kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 05-03-2015, 20:45
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Łatwo się robi chińskie pierożki?

Znacie jakieś przepisy na chińskie pierożki?
Podobno są świetne, chciałabym zrobić, ale nie chce mi się testować w ciemno przepisów, których nie znam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 06-03-2015, 09:19
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Szczerze mówiąc nigdy sama nie robiłam takich pierożków, więc nie wiem.
Ale nie brałabym się za to, skoro można je kupić.
Nie wiem skąd jesteś, ale np. w Warszawie w kilku punktach miasta są takie pierogarnie: http://totupierogi.pl/
Widziałam na ich stronce, że mają ogromny wybór, pierogi są z różnymi nadzieniami, do tego dowolny sos i opcja dowozu do domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 11-03-2015, 10:30
berna77 berna77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

Chińskie pierożki Dim Sum

gotowane na parze "otwarte" pierożki z mielonym mięsem i krewetkami. Doprawione imbirem i sosem sojowym.



dim sum

Składniki, około 22 sztuk (4 porcje):
Ciasto: *
• 140 g mąki pszennej
• 125 ml bardzo gorącej wody

Nadzienie:
• 230 g - 250 g krewetek (surowych, bez pancerzy i ogonków)
• 200 g mielonego mięsa**
• 2 łyżki sosu sojowego
• 2 łyżeczki oleju sezamowego
• 2 łyżeczki octu ryżowego lub wytrawnej sherry
• 1,5 łyżki drobniutko posiekanego pora (środkowa, jasno zielona część)
• 1 łyżka cebuli startej na tarce o małych oczkach
• 2 łyżeczki startego imbiru
• 1/2 jajka lub samo 1 białko
• świeżo zmielony czarny pieprz


Sos do maczania (mój ulubiony):
• 1/3 szklanki sosu sojowego
• 1,5 łyżki octu ryżowego ryżowego
• 3 łyżeczki oleju sezamowego
• 1,5 łyżki drobniutko posiekanego pora (jasno zielona część)
• 1 łyżka drobno tartego imbiru

Do dekoracji: drobno posiekana jasno zielona część pora lub szczypiorek

Przygotowanie:

Ciasto: mąkę przesiać do miski i stopniowo wlewając gorącą wodę, mieszać widelcem aż składniki prawie się połączą. Wyjąć ciasto na stolnicę lub blat i wygniatać rękami przez około 7 minut (jeśli ciasto się klei, podsypać trochę mąki, jeśli jest za suche - dodać odrobinę wody). Ciasto przykryć wilgotną ściereczką i odstawić na 30 minut. W międzyczasie przygotować sos do maczania i nadzienie.
Sos do maczania: wszystkie składniki wymieszać w miseczce i rozlać do 4 mniejszych pojemniczków.
Nadzienie: krewetki rozmrozić jeśli były mrożone, osuszyć i drobno posiekać. Wymieszać (dokładnie ręką) z mięsem i resztą składników nadzienia.
Gotowe ciasto wyłożyć na stolnicę i powygniatać przez 3 - 4 minuty, podsypując w razie konieczności mąką. Rozwałkować na cienki placek, podsypując blat mąką. Wycinać nożem kwadraty o boku około 6 - 7 cm. Na wierzch nakładać po łyżce nadzienia. Zbierać boki ciasta do środka, ale nie sklejać go do końca. Zagotować wodę w woku lub głębszej patelni.
Koszyczek do gotowania na parze wyłożyć krążkiem z papieru do pieczenia, z wyciętymi kilkoma otworami. Papier posmarować cienko olejem i ułożyć pierwszą partię pierożków. Zamknąć naczynie i gotować na dużej parze, przez około 7 minut. Posypać posiekanym porem i skropić odrobiną sosu do maczania. Pierożki jeść pałeczkami lub palcami maczając w sosie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 12-03-2015, 22:03
mychaa7788 mychaa7788 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 9
Domyślnie

chińskie pierożki

SKŁADNIKI
15 dag wieprzowiny
20 dag białej kapusty
1 mała cebula
1 łyżka sosu sojowego
40 dag mąki
sól, pieprz
danie na 6 osób
kaloryczność'. 235 kcal (100 g)

Ugotować wieprzowinę w niewielkiej ilości osolonej wody i bardzo drobno pokroić. Oczyścić kapustę, poszatkować jak najcieniej, sparzyć i wymieszać z pokrojonym mięsem oraz podsmażoną na szklisto, pokrojoną w cienkie pa-seczki cebulą. Dodać do smaku sól i sos sojowy oraz pieprz. Z mąki i wody zagnieść dość rzadkie ciasto na pierogi. Formować z niego cienkie placuszki, nakładać na środek farsz, a brzegi zebrać i zlepić razem tak, aby pierożek przy*brał kształt cebulki. Tak uformowane pierożki układać jedną warstwą na ście-reczce lub gazie, naciągniętej na garnek z gotującą się wodą. Przykryć sitem i gotować na parze do miękkości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 19-03-2015, 08:33
AleksandraN AleksandraN is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 145
Domyślnie

Cytat:
Napisał kwiecienplecien
Szczerze mówiąc nigdy sama nie robiłam takich pierożków, więc nie wiem.
Ale nie brałabym się za to, skoro można je kupić.

Chyba się z Tobą zgodzę - ja nie jestem jakoś szczególnie lotna w kuchni, a chińskie pierożki to są jeszcze tak śmiesznie pozawijane, że w życiu nie doszłabym do tego jak to zrobić, żeby się zaraz nie rozleciało.
A kupić i szybciej i mniej nerwowo, a poza tym można tez skoczyć na takie jedzenie okazjonalnie do jakiejś restauracji - na liście restauracji kuchni egzotycznej np z http://www.opencard.pl/ na pewno coś takiego się trafi, a jeszcze jak sie ma tą ich kartę to można zapłacić 50% taniej niż w menu.
No to robienie w tym momencie przestaje się opłacać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 20-01-2021, 08:33
DariaM11 DariaM11 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 1 988
Domyślnie

A jeżeli chcecie zacząć robić je w dużo większej ilości również dla swojej restauracji to polecam sprawdzić ofertę sklepu przygotowaną przez - http://aaatech.pl/pierogarka-maszyna...je-p-1009.html u których znajdziecie sprzęt o wydajności 4800sztuk na godzinę. Jednocześnie lepi, klei i formuje. Mamy go już od dłuższego czasu i naprawdę daje duże możliwości
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.