kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogród
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 04-11-2010, 12:56
neuroanka neuroanka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 1
Talking Sadzonki Trójmiasto

Dziewczyny, która jest z Trójmiasta lub okolic i wie gdzie kupić takie profesjonalne sadzonki?
Z góry dzięki za odpowiedź!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 29-09-2011, 14:27
ArtDei Mężczyzna ArtDei is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 7
Domyślnie Czy ktoś tu jeszcze zagląda?

mam kilka jesiennych pytań ogrodowych... ale czy ktoś tu jeszcze zagląda bo po datach widzę że nie bardzo... jakiś znak życia plsss?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 24-06-2013, 15:07
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Ja uwielbiam zioła w doniczkach Uprawiam je na parapecie w swojej kuchni
__________________
sklep-pokerowy.pl - tanie i dobre akcesoria do gry w pokera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 04-11-2013, 14:24
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Ja swoje zioła wysiałam z nasion>W razie potrzeby dosiewam kolejne. Tanio i wygodnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 22-07-2014, 14:32
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

Ej, a myślicie że zioła nadadzą się także do ogródka? Nie wiem czy nie lepiej hodować je na balkonie, bo co jeśli w ogródku zagrozi im kurz i wszelkie brudy z pobliskiej drogi? Niemniej jednak na jednym z portali ogłoszeniowych wpadła mi w oko doniczka z opony i strasznie kusi mnie zasianie czegoś w ogródku. Taka doniczka jest ozdobą samą w sobie :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 25-08-2014, 14:38
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Ja radziłabym przechowywać zioła na balkonie lub w domu. Większość z nich potrzebuje dużo światła i częstego podlewania, poza tym mają różne potrzeby jeśli chodzi o doniczki. Mięta i oregano mają rozwinięty system korzeniowy, więc posadzone z innymi ziołami zagłuszą je. Według mojej koleżanki, która wie chyba wszystko o florystyce, trzeba dobrze rozplanować zarówno wysiew nasion, jak i przesadzanie z mniejszych doniczek do większych. Generalnie najlepiej kupić na giełdzie gotowe sadzonki niż samemu siać, bo może nam nic nie wzrosnąć. Poza tym zioła są łakomym kąskiem dla wielu szkodników...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 09-09-2014, 23:58
LUCIANO91 LUCIANO91 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 10
Smile

Cytat:
Napisał gatsby
Ej, a myślicie że zioła nadadzą się także do ogródka? Nie wiem czy nie lepiej hodować je na balkonie, bo co jeśli w ogródku zagrozi im kurz i wszelkie brudy z pobliskiej drogi?
Spokojnie, mieszkam niedaleko dość ruchliwej drogi i mam posadzone z przodu przed domem zioła - mięta, bazylia, pietruszka, oregano, melisa, tymianek. Rosną wszystkie jak szalone, a jedyne, co szkodzi, to ślimaki.

____________________
Sam sprawdź, że to nie fałsz czy prowokacja - kliknij loty na malediwy przekonasz się u nas optymalne ceny

Ostatnio edytowane przez LUCIANO91 : 02-04-2015 o 14:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 11-09-2014, 14:08
nathanael2823 nathanael2823 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 9
Red face

teraz się zbliża zima więc ja sobie przesadziłam moje roślinki do doniczek, żebym mogła z nich korzystać nawet jak są mrozy a jak ładnie pachnie ziołami w całej kuchni, totalnie cudownie, polecam szczególnie zasadzić bazylię

____________________
Nie znasz nas jeszcze? http://wtrasezmarcinem.e-blogi.pl/ wejdź czym prędzej!

Ostatnio edytowane przez nathanael2823 : 31-03-2015 o 14:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 16-09-2014, 22:32
onereanna84 onereanna84 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 9
Wink

Za 3 zł kupiłem kiedyś gigantyczną bazylię w lidlu, albo jakimś innym markecie. Bardzo długo mi służyła i przede wszystkim pachniała. Od tego się zaczęło. Teraz sama wysiewam zioła - oregano, tymianek i bazylię.

____________________
Czy ty naprawdę nie znasz jeszcze naszej oferty? http://urzadzamdomrosiewicz.blogx.pl/ To niemożliwe, koniecznie wejdź i zapoznaj się z nią, a niepożałujesz.

Ostatnio edytowane przez onereanna84 : 08-04-2015 o 10:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 08-10-2014, 15:03
Sonjapol96 Sonjapol96 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 11
Question ziółka

powiem szczerze że sama mam doniczkowe ziółka ale najczęściej używam bazylii,oregano i tymianku.tymianek w pewnym momencie był żaden ale dałam mu spokój i odbił.bazylię dobrze przycinać jak buja to zagęszcza się.I mięta z takimi grubymi liściami-to dopiero chwast.rośnie jak szalona.wymagań żadnych

Tylko u nas na stronie przekonaj się!

Ostatnio edytowane przez Sonjapol96 : 04-10-2016 o 14:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.