kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 31-03-2015, 16:21
rudakucharka rudakucharka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 12
Domyślnie

CIASTO MARCHEWKOWE - składniki:
2 jajka
1 szklanka cukru
1 szklanka mąki
pół szklanki oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1.5 łyżki cynamon
3 duże marchewki
1.5 łyżeczki kakao
CIASTO MARCHEWKOWE - sposób przygotowania: Marchew zetrzeć na dużych oczkach tarki. Jajka, cukier i olej miksujemy. Mąkę z proszkiem do pieczenia dodać do masy jajecznej. Do ciasta dodać marchew, cynamon i kakao. Wymieszać. Ciasto przelać do formy i piec około 40 minut w temp. 180 stopni. Po upieczeniu polać lukrem lub posypać cukrem pudrem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 02-04-2015, 18:37
jestegienka jestegienka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

O bardzo fajny przepis na to ciasto marchewkowe : ) podoba mi się i to po prostu fest ; ) jest to przepis taki wypróbowany czy raczej po prostu niestety nie ... : P jeśli chodzi o mnie to nie wiem co mam upiec po prostu na te święto Wielkanocne..Macie może jakiś pomysł.; )może makowiec
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 09-04-2015, 11:58
oolivka oolivka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Taa makowiec to jest właśnie na święta bardzo dobry : ) chociaż tutaj mam takie pytanie, że właśnie wiecie jak to u was jest czy często robicie te swoje ciasto marchwewkowe czy raczej nie i po prostu tego nie robicie za często hihi Jeśli chodzi o mnie to sprawa ma się w taki sposób, że ja bardzo lubię właśnie ciasto marchewkowe na niedzielę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 09-04-2015, 23:01
gabriela101 gabriela101 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

pijana śliwka


Biszkopt:
4 jajka
5 łyżek cukru
2 łyżki mąki pszennej tortowej (1/3 szklanki)
1 kopiasta łyżka mąki ziemniaczanej
1,5 łyżki gorzkiego kakao
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
(2/3 szklanki razem mącznych produktów, oprócz cukru)
Krem budyniowy:
2 budynie jasne (śmietankowy lub waniliowy)
600 ml mleka
½ szklanka cukru (niecała)
250 gram masła
Polewa:
100 g masła
200 g czekolady gorzkiej
Poncz:
¼ szklanki zaparzonej herbaty
Poza tym:

550 – 600 g suszonych miękkich śliwek (kalifornijskie)
200 ml wódki czystej 40%

Suszone śliwki pokroić w kostkę i włożyć do litrowego słoika. Zalać wódką, zakręcić słoik i zostawić na 24 godziny.

Biszkopt:

Białka ubić z cukrem na bardzo sztywną pianę. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę pszenną, mąkę ziemniaczaną, kakao (koniecznie przesiane przez sitko), proszek do pieczenia i bardzo delikatnie wymieszać. Wylać do formy (wyłożonej papierem do pieczenia) o wymiarach ok. 20 na 36 cm. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 30 minut w temperaturze 170 °C. do tzw. suchego patyczka.

Krem budyniowy:

Ugotować budynie z cukrem, na mleku. Masło utrzeć na puszystą masę. Ucierając dodawać po łyżce zimny budyń. Do gotowej masy dodać ½ ilości śliwek (wcześniej zamoczonych w alkoholu) i wymieszać.

Polewa:

W rondelku roztopić masło, dodać kostki czekolady i mieszać aż czekolada się rozpuści. Roztopioną czekoladę lekko ochłodzić, dodać do niej resztę śliwek (nie odcedzałam, śliwki wchłonęły cały alkohol).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 14-04-2015, 14:14
jaskierka jaskierka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

popapraniec


Składniki

Składniki na ciasto:
•5 jajek
•1 szklanka mąki
•1 szklanka cukru
•¼ szklanki oleju
•1 łyżeczka proszku do pieczenia
•½ szklanka wiórków kokosowych
•½ szklanki maku (suchy)
•1 łyżka kakao
Składniki na masę:
•½ litra mleka
•2 opakowania budyniu śmietankowego
•1 kostka masła
•½ szklanki cukru pudru
•polewa czekoladowa
Pozostałe składniki:
•½ szklanki wódki
•dżem z czarnej porzeczki
•rodzynki
•wiórki kokosowe
•orzechy

Ciasto o niezbyt miłej nazwie, ale bardzo przyjemnie smakuje
Etapy przygotowania

Sposób przyrządzenia ciasta:

Białka oddzielić od żółtek i ubić na sztywną pianę z cukrem. Dodać żółtka i wymieszać łyżką. Do masy dodać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia, na koniec dodać olej, powoli mieszając. Ciasto podzielić na trzy części. Do pierwszej dodać kakao, do drugiej wiórki kokosowe a do trzeciej mak. Ciasto wylać na przemian na blachę. Biszkopt piec w temperaturze 180° przez około 35 minut.

Sposób przyrządzenia masy:

Budyń ugotować wg przepisu na opakowaniu. Ostudzony już budyń utrzeć z cukrem pudrem i masłem.
Upieczone już i ostudzone ciasto podzielić na pół i skropić alkoholem. Na spód wyłożyć ¾ masy i przykryć drugą połową ciasta. Resztę masy należy rozsmarować na wierzchu ciasta. Na gotowe już ciasto nałożyć dżem, posiekane orzechy, rodzynki (jak kto woli) polać polewą czekoladową i wiórkami kokosowymi. Wstawić na kilka godzin do lodówki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 24-04-2015, 08:15
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Uwielbiam piec ciasta dla siebie i moich bliskich. Teraz zbliżają się komunię więc pewnie dostanę parę zamówień. Zawsze to jakiś sposób żeby sobie dorobić. Szukam nowych inspiracji na wypieki. Możecie mi coś polecić ? Troszkę szukałam i zaciekawiło mnie http://tortydostawa.pl/tort-w-stylu-...-jaki-to-tort/ Co o tym sądzicie ? Całkiem dobrze wygląda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 25-04-2015, 16:47
janastazy janastazy is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

PIEGUSEK, CZYLI PROSTE CIASTO Z MAKIEM

Składniki:
1 szklanka cukru
1 szklanka mąki
1 szklanka maku (ja miałam już mielony, bo ku mojemu zdziwieniu nigdzie nie mogłam dostać innego)
5 jajek
0,75 kostki margaryny
1 łyżeczka proszku do pieczenia
0,5 szklanki bakalii

Sposób przygotowania:
1. Margarynę roztapiamy i studzimy
2. Żółtka ucieramy z cukrem na puchatą masę
3. Dodajemy powoli mąkę, proszek do pieczenia, margarynę i mąkę. ucieramy.
4. Ubijamy pianę z jajek i powoli łączymy ją z resztą składników.
5. Dodajemy powoli bakalie.
6. Początkowo pieczemy 160 st C do momentu wyrośnięcia, potem podkręcamy piekarnik na 180 st C. Pełen czas pieczenia to około 45 min.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 21-07-2015, 19:54
Ruikola Ruikola is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie pleśniak z wiśniami

Do dużej miski wsyp 4 szklanki mąki, 3 łyżki proszku do pieczenia, cukier waniliowy, szklankę cukru pudru, wbij 4 żółtka. Zagnieć masę w trzy kulki, do jednej wmieszaj kakao. Włóż do zamrażarki na 1,5 godziny. Potrzyj pierwszą część na spodzie, posyp dwiema łyżkami bułki tartej. Wydryluj wiśnie i posyp na potarte ciasto. Następnie potrzyj ciasto kakaowe. Zbij pleśń (6 białek ze szklanką cukru) na sztywno. Rozłóż na warstwie kakaowej. Na górę zetrzyj ostatnie ciasto. Włóż do piekarnika na 45 minut 170 stopni. Posyp cukrem pudrem wystudzone ciasto. Smaczego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 21-07-2015, 22:18
Talusia Talusia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 8
Domyślnie

Ciastka owsiane z rodzynkami
1. Rozgrzej piekarnik do 180°C. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia.

2. Utrzyj masło ze stewią. Dodaj jajko, aromat waniliowy, płatki owsiane i wszystko wymieszaj.

3. Wymieszaj mąkę i proszek do pieczenia, dodaj do reszty masy. Na koniec wlej mleko, wsyp rodzynki i ponownie dobrze wymieszaj.

4. Ciasto nakładaj łyżką na blaszce wyłączonej papierem w odpowiednio dużej odległości tak, aby nie pozlepiały się podczas pieczenia. Delikatnie spłaszcz je, uklepując widelcem.

5. Ciastka piecz przez 15-20 minut do uzyskania złotego koloru. Przed podaniem poczekaj, aż ostygną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 22-07-2015, 07:15
Maturzystka Maturzystka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

A czy to jest przez was wypróbowany przepis ? Czy raczej przez was to nie jest dziewczyny wypróbowany przepis bo całkiem fajnie się on zapowiada i według mnie mogę go sobie zrobić bo teraz to ja mam wolny weekend i teraz właśnie chcę go jakoś spędzić produktywnie. Tutaj na pewno skorzystam z tych waszych kilku kawałów. Pozdrawiaam i miłego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.