kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 16-04-2015, 13:32
bastari bastari is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Zdecydowanie małe dziecko powinno mieć bardzo ograniczony dostęp do telewizji. Praktycznie w wieku 2-4 latka tylko bajka na dobranoc. Niestety trudno jest tego przestrzegać, bo jeśli trzeba się czymś pilnie zająć, a nie ma co zrobić z dzieckiem to jest problem. Puszczając bajkę mamy niejako problem z głowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 16-04-2015, 20:42
katuska katuska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 8
Domyślnie

To smutne ale większość ludzi teraz woli posadzić dziecko przed tV/ komputerem i zająć się sobą... jesteśmy zabiegani i przestajemy zauważać jak ważną rolę pełnimy, czyli rolę rodzica. Ludzie nie zapominajcie o tym, bo rośnie nam pokolenie bezmózgich ludzi, niczego nie wychowanych. Trzeba spędzać czas z naszymi dziećmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 28-04-2015, 10:19
kllaarra kllaarra is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 9
Domyślnie

Ja uważam, że tak. Lepiej niech dziecko biega po dworze z rówieśnikami i się hartuje, a nie patrzy ciągle w telewizor. Myślę, że godzinka dziennie wystarczy - jakaś wieczorynka czy bajka. Na pewno nie programy dla osób dorosłych. Na to przyjdzie czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 28-04-2015, 21:13
Kret88 Mężczyzna Kret88 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 10
Domyślnie

Przyjdzie, przyjdzie i nikt nie mówi o żadnych programach dla dorosłych. Opamiętajcie się ludzie, to dopiero dzieci. Ja to zamiast telewizji mojemu dziecku czytam bajki na głos. W taki sposób chcę pobudzać wyobraźnię mojego dziecka. Bo akurat to jest lepsze moim zdaniem jak zastępowanie mu rodzica jakąś denna telewizją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 28-05-2015, 17:33
olaa8 olaa8 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Jasne, że ograniczyć, telewizja teraz jest bardzo odmóżdżająca. Naucz dziecko organizować sobie czas, pokaż mu jak kreatywnie może go spędzić. Telewizja jest wygodna dla wielu rodziców, ale nie tędy droga, to się odbija i na nich, i na dziecku. A jak już sadzać dziecko przed telewizorem, to puścić mu coś wartościowego, takich rzeczy nie brakuje, tylko trzeba trochę poszukać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 01-06-2015, 14:03
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Telewizja taka jest, bo odbiorcy chcą żeby taka była.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 26-09-2015, 12:24
ayris ayris is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 175
Domyślnie

Nie wszystkie programy są odmóżdżąjące. Wszystko zależy od tego co pozwalasz dziecku oglądać. Moje mają w pokoju multiroom ale nie oglądają tv zbyt często. Może godzinę lub dwie dziennie. Resztę dnia spędzają na swieżym powietrzu lub bawiąc się razem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 03-11-2015, 18:44
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Myślę, że to dobry pomysł, tylko trzeba zastanowić się nad tym, co możemy zaproponować dzieciom w zamian. Akcje w stylu "nie, bo nie" raczej nie są dobrą metodą.
Znacznie lepiej pomyśleć o fajnych zabawkach, np. coś do ogrodu: http://bazkar.pl/188-zabawki-ogrodowe . Jeśli zainteresują dzieci, same będą wolałby spędzać czas na powietrzu niż przed ekranem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 05-11-2015, 09:49
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 654
Domyślnie

Telewizja tylko wtedy gdy naprawdę musimy się czymś zająć, a dzieckiem nie ma kto się zaopiekować. Nigdy w innym przypadku!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 05-02-2016, 13:50
Kali Mężczyzna Kali is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 314
Domyślnie

Kup jakieś zabawki edukacyjne. Od dzisiejszej telewizji się tylko głupieje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.