kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 14-12-2014, 22:40
debrawks78 debrawks78 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 11
Domyślnie

sałatka z kiwi]
Składniki (na porcję jak na zdjęciu)
około 10 dużych liści zielonej sałaty
10-12 pomidorków koktajlowych
2 kiwi
3 grube plastry mozzarelli
Na sos:
3 łyżki oliwy
sok z połowy limonki (około 1 łyżka)
mały ząbek czosnku
łyżeczka miodu
oregano
sól, pieprz
Sałatkę pokroić na małe kawałki, pomidorki koktajlowe na pół, kiwi obrać i pokroić w cienkie plastry, a mozzarellę w drobną kostkę. Wszystko wymieszać w naczyniu.
Do garnuszka wlać oliwę, sok z limonki, miód, przeciśnięty przez praskę czosnek i przyprawy i wszystko dobrze wymieszać (dobrym sposobem na taki sos jest umieszczenie składników w małym słoiczku, a następnie po jego zakręceniu wymieszanie wszystkich składników jak w shakerze).
Gotowym sosem polać sałatkę bezpośrednio przed podaniem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 17-12-2014, 14:39
IgorMistrz76 IgorMistrz76 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 10
Domyślnie

Sałatka owocowa - składniki:

3banany
schłodzona limonka
2gruszki
1/4 arbuza
2jabłuszka
10 truskawek
polewa czekoladowa(może być domowej roboty ale dobrze słodzona)
połowa małej łyżeczki cynamonu.

Sałatka owocowa - sposób przygotowania: Umyć wszystkie owoce, obrać ze skórki, pokroić w kosteczkę i ułożyć na miseczce.Lekko posypać cynamonem i dobrze wymieszać.Wstawić na 10 minut do lodówki. Ponownie przemieszać i ładnie polać polewą czekoladową, wierzch udekorować plasterkiem limonki i można jeszcze delikatnie całość pokropić schłodzoną limonką. Pychota!! Na prawdę polecam, moje dzieci i rodzina to uwielbia. To nasz przysmak!! Smacznego!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 18-12-2014, 20:31
xkarola24 xkarola24 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 10
Domyślnie

ja zawsze w wakacje robię bardzo szybką sałatkę owocową biorę wszystkie owoce jakie mam dostępne i lubię je jeść, dodaje do nich śmietanę kremówkę i kilka łyżek cukru pudru ( do smaku) i mogę się zajadać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 19-12-2014, 18:08
MrLona77 MrLona77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 11
Domyślnie

Ja to zawsze robię sałatkę dwa razy w roku na święta bożegonarodzenia oraz wielkanoc. Biorę do tego kilka marchewek jakiś groszek sos czosnkowy i robię taki miks. Jest to dla mnie bardzo dobry sposób, trochę soli do tego i wszystko bardzo dobrze wychodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 23-12-2014, 07:18
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Sałatkę owocową najczęściej robię z sosem czekoladowym - jest to co prawda trochę mniej zdrowo, ale bardzo dobrze zastępuje to deserek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 02-01-2015, 23:20
Supermagnus71 Supermagnus71 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 10
Domyślnie

Sałatka owocowa

Składniki:
kilka jasnych winogron
1 gruszka
2 połówki brzoskwiń z puszki
1 banan
250 g truskawek
1 łyżka miodu
1 łyżeczka soku z cytryny
Do podania:
serek waniliowy



Gruszkę i banana obieram. Umyte winogrona przekrawam na połówki. Truskawki myję, usuwam szypułki i kroję na 2- 4 części. Banana kroję w plasterki, a gruszkę i połówki brzoskwiń na mniejsze kawałki. Banana skrapiam sokiem z cytryny. W misce umieszczam wszystkie składniki, dosładzam miodem i ew. doprawiam sokiem z cytryny. Dokładnie mieszam. Wstawiam do lodówki na 1 godzinę w celu schłodzenia. Podaję z serkiem waniliowym.
Smacznego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 04-01-2015, 14:49
domin77 domin77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 9
Domyślnie

*Wybuchowa sałatka owocowa z granatem* - SKŁADNIKI:
2 banany
2 granaty
2-3 kiwi
mała kiść winogrona zielonego
jabłko
1/2 małej cytryny
3 mandarynki
garść migdałów
jogurt naturalny
*Wybuchowa sałatka owocowa z granatem* - PRZYGOTOWANIE:
Banany obrać,odciąć końcówki i pokroić w plastry. Z granatów usunąć skórę pozostawiając tylko wewnętrzne owoce,które należy porozdzielać i dodać do banana. Kiwi obrać i pokroić w pół plastry. winogrona kroić na pół wzdłuż i usuwać pestki. Jabłko obrać i pokroić w kostkę. Mandarynki obrać i rozdzielić cząstki. Wcisnąć sok z cytryny,wsypać roztrzaskane migdały i wlać jogurt. Dokładnie wymieszać i wstawić na chwilę do lodówki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 07-01-2015, 19:32
onereanna84 onereanna84 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 9
Domyślnie

sałatka z granatem
Miks sałat z Biedronki
Sos do sałatek - ja dałam z Biedronki
Ser pleśniowy
Owoc granatu
Pomidor
Ogórek konserwowy

1-2 os.
15 min
łatwe
tanie
Przygotowanie

Sos do sałatek rozrobić wg przepisu na opakowaniu. Ogórka, pomidora i ser pokroić. Posypać granatem i wymieszać z sałatą i sosem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 08-01-2015, 17:27
erykk555 erykk555 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 9
Domyślnie

sałatka z mango
Składniki:

1 spore dojrzałe mango
1/2 sporej główki sałaty lodowej – jeśli glówki są mniejsze polecam dodać całą.
świeża papryczka chilli – ilość trzeba dobrać indywidualnie w zależności od mocy papryczki – ja dodałam jedną małą, niezbyt ostrą
2 cm kawałek imbiru
1 nieduża cebula czerwona
sok z 1/2 limonki – jeśli mało soczysta, trzeba będzie wycisnąć całą
2 łyżki oleju – ja dałam ryżowy
szczypta soli



Przygotowanie:

Sałatę umyć i porwać na kawałki. Mango obrać i pokroić w kostkę. Cebulę pokroić w cienkie piórka – ja miałam ciut zbyt grubo pokrojoną. Zrobić sos: imbir zetrzeć na tarce, chilli drobno posiekać. W miseczce dobrze wymieszać sok z limonki, szczyptę soli i olej. Do sosu dodać imbir i chilli. Sos dodać do sałatki, wymieszać, odstawić na ok godzinę do przegryzienia – tuż po wymieszaniu sałatka z mango jest bardzo ostra, po tym czasie smaki się połączą, a chilli straci na ostrości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 09-01-2015, 20:08
Hiperapryl89 Hiperapryl89 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 11
Domyślnie

Letnia sałatka z malinami i fetą
Tagi: dieta odchudzająca, dieta w hipercholesterolemii, dieta wegetariańska, feta, listonic, maliny, na szybko, sałatki
Maliny w wytrawnym zestawieniu to dobry pomysł by zachęcić rodzinę do jedzenia sałatek. W zestawieniu z porcją białka (zamiast fety sprawdzi się również grillowany drób lub ser pleśniowy), zdrowych tłuszczy słonecznika i oliwy oraz pełnoziarnistym pieczywem, stanowią zbilansowany posiłek, idealny na letni lunch lub kolację.

Przepis na 1 porcję, ok. 440kcal

Garść rukoli
100 g malin
70 g sera Feta 10 lub 12% tłuszczu
łyżka nasion słonecznika
łyżka oliwy z oliwek
łyżeczka płynnego miodu
łyżeczka soku z cytryny
50 g chleba żytniego pełnoziarnistego (duża kromka)

Rukolę oraz maliny opłukać pod bieżącą wodą. Ser pokroić w kostkę, ułożyć z malinami na sałacie. Słonecznik lekko uprażyć na suchej patelni. Oliwę wymieszać z miodem, sokiem z cytryny i świeżo zmielonym pieprzem. Sałatkę polać sosem i posypać nasionami słonecznika. Podawać z pieczywem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:51.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.