kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 07-09-2015, 15:46
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Jeżeli nie jest to ciaża wysokiego ryzyka to jak najbardziej, możemy nawet zdecydować się na ćwiczenia które pomogą nam przygotować się do porodu, lub uniknąć zmian skórnych takich jak roztepny. Pomysłow jest wiele, przy takim wyborze dyscyplin i zajeć kazda mama znajdzie coś dla siebie. Więcej o pozytywnym wpływie m.in. jogi na poród przeczytacie tutaj: http://www.przyszlamama.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 01-10-2015, 14:19
Bellatrix Bellatrix is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 43
Domyślnie

Nie tyle mogą co nawet powinny. Oczywiście, nie każde ćwiczenia i nie z każdym obciążeniem, ale najgorsze co można zrobić to położyć się od początku do góry brzuchem i czekać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 29-12-2015, 21:23
Aniela Aniela is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 18
Domyślnie

Możesz ćwiczyć w ciąży. Są do tego odpowiednie ćwiczenia. Jak byłam w ciąży to zdarzało mi się nietrzymanie moczu i urzywałam takie wkładki higieniczne. Po porodzie nadal się to utrzymywało. Dopiero ustało jak zaczęłam regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla. Więc gdybyś też miała coś takiego to ćwicz te mięśnie. Na stronie Tena jest zestaw ćwiczeń, które możesz wykonywać w ciągu dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 01-03-2016, 13:36
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

Będąc w ciąży też zastanawiałam się nad tym. Wkładki higieniczne faktycznie bardzo się sprawdzają nawet nie tylko podczas ćwiczeń, bo duża część kobiet podczas ciąży ma problemy z nietrzymaniem moczu. Bardzo ważna w tym czasie jest odpowiednia higiena intymna, która bywa utrudniona przez ogromny brzuch. Przed ciążą myłam się zwykłym żelem pod prysznic, ale podczas ciąży zaczęłam używać płynów do higieny intymnej. Przekonały mnie do tego informacje, które przeczytałam na tej stronie http://www.lirene.pl/artykuly/higiena-intymna i szczerze mówiąc do tej pory stosuje żele do higieny intymnej i teraz nie wyobrażam sobie kąpieli bez nich. Stosuje własnie produkty Lirene, bo są tanie, dobre i ogólnodostępne, a ja nie zawsze mam ochotę jechać do sklepu tylko po jeden kosmetyk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 02-03-2016, 09:45
gomorrka gomorrka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 2
Domyślnie

W wielu klubach fitness znajdziecie zajęcia proponowane szczególnie panią w ciąży, wiec myślę ze bez problemu mogą ćwiczyć, oczywiście jeżeli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań lekarskich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 03-03-2016, 11:37
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

oczywiście, że jak lekarz nie zabroni to mogą ćwiczyć. Nawet powinny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 22-03-2016, 12:03
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 621
Domyślnie

Zauważyłam ostatnio, że w czasie wykonywania delikatnej gimnastyki ( 6 m-c ciąży) mam kłucie w boku. Zastanawiam się czy nie zaprzestać gimnastyki, bo to chyba objaw jakiegoś naciągnięcia się. Ma któraś z was podobne objawy i co robicie by ból minął?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 27-04-2016, 12:19
Kostka Kostka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 1 386
Domyślnie

Oczywiście, że mogą, ale to też wszystko zależy od danej ciąży i zdecydowanie lekarz powinien określić czy takie ćwiczenia są wskazane, czy wręcz przeciwnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 28-04-2016, 09:03
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Pewnie, że mogą. Są nawet specjalne ćwiczenia dla ciężarnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 04-05-2016, 07:00
Olla33 Olla33 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 86
Domyślnie

Oczywiści,że mogą i nawet jest to wskazane... Sama ćwiczyłam praktycznie całą ciążę ale były to jedynie ćwiczenia wytrzymałościowe. Nie były wcale męczące...

Tak poza tym polecam zajrzeć sobie również na stronę
http://leczymydzieciaki.pl/

Jest to kompendium wiedzy dla mam o ich zdrowiu i zdrowiu dzieci tak wiec możesz sobie poczytać o tym jak powinno się postępować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.