kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 15-06-2015, 12:38
Julia88 Julia88 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 10
Domyślnie prowadzenie szkoleń...

Witajcie, piszę tutaj w tym temacie, bo potrzebuję porady:-) Jestem już 4 lata po studiach, a nie mogę znaleźć pracy w branży, najlepiej chciałabym gdzieś w budowlance, bo taki kierunek kończyłam, tak tak, taki właśnie:-) Mój mąż prowadzi z moim tatą własną firmę w branży samochodowej i ostatnio wysyłali część pracowników na szkolenie. I tak mi podrzucili pomysł, że może ja takie szkolenia bym organizowała, obejmujące np. prawo budowlane i inne pokrewne tematy... Wiem, że musiałabym zdobyć uprawnienia do prowadzenia takich szkoleń, ale to już zawsze światełko w tunelu, jak myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 15-06-2015, 22:54
Pingwin Pingwin is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 10
Domyślnie

pomysł na biznes jest dobry. Tylko musiałabyś być cały czas na bieżąco z prawem. Dodatkowo odpowiedź sobie na pytanie jak podchodzić do wystąpień publicznych?? Lubisz się wypowiadać przed jakimś gronem ludzi i czy umiesz w miarę przystępny sposób i zrozumiał przekazać wiedzę??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 16-06-2015, 08:07
dagma77 dagma77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 11
Domyślnie

Witaj, wiesz co mi się wydaje, że to jednak długa i kosztowna droga do tego aby zostać organizatorem takich szkoleń. Na rynku jest już sporo takich firm, które prowadzą szkolenia prawo budowlane. Może zacznij od tego, że sama wybierzesz się na jakieś szkolenie i dodatkowo podniesiesz swoje kompetencje. Niestety obecnie studia to często za mało i nie zawsze można znaleźć pracę w zawodzie. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez dagma77 : 24-06-2015 o 10:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 16-06-2015, 18:01
jancia09x jancia09x is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie szkolenie do szkoleń

jak się znasz dobrze na prawie i masz papierek na którym ktoś przybił pieczątkę i się podpisał , że to prawda- to nie ma na co czekać! Cztery lata po studiach i bez pracy?! Szcerze mówiąc , to żeby prowadzić taka firmę trzeba być obrotnym i na czasie , więc chyba czeka cię duża mobilizacja... Jeśli naprawdę czujesz , że dasz radę , to konieczne będą dobre szkolenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 17-06-2015, 12:13
Krysinka Krysinka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 11
Domyślnie

Skoro macie rodzinną firmę, to dlaczego Ty jesteś bez pracy?!?
Przez cztery lata już dawno byś się przebranżowiła i zaczęła robić coś w firmie, która już funkcjonuje, a nie kombinowała coś nowego. Przecież mogłaś zrobić np. kurs księgowości i prowadzić firmowe rachunki, lub kadry i płace...pomysłów jest wiele...po co od razu wydawać kupę kasy i tworzyć coś nowego?!?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 02-09-2015, 09:04
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 988
Domyślnie

Może warto w Twoim przypadku byłoby się udać na jakieś szkolenie biznesowe? Wtedy mogłabyś pomóc mężowi w prowadzeniu firmy i nie byłabyś bezrobotna. Takie szkolenia przeprowadza są w Warszawie w tym ośrodku www.intra-biznes.pl W pierwszej kolejności też się zdziwiłam, że nie pracujesz w firmie rodzinnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 07-09-2015, 10:46
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

Zawsze warto podnosić swoje kwalifikacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 14-09-2015, 00:40
zuzamarkiewicz's Avatar
zuzamarkiewicz zuzamarkiewicz is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 5
Domyślnie

Ja również robię wielkie oczy, jak to jest możliwe, że masz taką komfortową w sumie sytuację, o której niejedna osoba może pomarzyć, gdzie jak piszesz tata z mężem prowadzą firmę, i jak rozumiem ona prosperuje (skoro działa to tak śmiem przypuszczać), więc w pierwszej kolejności ja nie wyważałabym otwartych już drzwi, tylko skupiła się na rozkręceniu jeszcze bardziej tego istniejącego już biznesu rodzinnego. Jednak oczywiście nie znam Twoich uwarunkowań i zależności. A skoro chcesz prowadzić coś swojego, własnego, to takie kursy to świetna sprawa. Na te szkolenia "trudniejsze" może być spore zapotrzebowanie. Działaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 14-09-2015, 09:13
Ewa_Jabłkowska Ewa_Jabłkowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 714
Domyślnie

Prowadzenie szkoleń branżowych to dobry pomysł ALE (zawsze jest jakieś ale...) moim zdaniem zajmować tym powinny się osoby, które mają wieloletnie doświadczenie zawodowe. Skoro przez 4 lata po studiach nie znalazłaś pracy to znaczy, że jesteś teoretykiem a nie praktykiem. Teraz zastanów się, czy jesteś w stanie przekazać jakąś wartościową wiedzę ludziom, którzy od lat są w branży, mają praktykę i bogate doświadczenie. Trzeba mierzyć siły na zamiary
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 19-09-2015, 06:55
lilka91 lilka91 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 462
Domyślnie

Pomysł rzeczywiście fajny. Musisz jednak mieć dużą wiedzę i być odpowiedzialna. Dobrze jest też zawczasu znaleźć miejsce na konferencję pod warszawą chociażby tu http://windsorhotel.pl/centrum-konferencyjne Załatwianie wszystkiego na ostatnia chwilę na pewno nic dobrego nie przyniesie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.