kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 03-03-2015, 15:53
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie Dom opieki - dobry pomysł?

Wiem, że to dość kontrowersyjny temat i zdania są mocno podzielone.
Jestem jednak ciekawa, co wy sądzicie o domach opieki i czy to dobry pomysł, żeby wysłać tam swoich rodziców?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 04-03-2015, 18:40
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Wydaje mi się, że zawsze wokół tego tematu było i będzie sporo kontrowersji, bo dla wielu oddanie rodziców co takiego domu jest równoznaczne z brakiem zainteresowania.
Czytałam ostatnio trochę na ten temat, np. tu: http://www.iregionalni.pl/wiadomosci...r-domu-opieki/ i przyznam, że jeśli przyjrzeć się różnym domom opieki, okazuje się, że wiele z nich zapewnia naprawdę świetne warunki.
Często nawet lepsze, niż my sami jesteśmy sami zapewnić w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 09-03-2015, 09:46
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 935
Domyślnie

Rodzice mogą się poczuć tak, że nikt ich już nie chce i ich się wysyła tam, żeby sobie spokojnie doczekali końca. Ja z kolei mam inne pytanie, czy warto jest wysyłanie osoby starzej na turnus rehabilitacyjny? Znalazłam ciekawą opcję, o której więcej poczytacie na stronie http://www.wojnar.pl/turnusy-rehabilitacyjne/ . Jest to 7-dniowy turnus w willi w Zakopanem. Mój tato mógłby tam nieco wypocząć, a jednoczesne połączenie z rehabilitacją może dać pozytywne efekty. A jaka jest wasza opinia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 25-03-2015, 18:59
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Dość kontrowersyjny temat, nie da się ukryć.
W Polsce domy opieki są bardzo krytykowane.
Ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że czasem opieka nad starszą osobą może nas przerosnąć. Kiedy trzeba pilnować jej 24 godziny na dobę, kąpać, zmieniać pieluchy dla dorosłych itp. W takich momentach dom opieki może być prawdziwym wybawieniem i nie będę krytykować nikogo, kto zdecyduje się na takie rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 30-03-2015, 23:57
KrystynkaA KrystynkaA is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 10
Domyślnie

Temat kontrowersyjny, aczkolwiek rozumiem , ze ktoś ma ciężką sytuację i wtedy nie ma innego wyjścia niż oddać starszą osobę do domu opieki. Uważam jednak, że dom opieki jest troszkę nadużywaną instytucją i często ktoś może się zaopiekować, ale po co jak można oddać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 26-04-2015, 23:42
krys80 krys80 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 11
Domyślnie

witam,
Wydaje mi się, że jeśli nie ma innej możliwości, to dom opieki może być dobrym wyjściem, opiekowałam się kiedyś starszymi osobami, dla których krewni nie mieli czasu, to ciężka praca, zwłaszcza, gdy starszy człowiek ma demencje, czy inne tego typu zmiany w psychice, trudniej z nim wtedy współdziałać, o wiele trudniej niż gdy jest tylko niesprawny fizycznie i trzeba pomóc mu tylko w czynnościach higienicznych itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 27-04-2015, 19:12
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Też mi się wydaje, że jeśli opieka nad starszą osobą ma być ponad nasze siły, to nie ma co się narażać. Po to są domy opieki. Przecież można rodzinę odwiedzać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 29-04-2015, 21:51
maria2015 maria2015 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 8
Domyślnie

Można tam odwiedzać rodzinę co fakt to fakt ale ja swoich rodziców bym nie oddał do domu opieki. Prędzej jakby mieszkała gdzieś daleko od nich to bym wynajęła razem z moją siostrą jakąś opiekunkę do mojego ojca i do mojej mamy. Przecież inaczej sobie tego nie wyobrażam i innej opcji nie biorę nawet pod uwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 01-05-2015, 13:28
marysiak12 marysiak12 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 9
Domyślnie

Witaj. Najlepiej zapytać samych zainteresowanych co myślą o takim rozwiązaniu. Moi rodzice chcą iść do domu opieki i jest to ich wybór. Jak to mówi mama, fajnie będzie pobyć z innymi staruszkami, zagrać w karty czy porozmawiać. Od samotności nie ma nic gorszego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 07-05-2015, 19:43
OnaArmaniego OnaArmaniego is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

Są ludzie i Są ludzie . Ciężko tak zdecydować w jednej chwili . Ja jednak bym się chyba nie zdecydowała oddać swoich rodziców do takiego domu opieki zwłaszcza słysząc o różnych przypadkach
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.