kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #121  
Stary 20-07-2015, 16:21
bbompa bbompa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Cały ten przepis wykorzystałam. Bardzo on jest ciekawy i bardzo fajny on może być. Przede wszystkim chcę tylko zaznaczyć, ze to zrobiłam dzisiaj od razu jak to ktoś zamieścił ten wpis. Bardzo on mi się spodobał i z ciekawości go zrobiłam. Miałam wolny poniedziałek dlatego to też tak zrobiłam. Pozdrowionka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Stary 20-07-2015, 16:30
luna1234 luna1234 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 4
Domyślnie

zupa warzywna

Składniki

3 marchewki średniej wielkości (około 30 dag)
kawałek selera (około 15 dag)
2 korzenie pietruszki (około 20 dag)
biała część pora
2 łyżki gotowego sosu pesto
puszka drobnej fasolki w zalewie
garść bardzo drobnego makaronu
1 łyżka masła
4 łyżki oleju słonecznikowego lub oliwy
sól
świeżo zmielony czarny pieprz

drobno posiekana natka pietruszki do podania


Wszystkie warzywa obierz, opłucz, następnie drobno poszatkuj w malakserze, lub zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Pora pokrój na cienkie plasterki.
Zagotuj wodę w czajniku (możesz też użyć bulionu - ale nie z kostki).
W dużym rondlu rozgrzej olej, wrzuć warzywa i cały czas mieszając smaż przez 4 minuty, aż staną się lekko szkliste. Wlej 4 szklanki wrzątku. Doprowadź do wrzenia i gotuj na średnim ogniu, aż warzywa będą prawie miękkie.
Do zupy dodaj fasolkę wraz z zalewę i pesto oraz makaron. Dopraw solą, pieprzem, wymieszaj i gotuj na małym ogniu przez 4 minuty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Stary 20-07-2015, 22:22
Siwek Siwek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Zupa ogórkowa
300 g żeberek wieprzowych
1 łyżeczka soli
1 korpus kurczaka + opcjonalnie np. gęsia lub indycza szyja
3 ziela angielskie, 2 listki laurowe, 5 ziarenek pieprzu
włoszczyzna: 2 marchewki, 1 pietruszka, 1/5 selera, 1/2 pora
1 cebula, nieobrana
4 gałązki natki pietruszki
400 g ogórków kiszonych
700 g ziemniaków
2 łyżki posiekanego koperku
200 g śmietany gęstej 18% (w kubeczku, homogenizowanej, tzw. "kwaśnej")
Żeberka opłukać i pokroić na porcje z 1 żeberkiem. Do większego lub średniego garnka włożyć żeberka, wlać zimną wodę (napełnić garnek do około 2/3 objętości, będzie to około trzech litrów wody). Zagotować, zszumować (najłatwiej zebrać pianę małym sitkiem), następnie zmniejszyć ogień. Dodać 1 łyżeczkę soli morskiej, przykryć i gotować mięso przez około 1 godzinę (lub 1 i 1/2 godziny jeśli mamy czas) na małym ogniu.
Korpus kurczaka opłukać, odciąć skórę przy szyi (wyrzucić ją). Korpus włożyć do wywaru, dodać szyjkę gęsią jeśli ją używamy. Następnie dodać ziele angielskie, listki laurowe i ziarenka pieprzu.
Marchewkę, pietruszkę i selera obrać, opłukać. Połowę jednej marchewki odłożyć i zetrzeć ją na tarce. Resztę warzyw w całości (marchewkę, pietruszkę i selera) dodać do zupy, wrzucić dokładnie opłukanego pora. Cebulę położyć na palniku kuchenki i opalić płomieniami, przez około 1 - 2 minuty. Włożyć do zupy. Dodać natkę pietruszki. Zupę gotować przez około 1 godzinę (lub 1 i 1/2 godziny jeśli mamy czas) na małym ogniu pod lekko uchyloną pokrywą. Śmietanę wyjąć wcześniej z lodówki aby się ogrzała.
Ziemniaki obrać, opłukać i dodać do zupy. Dodać też startą odłożoną surową marchewkę. Zupę gotować na małym ogniu do miękkości ziemniaków, przez około 15 minut. Ogórki obrać i zetrzeć na tarce. Dodać do zupy. Gotować przez około 7 - 10 minut do miękkości ogórków. Na koniec dodać posiekany koperek.
Odstawić zupę z ognia. Z ugotowanej zupy wyjąć korpus kurczaka, natkę, seler, pietruszkę, cebulę, pora (nie będą już potrzebne). Śmietanę włożyć do większego kubka i stopniowo - po 1 łyżce - dodawać wywar cały czas mieszając (w sumie dodać około 1 szklankę wywaru). Następnie tak zahartowaną śmietanę przelać do garnka z zupą. Wymieszać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Stary 21-07-2015, 07:04
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

A co powiecie na zupę z kurek? Strasznie mam na nią ochotę od jakiegoś czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Stary 21-07-2015, 13:01
renata82 renata82 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Nic nowego nie wprowadzę..Bo mało znam z tego działu przepisów..Chcę tylko dodać, że ten pierwszy na stronie mi się jakoś spodobał i ten był dla mnie bardzo ciekawy. Teraz już wiem dokładnie co będę robiła wieczorem. Na pewno w moim przypadku będzie to zrobienie tego dania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Stary 07-08-2015, 11:14
Arla Arla is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Chłodnik idealny na upały

Składniki
4 porcje

1 litr wody lub wywaru z jarzyn
1 pęczek botwinki z kilkoma dużymi buraczkami
2 łyżeczki soku z cytryny
1/2 - 1 łyżeczka octu winnego lub ryżowego
sól, pieprz
400 ml kefiru

Do podania, np: ugotowane na twardo jajko, pokrojony ogórek i rzodkiewka + tymianek lub koperek



Botwinkę dokładnie opłukać, odciąć korzonki. Buraczki obrać i pokroić w małą kosteczkę. Łodyżki posiekać drobno, liście posiekać na około 2-3 mm kawałki. Jeśli botwinka ma dużo liści można nie dodawać wszystkich.
Zagotować wodę lub wywar, dodać same pokrojone buraczki, zmniejszyć ogień i gotować przez około 5 - 7 minut, następnie dodać łodyżki i liście i gotować przez około 3 minuty.
Dodać sok z cytryny i ocet i gotować przez ok. 1 minutę, w razie potrzeby doprawić solą i pieprzem. Wywar ostudzić.
Do ostudzonego wywaru dodać kefir i wymieszać. Schłodzić. Podawać np. z jajkiem, ogórkiem i rzodkiewką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Stary 07-08-2015, 12:26
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

A robicie może chłodniki jak jest większy upał?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Stary 08-08-2015, 13:44
szczesna szczesna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Zupa z fasolki szparagowej po rumuńsku
Fasolkę oczyścić, opłukać, odciąć końce, pokrajać na kawałki dłg 2-3 cm. Marchew, seler i paprykę oczyścić, opłukać, pokrajać w paseczki, podsmażyć, włożyć do wywaru razem z fasolką i opłukanym, rozdrobnionym kalafiorem, ugotować. Pomidory umyć, sparzyć, obrać ze skórki, pokrajać w cząstki. Tłuszcz rozgrzać, wymieszać z mąką, zasmażyć nie rumieniąc, połączyć z zupą i pomidorami, chwile pogotować, doprawić do smaku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Stary 10-08-2015, 10:10
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

Brzmi przepysznie. Wypróbuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Stary 10-08-2015, 20:55
kawera kawera is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 5
Domyślnie

Świetne przepisy z jednego skorzystałam dzisiaj rano. dziewczyny chcę wam powiedzieć - cieszę się, że przynajmniej w tym roku trafiłam z tym urlopem. Nie pada ani nie ma żadnych burz u mnie. Grzeje praktycznie cały dzień, w nocy u mnie jest temperatura 30 stopniowa ! Aż się jeść nie chcę. Z miłą chęcią skorzystam z nowego przepisu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:21.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.