kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #31  
Stary 02-03-2015, 12:23
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Jest wielu uczniów z paskami na świadectwach, a ograniczonych życiowo, bo uczono ich jak zdobywać wiedzę, a nie jak ją wykorzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Stary 09-03-2015, 16:29
wondefurLIve wondefurLIve is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 7
Domyślnie

Tego się po prostu dalej nie zmieni gdyż w szkole tak to już jest, że uczy się tylko po prostu takiej bardzo niepraktycznej wiedzy niestety..Zdecydowanie jeśli ktoś nie chce mieć problemów ze znalezieniem pracy w przyszłości to i tak się musi sam rozwijać poprzez np. czytanie książek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Stary 12-03-2015, 13:13
bozenka085 bozenka085 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Na mnie znacznie lepiej działa rozłożenie nauki na parę porcji niż zostawienie tego na jeden dzień. W praktyce: lepiej mi idzie jak poświęcę po jednej godzinie w poniedziałek, wtorek i środę(czyli w sumie 3 godziny) niż jakbym usiadła w środę i siedziała 4 godziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Stary 12-03-2015, 16:10
kocyczka kocyczka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

osobiście mam dwa sposoby na naukę jeden to taki ze drukuje sobie to, co mam do nauki i zakreślaczami sobie maluje informacje i dobrze zapamiętuje to wszystko, ponieważ jestem wzrokowcem Drugi sposób to przepisywanie ważnych informacji na inna kartkę i tak parę razy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Stary 19-03-2015, 10:33
wittek66 wittek66 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 9
Domyślnie

Ja miałem spore problemy z zapamiętywaniem słówek z języków obcych. Teraz w pracy mamy sporo kursów. Jak dla mnie najskuteczniejsza metodą okazało się kojarzenie z innymi słówkami z rodzimego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Stary 22-03-2015, 16:19
dojrzalsza dojrzalsza is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Tak takie kojarzenia z naszym rodowitym językiem jest bardzo fajno bo szybko to można zapamiętać..Jednak jeszcze bardzo dobrze powtarzać sobie te słówka cały czas i np 10 dziennie się nauczyć nowych a później jeszcze dodatkowo te co sobie spisaliśmy po prostu jakoś się uczymy w ten sposób, że akurat powtórki, powtórki i jeszcze raz powtórki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Stary 23-03-2015, 18:11
sara.lapa sara.lapa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Szybsza nauka to jest powtarzanie codziennie takich słówek właśnie angielskich co się wcześniej nauczyliśmy jak w moim przypadku akurat z serialu jakiegoś. : ) uważam, że bardzo dobrze jest obejrzeć sobie serial w języku angielskim na początku z napisami angielskimi a później już po prostu tak jakoś zapamiętywać te słówka co nie znaliśmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Stary 26-03-2015, 10:52
albert7000 albert7000 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 8
Domyślnie

Ogólnie jeśli chodzi u mnie o naukę to po prostu właśnie ja bardzo lubię coś takiego, że po prostu wszystko sobie powtarzam i staram się być bardzo systematyczna : ) z tego właśnie względu mam swój taki zeszyt z notatkami i akurat po prostu no wiecie wszystkie te wazniejsze informację sobie podkreślam i tak je zapamiętuję najszybciej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Stary 03-04-2015, 07:25
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie

Powiem Wam,że warto jest kupować audiobooki. I to nie tylko do nauki języków ale ogólnie. Sama kupuję sobie jak i dzieciom NIektórzy ludzie to słuchowcy i dzięki temu nauka o wiele szybciej wchodzi do głowy.

Przetestujcie sobie

Sama dodam,że warto jest zamawiać w księgarniach internetowych ponieważ ceny audiobooków są o wiele tańsze niż normalnie. Odsyłam do jednego z miejsc:
https://www.inbook.pl

Można tam kupić poszczególne już od 10 zł...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Stary 09-04-2015, 15:26
Meegaane Meegaane is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Audio booki no jak tak bardzo mocno polecasz to ja się w sumie nad tym zastanowię bo akurat to może być całkiem taki fajny i ciekawy pomysł : ) jeśli o mnie chodzi to tak się sprawa właśnie ma, że ja się uczę wykorzystując wszystkie takie zakreślacze a także na youtube z różnych tutoriali szczególnie mi się przydawały z matematyki jak miałam statystykę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.