kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #71  
Stary 28-04-2015, 21:17
Kret88 Mężczyzna Kret88 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 10
Domyślnie

Przepis na pomidorową najlepszy tak pudliszki to obowiązkowo miałyście może kiedyś taką sytuację, że wam się nie chciało robić zupy i poszliście na łatwiznę w taki sposób, że zagotowaliście tylko zwykłą taką zupkę kuksu? Bo ja dzisiaj miałam strasznego lenia i tylko zagotował sobie zupkę kuksu tą amino.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Stary 05-05-2015, 11:04
Alea0ndra1 Alea0ndra1 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

Zupa Krem z Sałaty i Marmurkowe Jajo

1 główka sałaty masłowej,1 spora marchewka,1 pietruszka,nieduży kawałek selera,450 g ziemniaków,1 duży por,2 łyżki masła,sól i biały pieprz,4 jajka,2 szklanki mocnej czarnej herbaty,2 łyżki klarowanego masła,3 ząbki czosnku garść rukoli.

Jajka ugotowałam na twardo, ostudziłam i poobtłukiwałam skorupki nie obierając ich, a następnie zalałam herbatą i odstawiłam na noc. Rano po zdjęciu skorupek, jajka pomalowały się w śliczny, brązowy, marmurkowy wzorek.

Wszystkie warzywa obrałam (łącznie z ziemniakami, ale bez sałaty), drobno pokroiłam i krótko przesmażyłam na połowie masła, a następnie zalałam trzema szklankami wody. Gotowałam do kompletnej miękkości. Pod koniec gotowania dorzuciłam do garnka porwaną drobno sałatę i gotowałam jeszcze kwadrans, a następnie całość zblendowałam, doprawiłam solą i pieprzem i zabieliłam jogurtem (zawsze w ten sam sposób - jogurt należy wcześniej wyjąć z lodówki, żeby nie był zimny, dobrze posolić i najpierw wymieszać z łyżką gorącej zupy, a dopiero później, mieszając wlać do garnka).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Stary 05-05-2015, 13:08
kretuna kretuna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 7
Domyślnie

Murmurowe jajko jest przy tym wszystkim najlepsze bardzo mocno mi smakuję i jest dla mnie takie cudowne. Dzisiaj będę robiła to zgodnie z twoim przepisem bo jakoś tak jakby to rzec chciałabym wyprobować dokładnie tą samą zupę co to mój facet tak bardzo lubi jeść zobaczymy co z tego będzie i zobaczymy jak to się wszystko potoczy i wydarzy, czy po prostu będzie tak jak w przepisie smacznie czy wyjdzie klapa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Stary 12-05-2015, 08:58
Alea0ndra1 Alea0ndra1 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

Ogórkowa zupa z pulpecikami - składniki:
10 średnich ogórków kiszonych
2 marchewki
pietruszka
kawałek selera
cebula
ziemniaki
kostka rosołowa
1/2 szkl. Słodkiej śmietany
sól
pieprz
koper
PULPETY:
1/2 kg mięsa mielonego wieprzowo-wołowego
4 łyżki bułki tartej
jajko
łyżeczka sosu sojowego
sól
Ziemniaki, warzywa obrać i umyć. Pokroić w kostkę. Przełożyć do garnka, zalać wodą, dodać kostkę rosołową i zagotować. Mięso mielone wyrobić z sosem sojowym, bułką tartą, jajkiem, doprawić. Formować pulpeciki wielkości orzecha włoskiego, kłaść na wrzący wywar. Gotować 45 min. Dodać ogórki starte na dużych oczkach i śmietanę zahartowaną kilkoma łyżkami gorącej zupy. Wsypać posiekany koper, doprawić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Stary 15-05-2015, 08:32
Margaretta09 Margaretta09 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie Zupa gulaszowa

Składniki przepisu na zupa gulaszowa z pieczarkami

• 500 g mięsa wołowego
• 3 papryki
• 500 g ziemniaków
• 500 g pieczarek
• 1 marchewka
• 2 cebule
• 1 pietruszka
• kawałek selera
• koncentrat pomidorowy
• 1 czubata łyżka słodkiej papryki
• 1 łyżeczka ostrej papryki
• sól
• pieprz czarny
• 2-3 łyżki oleju
• 3 litry wody + 1,5 litra wody do gotowania ziemniaków
Przygotowanie zupa gulaszowa z pieczarkami

1. Włoszczyznę obieram.
2. Z mięsa wołowego usuwam większe żyłki. Kroję w kostkę i podsmażam na patelni z 2 łyżkami oliwy. Gdy mięso się lekko przyrumieni i włókna się zamkną, przekładam mięso do garnka.
3. Na tej samej patelni smażę rozdrobniona cebulę. A potem umyte, rozdrobnione pieczarki.
4. Obraną włoszczyznę, pieczarki oraz podsmażoną cebulę dodaję do mięsa, dolewam 3 litry wody, dodaję sól, czarny pieprz i gotuję około 60-70, minut aż mięso zmięknie.
5. Paprykę kroję w kostkę.
6. Odławiam z garnka włoszczyznę i kroję w kostkę. Odkładam na oddzielny talerz.
7. Do garnka z mięsem dodaję pokrojoną paprykę, paprykę słodką i ostrą w proszku, majeranek i gotuje około 15 minut.
8. Obieram ziemniaki, kroję w kostkę i gotuję w oddzielnym garnku z niewielką ilością wody.
9. Zupę mieszam, próbuję, dodaję pokrojoną w kostkę włoszczyznę oraz ziemniaki razem z wodą, w której się gotowały.
10. Zagotowuję zupę gulaszową ponownie dodaję koncentrat pomidorowy i w razie potrzeby doprawiam dodatkowo solą i pieprzem. Podaję z chlebem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Stary 15-05-2015, 09:09
MalinoweUsta MalinoweUsta is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie zupa z soczewicy

Składniki, 4 - 6 porcji:

• 300 g żeberek wieprzowych
• 1 udko kurczaka (podudzie + noga)
• 1 łyżeczka soli morskiej
• 3 ziela angielskie, 2 listki laurowe, 5 ziarenek pieprzu
• włoszczyzna: 2 marchewki, 1 pietruszka, 1/4 selera, 1/2 pora
• 1 cebula
• 4 gałązki natki pietruszki
• 700 g ziemniaków
• 200 g czerwonej (pomarańczowej) soczewicy
• zioła: 1 łyżeczka suszonego majeranku, 1/2 łyżeczki kolendry, 1 łyżeczka oregano, 1/2 łyżeczki kminku oraz kilka łodyżek świeżego tymianku lub 1 łyżeczka suszonego
• 125 ml przecieru pomidorowego lub 3 łyżki koncentratu




Przygotowanie:

Żeberka i udko opłukać. Żeberka pokroić na porcje z 1 żeberkiem. Żeberka i udko włożyć do większego garnka, wlać 3 litry zimnej wody, zagotować, zszumować (najłatwiej zebrać pianę małym sitkiem), następnie zmniejszyć ogień, dodać sól, przykryć i gotować mięso przez około 1 godzinę na małym ogniu.
Dodać ziele angielskie, listki laurowe i ziarenka pieprzu.
Marchewkę, pietruszkę i selera obrać, opłukać. Połowę jednej marchewki odłożyć i zetrzeć ją na tarce. Resztę warzyw w całości (marchewkę, pietruszkę i selera) dodać do zupy, wrzucić też dokładnie opłukanego pora.
Cebulę obrać z zewnętrznych łusek pozostawiając tylko jedną ich warstwę, położyć na palniku kuchenki i opalić płomieniami, przez około 1 - 2 minuty. Włożyć do zupy. Dodać natkę pietruszki. Zupę gotować przez około 1 godzinę na małym ogniu pod minimalnie uchyloną pokrywą.
Soczewicę opłukać, najlepiej w garnku, zmieniając 3 razy wodę. Ziemniaki obrać, opłukać i dodać do zupy razem z odłożoną startą surową marchewkę oraz soczewicą. Dodać wszystkie zioła i gotować na małym ogniu przez około 20 minut do miękkości ziemniaków. Dodać przecier pomidorowy i gotować jeszcze przez około 5 minut.
Odstawić zupę z ognia. Z ugotowanej zupy wyjąć mięso, obrać ze skórek i kości. Ładne kawałki mięsa włożyć z powrotem do zupy. Sprawdzić doprawienie solą, można dodać świeżo zmielony pieprz.
Można zagotować i zawekować. Po ostudzeniu trzymać w lodówce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Stary 15-05-2015, 09:11
martika martika is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

MM pycha jest ten przepis. Ja go już gdzieś chyba widziałam w gazecie, jeśli nie ten to bardzo temu podobny. Naprawdę mi się on podobał. Po prostu zupa wtedy wychodzi rewelacyjna. lepszego przepisu nie znam, nawet jakbym znała to i tak by u mnie ten przepis był na 1 miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Stary 15-05-2015, 09:24
OnaArmaniego OnaArmaniego is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie Zupa meksykańska

Zupa meksykańska - składniki:

0.5 kg mięsa mielonego
2-3 duże cebule
4-6 ząbków czosnku
1 papryka+czerwona">papryka czerwona (można dodać również zieloną)
1 puszka kukurydzy
1-2 puszki fasoli białej
1-2 puszki fasoli czerwonej
1-2 puszki pomidorów bez skórek lub przecier pomidorowy
przyprawy: sól; pieprz; papryka chili [może być w całości]; papryka słodka; bazylia
oregano

Zupa meksykańska - sposób przygotowania: Zawartość puszek wraz z tzw. wodą wlać do dość niedużego garnka. Następnie dolać do garnka wodę tak aby całość była rzadka. Przyprawić łyżeczką soli oraz pieprzu i gotować na wolnym ogniu. W międzyczasie podsmażyć mięso mielone doprawione solą, pieprzem, papryką chili, papryką słodką, bazylią i oregano. Po chwili dodać pokrojoną w kostkę cebule a po kilku minutach pokrojoną w kostkę paprykę. Całość podsmażać do momentu gdy cebula wraz z papryką będą miękkie. Następnie całość dodać do garnka i wcisnąć jednocześnie 4-6 ząbków czosnku. Doprawić solą, pieprzem,chili, papryką słodką, bazylia. Dolać wody tak aby całość była rzadką zupką i zagotować. Po zagotowaniu podać w miseczkach wraz z zupą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Stary 15-05-2015, 09:32
GwiazdaFit GwiazdaFit is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie Fit Zupka

SKŁADNIKI:


1 cebula czerwona
150 g kapusty białej
puszka pomidorów krojonych
750 ml wywaru z warzyw

koncentrat pomidorowy Pudliszki - 2 łyżeczki
natka pietruszki
pieprz
sól
papryka słodka - pół łyżeczki
bazylia - szczypta
oliwa
grillowana pierś z kurczaka



PRZYGOTOWANIE:
Cebulę obieramy i kroimy w kosteczkę, podsmażamy na rozgrzanej oliwie. Kapustę drobno szatkujemy, dodajemy do cebuli i wszystko razem przesmażamy. Następnie dodajemy pomidory oraz koncentrat i dusimy na malutkim ogniu przez około kwadrans. Dodajemy posiekaną natkę, dokładnie mieszamy, po czym przekładamy całość do malaksera i dokładnie rozdrabniamy na gęsty krem.
Przelewamy do garnka, zalewamy wywarem, doprawiamy bazylią, papryką, solą i pieprzem - gotujemy razem przez około 5 minut.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Stary 15-05-2015, 09:34
GwiazdaFit GwiazdaFit is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie Fit Zupka Ii

FIT ZUPKA

Ilość porcji uzależniona jest od tego jak gęstą zupę chcecie otrzymać, podaję przepis na wodnistą konsystencję jak na zdjęciach (4-5 porcji), ale jeśli macie ochotę na zupę krem - dodajcie mniej wody a z poniższych składników otrzymacie 2-3 porcje.

0,5 główki brokuła
0,5 główki kalafiora
2 marchewki
1 cebula
1 kostka drobiowa rosołowa np. Winiary (możecie sami sporządzić wywar, ale że ja wychodzę z założenia <30 min na przygotowanie - dorzuciłam kostkę)
przyprawy: wegeta, pieprz, ostra i słodka papryka
mały serek homogenizowany naturalny/mały jogurt grecki
pestki dyni
sucharki/grzanki
1. Myjemy warzywa, obieramy marchewkę i cebulę.
2. Brokuła dzielimy na różyczki, marchewki i cebulę kroimy na kawałki (dowolnej wielkości - chodzi o to, żeby łatwiej je zmielić w blenderze).
3. Warzywa oraz kostkę drobiową wkładamy do garnka z wrzącą wodą (woda powinna być wlana w takiej ilości, aby dominowała 1-2cm nad poziomem warzyw) i gotujemy do miękkości (około 12 minut).
4. Po ugotowaniu warzyw czekamy około 3 minut, aż przestygną.
5. Do garnka dodajemy małe opakowanie serka homogenizowanego naturalnego/jogurtu greckiego i miksujemy je ze sobą (ja użyłam w tym celu blendera imersyjnego).
6. Doprawiamy do smaku.
5. Podajemy z pestkami dyni i kruszonymi grzankami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.