kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 22-09-2023, 11:06
Maniulka's Avatar
Maniulka Maniulka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 118
Domyślnie Zajęcia dodatkowe dla dziecka

Mam na stanie prawie już 6 latka który ma dość słomiany zapał.
Próbowałam zapisać go na wiele zajęć dodatkowych, były Szachy, karate, kodowanie, przyrodnicze, szeroką tematyka, zawsze związana z jego aktualnymi zainteresowaniami. jednak nigdy nie chciał kontynuować zajęć. Żadnych oprócz terapi Si gdzie chodzi chętnie.
Na zajęciach dodatkowych jestem obecną więc nie dzieje się tam nic złego, nikt mu nie dokuczał, szło mu super. Nigdy nie było tych zajęć w naszym grafiku dużo bo nie chciałam go przeciążyć i chciałam dać mu czas na zabawę w domu i bycie dzieckiem. To była max 1h w tygodniu.
Szanuje jego zdanie i gdy mówi że nie chce chodzić to na to przystaje, to ma być w końcu przyjemność a nie kara, ale zaczęłam się zastanawiać czy nie powinnam go bardziej mobilizować i naciskać.
W szatni w przedszkolu wciąż słyszę ile kto ma zajec Dodatkowych i jak osiąga w nich sukcesy.
Chciałabym dla synka jak najlepiej, żeby mógł nauczyć się jak najwięcej póki jest mały. Żeby miał podstawy z jakiegoś zagadnienia i rozwiązał swoje pasje z wiekiem.
Jest zdolnym fajnym chłopcem. Co robić?
Naciskać czy dać spokój?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 22-09-2023, 11:15
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Ale na takie zajęcia poszliście raz? Czy na przykład cały semestr? Bo ja rozumiem, że różnie to bywa, nawet dorosły czasem nie ma siły żeby iść na swoje zajęcia, ale to przecież nie znaczy że od razu się rezygnuje w ogóle z chodzenia na zajęcia.
Moze być tak, że po prostu mu ciężko się zmobilizować i jeśli zajacia naprawdę lubi zajęcia a potrzebuje trochę motywacji, żeby wyjść z domu, to dobrze mu w tym pomóc, ale może być tak, że jest zbyt zmęczony po przedszkolu albo jeszcze nie znaleźliście tego, co pokocha
Mój syn w tym roku (też 6 lat) zrezygnował ze wszystkich dodatkowych zajęć (chodzi tylko na te w przedszkolu), a w zeszłym roku chodził na 90 minutowe zajęcia z trenerem szachowym i 2x w tygodniu miał zajęcia w klubie szachowym (raz online, raz stacjonarnie), a w weekendy czasem jeździliśmy na turnieje szachowe, za to moja 8latka zazwyczaj chce więcej zajęć dodatkowych niż jest w stanie udźwignąć, więc musimy ją ograniczać...
Proponowałabym znaleźć salę zabaw, w której jest możliwość zapisania malucha na zajęcia dodatkowe https://krainadziecka.net.pl/ile-kos...i-w-warszawie/

Jak na przyklad na gimnastykę akrobatyczną
__________________
Ty jesteś wiedźminem anachronicznym, a ja wiedźminem nowoczesnym, idącym z duchem czasu. Dlatego ty wkrótce będziesz bezrobotny, a ja będę prosperował. Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.