kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 22-03-2018, 11:18
justa31 justa31 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 204
Domyślnie moczenie się u dziecka

Jakie mogą być tego przyczyny i co robić, rozmawiac, iść do specjalisty? jeśli tak to do jakiego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 23-03-2018, 14:23
suchyporanek suchyporanek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 2
Domyślnie

Dzień Dobry ,moczenie nocne jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Konsultacja z lekarzem jest bardzo ważna - nieleczenie moczącego się dziecka może powodować kumulowanie się problemów psychologicznych, które w konsekwencji pogłębiają chorobę. Na stronie suchyporanek.pl można wykonać krótki test aby sprawdzić jak poważny jest problem moczenia nocnego. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 26-03-2018, 11:37
justa31 justa31 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 204
Domyślnie

zawsze mi się wydawało ze moczenie się to tylko z powodów takich psychologicznych a tu się okazuje że tez to może być z powodu choroby, jak długo powinno się ten dzienniczek prowadzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 27-03-2018, 15:24
suchyporanek suchyporanek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 2
Domyślnie

Dzień Dobry , Dzienniczek warto prowadzić przez kilka kolejnych dni aby odnotować wszystkie czynności pęcherza moczowego i jelit w ciągu doby. Umożliwi to lekarzowi sprawdzenie, czy u Pani dziecka występują jakiekolwiek schorzenia pęcherza. Zachęcamy również do pobrania aplikacji
Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 07-10-2019, 21:04
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 714
Domyślnie

Też mieliśmy problemy z moczeniem nocnym. Syn zaczął ponownie jak skończył 4 lata, mimo, że od skończenia dwóch pięknie korzystał z toalety, również w nocy. Początkowo winiłam stres, zbiegło się to w czasie z pójściem do przedszkola. Ale nie przechodziło mimo, że dziecko było w świetnej formie psychicznej i szkołę uwielbiało. Zaczęliśmy leczenie, bo przyczyna była inna niż zakładałam. O tym na https://gaboscm.pl/leczenie-nietrzym...oczu-u-dzieci/ przeczytacie, jakie te przyczyny mogą być i co robić. Co też powinno nas zaniepokoić. Na Śląsku w Centrum Medycznym Gabos leczą profesjonalnie takie przypadłości. Warto się do nich właśnie udać, na diagnostykę i na leczenie. I nie zwlekać, im wcześniej tym lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 11-10-2019, 10:00
benjaminka benjaminka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 224
Domyślnie

U nas był ten problem, pediatra poleciła nam stronę www.suchyporanek.pl, sporo pomocnych informacji. Na szczęście już kryzys minął, chyba od pół roku nie było mokrej nocy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 17-10-2019, 10:43
Karolka12 Karolka12 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 6
Domyślnie Sprawdź to

To może być objaw na to, że dzieje się coś złego! U mojego też występowało i nie wiedziałam skąd się wzięło- okazało się, że niania bardzo źle traktowała synka. Następną sprawdziłam z pomocą detektyw Skrzypek i już byłam spokojna!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 28-01-2020, 12:12
Elen Elen is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jan 2020
Posty: 57
Domyślnie

Ja polecam stosowanie alarmu wybudzeniowego, który można nabyć w aptece, sklepie medycznym, internecie. W wielu przypadkach się sprawdził, więc to może być jakieś rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 30-03-2020, 23:19
benjaminka benjaminka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 224
Domyślnie

To prawda, często też lekarze polecają alarm w połaczeniu z leczeniem farmakologicznym. Wiecej na ten temat znajdziecie tutaj, mi bardzo ta strona pomogła: https://suchyporanek.pl/czesto-zadawane-pytania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 26-06-2020, 18:46
justa31 justa31 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 204
Domyślnie

u nas po tym czasie już wyszliśmy na prostą, jesteśmy pod opieką lekarza, trzeba było jednak się zdecydowac na leczenie farmakologiczne
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:14.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.