kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 11-05-2015, 13:14
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Dom opieki to jest najgorsza opcja. Nie jesteś odpowiedzialny za rodziców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 12-05-2015, 11:22
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 988
Domyślnie

Nie chodzi bardziej o odpowiedzialność, a o czas z opieką. My np. mamy coraz mniej czasu żeby zająć się mamusią i sami się zastanawiamy co robić. Myślimy nad ośrodkiem http://pilaszkow.domyopieki.pl/ pod Warszawą. Słyszeliście o nim? Jakieś opinie? Na stronie internetowej ten dom opieki dla seniorów wygląda bardzo interesująco.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 12-05-2015, 14:08
mejdej mejdej is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

Dom opieki to jest bardzo źle..To tak samo jakby Cie rodzice oddali do sierocińca i niby przyjeżdżali do Ciebie co weekend czy co jakiś okres czasu..Bardzo kiepsko pomyślane. Już jest nawet lepiej wynająć jakąś opiekunkę do starszego rodzica jeśli właśnie on jest od was daleko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 24-06-2015, 18:11
kinia87 kinia87 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

To niestety nigdy nie jest "dobry pomysł", ale niestety i co gorsza raczej absolutna konieczność, kiedy opieka jest już ponad wszelkie siły. Znam sytuacje, że lekarz pogotowia po prostu powiedział, że trzeba do specjalistycznego ośrodka, bo żeby nie wiem co to rodzina to rodzina, a fachowcy to fachowcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 02-07-2015, 11:23
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Ja bym chyba nie potrafiła kogoś oddać do takiego domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 05-07-2015, 21:16
Vespa Vespa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 1
Domyślnie

Wszystko zależy od samych zainteresowanych. Moja mama mówiła mi, że nie chce być dla nikogo ciężarem i nie miałaby nic przeciwko takiemu miejscu mimo, że ja i mąż chętnie się nią zajmiemy. Inna rzecz, takie domy opieki sporo kosztują, mało kogo na nie stać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 05-07-2015, 22:58
ogarniaczek ogarniaczek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Nie ma co oceniać, każdy jest w innej sytuacji życiowej. Wiele osób nie ma po prostu fizycznie jak zaopiekować się rodzicami, bo mieszka np. zagranicą. Różne są również relacje rodzinne. Nie rozumiem tylko osób, które z pobudek egoistycznych to robią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 10-07-2015, 10:42
ula krasula ula krasula is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie dom opieki

Mimo wielu oskarżeń ze strony innych, którzy twierdzą, że to karygodne, by wysyłać kogoś bliskiego do domu opieki, ja uważam, że czasem to jest lepsze rozwiązanie. Przede wszystkim dla chorej osoby, bo jest tam pod opieką specjalistów, którzy poświęcają jej dużo czasu. W domu nie zawsze jest taka możliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 10-07-2015, 10:57
madi25 madi25 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 10
Domyślnie

Najłatwiej oceniać nie będąc w skórze tej osoby. To indywidualna decyzja każdego i nie należy ani popierać ani krytykować !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 30-07-2015, 17:12
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Myślę, że w moim przypadku byłąby to ostateczność. To czasu gdybym dawała radę sama się opiekować robiłabym to kupłabym łóżko rechabilitacyjne i robiłabym wszystko aby byli w dobrym stanie. Nie potępiam ludzi którzy oddają rodiców do takiego domu jednak dla mnie jest to droga na skróty
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:45.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.