kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 01-06-2017, 20:02
Cukierkowa4 Cukierkowa4 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 561
Domyślnie

Moja córka ma jeszcze sporo czasu żeby mogła korzystać z takiej technologii. Póki co jesteśmy na etapie ząbkowania. Z okazji Dnia Dziecka kupiłam jej parę zabawek. Bardzo zwracam uwagę na zabawki przeznaczone dla maluszków bo te najczęściej są toksyczne i nieodpowiednie dla dziecka. Od dłuższego czasu stawiam na zabawki z kauczuku bo są przyjemne w dotyku a te z lanco będą w sam raz dla malucha. W pierwszych miesiącach życia taki pingwin piszczek http://www.niczchin.pl/piszczki-dla-...lanco-601.html nie tylko przyciągnie jego uwagę ale też stanie na wysokości zadania. Nawet jak weźmie ją do buzi to nie trzeba się martwić bo jest nietoksyczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 14-06-2017, 07:31
Kostka Kostka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 1 391
Domyślnie

Ja bym się wstrzymała i nie dawała zbyt wcześnie komórki, a już na pewno nie żadną wypasioną. My jako dzieci jakoś żyliśmy bez komórek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 06-07-2017, 09:46
mona21 mona21 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 734
Domyślnie

My żyliśmy bez komórek, ale to były inne czasy. Teraz dziecko jest otoczone takim sprzętem, więc od małego powinno go umieć obsługiwać.

Ostatnio edytowane przez mona21 : 26-07-2017 o 06:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 31-08-2017, 11:32
reksio78 reksio78 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał mona21
My żyliśmy bez komórek, ale to były inne czasy. Teraz dziecko jest otoczone takim sprzętem, więc od małego powinno go umieć obsługiwać.
Też jestem tego zdania, im szybciej tym lepiej. Kupując dziecku telefon, warto pamiętać o jego bezpieczeństwie po przez np szkło hartowane, które ochroni wyświetlacz przed uszkodzeniem. Więcej na ten temat znalazłam tutaj https://www.morele.net/wiadomosc/szk...zy-warto/1752/ Wymiana wyświetlacza w telefonie jest bardzo droga, ale można dzięki takiemu zabezpieczeniu tego wyzbyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 31-08-2017, 12:21
patryk983 patryk983 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 5
Domyślnie

a co z tym nie tak
__________________
polskie centrum akredytacji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 24-10-2017, 21:56
nosleep nosleep is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 386
Domyślnie

Warto rowniez aby dziecko mialo ograniczone wydatki, jesli chodzi o polaczenia czy smsy. Najlepsza opcja wg mnie jest telefon na karte. A doladowania? - firma bluemedia (BM) oferuje takie online, spojrzcie jak to wyglada: https://bm.pl/#!/doladowanie-telefon...-virgin-mobile - wg mnie oferta naprawde konkretna i konkurencyjna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 27-10-2017, 11:58
Grazynka105 Grazynka105 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 364
Domyślnie

Ja tam uważam, że nie można dziecka izolować od telefonu czy innych urządzeń, ale trzeba mieć nad tym kontrolę. I nie jest dziecku potrzebny telefon w przedszkolu, ani w czasie gdy zaprowadza i odprowadza się dzieciaka do szkoły. Powinien on mieć komórkę aby się kontaktować z nami. Dlatego myślę, że teraz tak 4 klasa podstawówki jest dobrym terminem. Tak samo jak założenie dziecku konta w banku i przesyłaniu tam kieszonkowych. Niech sam się uczy rozporządzać pieniędzmi od małego. Nawet na http://www.uslugi-info.pl/bezplatne-...dla-mlodziezy/ piszą o kontach dla dzieci. Oczywiście nad wszystkim my jako rodzice powinniśmy mieć kontrolę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 31-10-2017, 12:33
vilma vilma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 844
Domyślnie

Zdecydowanie polecam telefon na kartę. Nie podpisujesz żadnych umów abonamentowych, a masz kontrolę nad wydatkami na telefon Twojego dziecka. Gdy zabraknie środków - wystarczy doładować telefon online np. tu: https://www.doladujtelefon.pl/orange i gotowe! Ja uważam, że to bardzo rozsądny pomysł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 15-11-2017, 14:18
justa31 justa31 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 204
Domyślnie

zabezpieczacie telefony antywirusami? Chyab coraz więcej ataków hakerów jest na telefony a wiadomo jak to z dziecmi bywa, o bezpieczeństwie w ogóle nie myślą, zresztą jak nie jedni dorośli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 29-11-2017, 18:31
anitka anitka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 3
Domyślnie antywirusy

tak i na telefonie i na tablecie mam zainstalowanego g datę, staram się śledzić stronki z informacjami nt nowych wirusów i często tam wspominają o tym że coraz więcej jest ataków na użytkownika androida, więc posiadanie antywirusa ma jak najbardziej sens, przecież nawet niedawno była afera z tą popularną apką do czyszczenia komórki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.