kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 23-01-2015, 18:00
InterKaitlin97 InterKaitlin97 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 11
Domyślnie Remont elewacji

Przy okazji malowania elewacji postanowiliśmy wymienić też daszek nad drzwiami wejściowymi. Do tej pory mieliśmy po prostu kawałek blachodachówki - miało to być prowizoryczne rozwiązanie, jednak zostało na kilkanaście lat. Teraz chcemy wymienić na coś bardziej trwałego i estetycznego. Możecie powiedzieć jak problem zadaszenia nad drzwiami wejściowymi jest rozwiiązany w waszych domach? Nie wiemy, czy kupić gotową konstrukcję, czy może wybudować daszek od podstaw. I ewentualnie co będzie tańsze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 25-01-2015, 10:58
Supermagnus71 Supermagnus71 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 10
Domyślnie

to wszystko zależy od waszego gustu co wam się spodoba, bo jeśli wam się spodoba jakaś gotowa konstrukcja i będzie do tego odpowiednia wymiarami to po co wydawać dodatkowe pieniądze na coś szykowanego specjalnie dla was. w sieci macie dużo sklepów np http://www.metal-gum.com/ gdzie znajdziecie daszki do różnych zastosowań. Są też małe poradniki na co zwracać uwagę przy kupnie takiego daszku. Zawsze możecie też sobie coś dorobić samemu do nich, na przykład jakieś fajne drewniane dodatki lub postawić obok wejścia w donicach kwiaty

Ostatnio edytowane przez Supermagnus71 : 08-02-2015 o 14:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 25-01-2015, 11:41
ngan2225 ngan2225 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 9
Domyślnie

Zgadzam się z Supermagnusem71, że to właściwie nie ma za dużego znaczenia na co się zdecydujecie. Wszystko zależy od tego, czy ta gotowa konstrukcja przypadnie Wam do gusty, czy będzie korelować z całym domem. Jeśli tak, to nie ma, co się zastanawiać, tylko brać W wypadku, gdy znajdziecie niczego odpowiedniego, to nie pzoostaje nic innego, jak po prostu wybudować sobie na własną rękę, wtedy macie już zuepłną dowolność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 26-01-2015, 21:22
TheRuben1226 TheRuben1226 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał ngan2225
nie pzoostaje nic innego, jak po prostu wybudować sobie na własną rękę, wtedy macie już zuepłną dowolność.
Prawdę powiedziawszy sugeruję zbudować własny daszek od początku. Po pierwsze pasuje z resztą dachu i nie stanowi odrębnego "tworu" i to jeszcze nad wejściem, które jest reprezentacyjną częścią domu! Myślę, że koszt zbudowania takiego dodatkowego daszku z uwzględnieniem koloru podbitki i dachówki będzie porównywalny do kosztu plastikowego czy metalowego daszku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-01-2015, 17:12
BestAlbertha77 BestAlbertha77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 10
Domyślnie

Nawiązując do posta TheRuben1226, to nie do końca zgodzę się, że koszty będą podobne. Zbudowanie czegos od podstaw zawsze wyniesie nas więcej. Pytanie tylko, czy ich stać na wybudowanie tego daszku, jesli kilkaset złotych więcej ich nie zbawi, to nie ma się co zastanawiać, tylko budować. wiadomo, że lepiej się prezentuje i wydaje mi się, ze powinien być trwalszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 29-01-2015, 10:45
Leanderwroc96 Leanderwroc96 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał BestAlbertha77
Nawiązując do posta TheRuben1226, to nie do końca zgodzę się, że koszty będą podobne. Zbudowanie czegos od podstaw zawsze wyniesie nas więcej. Pytanie tylko, czy ich stać na wybudowanie tego daszku, jesli kilkaset złotych więcej ich nie zbawi, to nie ma się co zastanawiać, tylko budować. wiadomo, że lepiej się prezentuje i wydaje mi się, ze powinien być trwalszy.
To samo chciałem powiedzieć, jeśli nie liczą się dla was koszty to lepiej jest zbudować nowy, który łatwiej wam będzie dopasować do wyglądu domu, wybierzecie sobie materiał jaki będziecie chcieli i wygląd dopasujecie do reszty domu. Tak samo ja rozwiązałem swój problem i wybudowałem daszek nad drzwiami wejściowymi. Od góry założyłem małe dachówki podobne do tych co mam na dachu i nie wygląda na przybudowany później.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 29-01-2015, 17:05
onereanna84 onereanna84 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 9
Domyślnie

Taki daszek to nieoceniony element domu. Co roku w zimie miałam problem z wejściem do domu i otworzeniem drzwi po tym jak spadł śnieg i drzwi mi tak puchły, że nie szło ich najpierw otworzyć, a potem zamknąć. Z pewnością nie pożałujecie tej inwestycji. Ja żałuję jedynie, że tak późno wpadłam na ten pomysł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 09-02-2015, 09:17
kamikka kamikka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 224
Domyślnie

Dokładnie. Jeśli Wam się coś podoba i jest to trwałe i efektowne to radzę się na to zdecydować. U moich rodziców był, że tak powiem ten sam problem. I zdecydowali się, tylko że trochę ich koszta przerosły, więc skorzystali z limitu remontowego http://www.limit-remontowy.pl/ co dało im bardzo duże i teraz już na pewno mają spokój na bardzo długo czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 30-09-2015, 14:15
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 621
Domyślnie

A przede mą dopiero budowa..aż się boje Zastanawiam sie czy kupic budowlańcom takie spodnie i inną odzież roboczą https://www.glovex.com.pl/shop/pl/c/Spodnie/142. Muszę się zorientować czy to należy do moich obowiązków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 04-10-2015, 15:46
Yagna Yagna is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 235
Domyślnie

Remont to zawsze spore koszty niestety...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.