kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 31-01-2019, 21:33
marlena90 marlena90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 419
Domyślnie picie wody

czesc. pomozcie mi. od jakiegos czasu mieszkam z babcia i zauwazylam ze ona ma wielki problem z piciem wody, bardzo mało pije i ma przez to probemy zdrowotne, jak ja przekonac? moze jakas alternatywa do wody? babcia pije tylko kawe i herbate ale to slabo nawadnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 05-02-2019, 12:20
Franczeska Franczeska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 435
Domyślnie

Herbata jest ok ale kawa niestety odwadnia.. dobra alternatywa sa tez niektore owoce i warzywa (tu na dole masz rozpisane https://www.darnatury.pl/blog/article/SENIORZE_PIJ_WODE ) warto tez babci uswiadomic jakich problemow zdrowotnych moze sie spodziewac jesli bedzie sie odwadniac a tu masz wszystko to opisane
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 12-02-2019, 12:29
Witkowa Witkowa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 3 323
Domyślnie

Czasami o piciu wody po prostu się zapomina. U nas był często taki problem, że kończyła się woda w butelkach i nikomu oczywiście nie chciało się iść do sklepu. Znaleźliśmy jednak na to sposób. Zamówiliśmy na stronie https://strefafiltrow.pl/ specjalny dzbanek filtrujący do wody, do którego wystarczy po prostu wlać wody z kranu. Po przefiltrowaniu jak najbardziej nadaje się ona do picia. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, bo nie trzeba biegać do sklepu, ale również bardzo ekonomiczne i ekologiczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 14-02-2019, 12:33
thannaaa thannaaa is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 53
Domyślnie

możesz kupić babci litrowy bidon lub jakąś ładną butelkę i powiedzieć że ma wypijać np. dwie dziennie. (na mnie takie coś działa, jak mam w specjalnej butelce i mam przy sobie kiedy jestem w kuchni czy przed TV). A jak babcia korzysta ze smartona to aplikacja przypominająca o piciu wody, to z kolei stosuje moja ciotka i uważa że bardzo pomaga

___________________________
stomatolog katowice
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 01-03-2019, 11:41
enigma enigma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 1 580
Domyślnie

Jeżeli czujesz że pijesz za mało wody to może kup sobie dodatkowo jakieś elektrolity do picia bo wspomagają odpowiednie nawodnienie. Ja mam takie musujące, wrzucam je do wody i tak zdecydowanie ona lepiej smakuje więc to jakby przyjemne z pożytecznym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 11-08-2019, 22:06
turina turina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 934
Domyślnie

Może niech dodaje cytryny albo mięty czy innych owoców żeby smak był lepszy? Ja też polecam soki z wyciskarki wolnoobrotowej jak Hurom - pyszne są, zdrowe, to powinny babci zasmakować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 13-08-2019, 20:14
elementarna's Avatar
elementarna elementarna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Posty: 4
Domyślnie

Próbowałaś z nią na ten temat porozmawiać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 21-10-2019, 12:16
XXXdama XXXdama is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 324
Domyślnie

Picie wody jest naprawdę bardzo ważne, odpowiednie nawodnienie organizmu ochrania nas przed wieloma chorobami. Oczywiście bardzo ważne jest aby woda była wysokiej jakości. Bardzo fajnym pomysłem jest zakup urządzenia http://zdrowiaczar.pl/zdrowa-woda-ge...dy-p-2290.html dzięki któremu mamy pewność że woda jest bez jakichkolwiek zanieczyszczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 22-10-2019, 11:02
toko Mężczyzna toko is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 1
Domyślnie

Może woda z cytryną i miętą smakowałaby lepiej Twojej Babci? A może soki domowe rozcieńczone wodą?
__________________
Proste w obsłudze, tanie, praktyczne i wielofunkcyjne! Takie właśnie są widlaki spalinowe, zobacz tu!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 07-11-2019, 13:55
sara898 sara898 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 414
Domyślnie

Jeśli będziecie szukać dobrej wody źródlanej, to ja polecam skorzystać sobie z takiej propozycji, jak https://iwoniczanka.pl/ Moim zdaniem to bardzo dobra opcja dla wielu osób. Woda, o której wspominam jest idealna dla naszego organizmu i każdy znajdzie ją w wersji dla siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:55.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.