kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 06-03-2017, 07:33
groźna's Avatar
groźna groźna is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 80
Domyślnie Jak wygląda detoks alkoholowy?

Kochane… głupio mi się przyznawać, ale z drugiej strony… wiem, że dużo lepiej jest się przyznać, niż to tłamsić w sobie, ale jestem alkoholiczką. Pomogła mi to sobie uzmyslowić moja siostra, która uparcie chciała mi pomóc, choć wiele osób się ode mnie odwróciło. Wiem, że zdanie sobie z tego sprawy, że ma się problem, jest ledwie krokiem do całego leczenia… Szczerze mówiąc, bardzo się obawiam detoksu. Słyszałam różne rzeczy, jakie się mówi o tym, co dodatkowo mnie przeraża. Są tu jakieś zbłąkane dusze, które przez to przechodziły, albo tacy, którzy wiedzą, jak to wygląda? Podono to też dużo zależy od ośrodka, wktórym się jest, to prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 06-03-2017, 10:52
Renia Renia is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 46
Domyślnie

Cóż, trzeba było o tym wcześniej myśleć, nim zaczęło się pić. Tak to zazwyczaj jest, że ciężko jest wziąć na swoje barki konsekwencje za głupotę, a później jest obawa przed wysiłkiem i pracą. Musisz po prostu wziąć to na klatę i tyle, a nie mazać się, że może boleć, czy być ciężko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 06-03-2017, 11:46
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

To zależy o jakim detoksie mowa, bo jest ich kilka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 06-03-2017, 12:29
Kora Kora is offline
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Posty: 53
Domyślnie

Chyba jesteś dla niej trochę za ostra… ludzie zaczynają pić z różnych przyczyn. Głównie dlatego, że nie umieją sobie ze sobą radzić, tj nie wiedza, jak się zachować w obliczu różnych problemów, więc siegają po najprostszy sposób na ucieczkę, czyli właśnie alkohol. Co do zaś samego detoksu. Generalnie obraz burzliwej detoksykacji i terapii jest znany przede wszystkim z ośrodków państwowych, gdzie nie przykłada się większej wagi do pacjenta. W dobrych prywatnych ośrodkach wygląda to zupełnie inaczej. Przede wszystkim masz fachową opiekę medyczną, która dba o to, aby zmniejszyć do minimum poczucie dyskomfortu wywołane przez wydalanie z komórek ciała toksyn. Dostajesz odpowiednie leki, sól fizjologiczną i najczęściej potas, zazwyczaj w formie kroplówki. Oczywiście mogą wystąpić jakieś bóle głowy, zawroty itp., przed tym się nie ucieknie. Ale nie będziesz cierpiała z powodu pełnowymiarowej delirki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 07-03-2017, 07:13
Bellatrix Bellatrix is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 43
Domyślnie

Co prawda, to prawda. Powiem szczerze, że sama przeszłam przez detox w Poznaniu w jednym prywatnym ośrodku. Wcześniej trafiałam do państwowych ośrodków(zdarzało się, niestety) to masakra… nie wyobrazacie sobie, jak to wyglądało… Na samo wspomnienie mnie telepie… W każdym razie, był to czas, w ktorym z prawie samego szczytu spadłam na dno i też, gdyby nie kilka bliskich mi osób, pewnie bym tam została. Ale znaleźli dla mnie ośrodek, w którym właśnie wpierw przeszłam przez odtruwanie organizmu, a później terapię. Do dzisiaj walczę ze sobą, choć minęły dwa lata i oczywiście to już nie jest taki stan, jaki był przed leczeniem, ale… bedąc alkoholikiem trzeba się zawsze mieć na baczności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 07-03-2017, 09:01
melpomena melpomena is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 3
Domyślnie

Wiele zależy od ośrodka, czy terapia alkoholowa przyniesie skutek. Ja bym się ani sekundy nie wahała, tylko podjęła leczenie zaczynając od odwyku. Najlepiej w małych grupach, w domowej atmosferze, czy tam gdzie czujesz się komfortowo, bo sprzyja to zdrowieniu. Po odstawieniu alkoholu organizm dozna szoku, będzie się bronił, ale musisz to przetrzymać. W ośrodku, w którym byłam na terapii, zajmowali się mną terapeuci, którzy sami są alkoholikami - myślę, że takie doświadczenie to wiedza, której nie nabędzie żadna zdrowa osoba, a które nie masz pojęcia jak pomaga w uporaniu się z każdym etapem leczenia. Jeśli nie jesteś zdecydowana, to koniecznie skontaktuj się z kliniką "Tu i Teraz" - na ich stronie bez problemu znajdziesz kontakt, więc dzwoń o każdej porze dnia i nocy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 07-03-2017, 14:28
groźna's Avatar
groźna groźna is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 80
Domyślnie

A właśnie gdybyście mogły podać jakiś adres do dobrego ośrodka w Wielkopolsce… Może właśnie do tego, gdzie była koleżanka? Pomogą mi tam?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 08-03-2017, 07:28
Bellatrix Bellatrix is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 43
Domyślnie

Jasne, że tak. Tu masz link http://www.detoxpoznan.pl/oferta.html bezpośrednio do ich oferty. Będziesz tam na pewno pod bardzo dobrą opieką (jako osoba z porównaniem mogę na ten temat dużo powiedzieć). Raz, że profesjonalny zespół medyczny, dwa, że znakomici terapeuci, którzy pomagają Ci znaleźć inne spojrzenie na życie, a przede wszystkim uczą Cię radzenia sobie z problemami, żebyś nie musiała znów głupio uciekać w procenty. Słowem wszystko to, co powinien mieć prawdziwie dobry ośrodek terapii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 08-03-2017, 10:45
Kora Kora is offline
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Posty: 53
Domyślnie

Akurat o tym ośrodku też słyszałam, choć nie jestem z samego Poznania. Mąż znajomej tam chyba był. Wyciągnęli go z wieloletniego nałogu, choć chyba nie tak intensywnego, jak koleżanki, jak mi się udało tam wyczytac między wierszami. W każdym razie, przynajmiej warto spróbowac, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 09-03-2017, 07:01
groźna's Avatar
groźna groźna is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 80
Domyślnie

Oczywiście, że spróbuję! Chcę z tym walczyć. Jak najskuteczniej. I wam, drogie panie, bardzo dziękuję!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.