kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 02-07-2014, 10:10
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Jak oszczędzać w domu?

Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na oszczędzanie w domu w rozsądny sposób, bez odmawiania sobie podstawowych przyjemności?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 02-07-2014, 11:46
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Na pewno bardzo pomocna jest w tym zmywarka - mimo, że koszt początkowo wydaję się duży to szybko się zwraca - nawet nie wyobrażamy sobie ile wody się zużywa podczas zwykłego zmywania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 02-07-2014, 13:57
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Jest sporo drobiazgów, których na co dzień nie zauważamy, a które niepostrzeżenie wypompowują pieniądze z naszych portfeli.
Tu masz ciekawy blog o oszczędzaniu: http://blogsmartdom.pl/ - pewnie skojarzycie tą akcję z reklam z J. Brodzik i P. Wilczakiem.
W każdym razie można tam znaleźć masę praktycznych wskazówek, które można wprowadzić w życie, żeby obniżyć nasze rachunki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 07-07-2014, 19:32
Sun79 Sun79 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 12
Arrow

Chyba najłatwiej zacząć od oszczędzania energii i wody... w skali miesiąca może nie są to duże wydatki, ale po roku oszczędzona kwota jest już zauważalna. Zaoszczędzone pieniądze możesz po prostu wrzucać do skarbonki i wydać na jakiś większy cel, gdy uzbiera się ładna sumka.

____________________
Najlepszy produkt w najniższej cenie? http://transport.mylog.pl/ To tutaj!

Ostatnio edytowane przez Sun79 : 03-11-2014 o 12:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-05-2015, 20:21
lilka91 lilka91 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 462
Domyślnie

Sposobów na oszczędzanie jest mnóstwo. Ja ostatnio postanowiłam trochę zaoszczędzić na paliwie i zastanawiam się nad zainwestowaniem w monitorowanie samochodów. Z tego co wiem można w ten sposób sporo zaoszczędzić na paliwie poprzez kontrolowanie jego zużycia no i auto ma ochronę przed kradzieżą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 28-05-2015, 21:32
attorneyka attorneyka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

Proste wydawać mniej jak się zarabia. Jest to jedyny sposób na to aby zacząć już tak na poważnie sobie oszczędzać. Ja w taki sposób sobie zapracowałam na moją wymarzoną wycieczkę właśnie za granicę. Należy mi się i ja tego zawsze marzyłam by pojechać sobie do Pragi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 01-06-2015, 14:50
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Nie wiem czy dużo ludzi, zwłaszcza kobiet potrafi tak zacząć, by na starcie już zarabiać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 10-06-2015, 10:53
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

A czy ktoś z Was zdecydował się na zmianę dostawcy prądu?
Sporo jest teraz firm oferujących tani prąd.
I tak się zastanawiam, czy te ich oferty są naprawdę tak korzystne?
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Chętnie poczytam, bo gdyby to naprawdę działało no to jest to niezły sposób na oszczędność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 10-06-2015, 13:31
ssiska ssiska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Na noc na pewno trzeba wyłączać wszystkie urządzenia elektryczne i odłączać wszelkie listwy. Po prostu warto o tym pamiętać i po prostu warto o tym nie zapominać. Jeśli ktoś zapomni to będzie kiepsko i będzie na pewno źle. Ja mogę dodać, że lepiej mieszkać w bloku niż w mieszkaniu, którego opłaty są ogromne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 11-06-2015, 14:01
kamilka0036 kamilka0036 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Wyłączać urządzenia to podstawa. Nie ma co zostawiać ich na czuju i liczyć, że się wróci. Lepiej od razu wyłączać. Plus do tego oszczędzać wodę na myciu naczyń czy jak zęby myjemy to lać do kubeczka. A jeśli chodzi jeszcze o prąd to czasem dostawcy fajne pakiety proponują i też można zaoszczędzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.