:48
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Ja kupiłam dziecku dość wcześnie telefon komórkowy bo już w wieku lat 11 ponieważ chciałam mieć z nim kontakt jeśli gdzieś pójdzie a ja nie będę mogła być przy nim. Teraz syn ma już 18 lat i z tej okazji dostał ode mnie nowego iphona z http://ispot.pl/iphone Był na prawdę bardzo szczęśliwy bo zawsze o tym marzył. Ale jeśli dla dziecka kupujemy pierwszy telefon to też warto właśnie sięgnąć po coś lepszego. Niech wie jak bardzo je kochamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.