kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 04-04-2015, 21:24
paulinqa1990 paulinqa1990 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 24
Domyślnie

Hmmm ja bym szukała takiego kierunku studiów, który potem da mi jak największe możliwości na rozwój i dobre zarobki. Zerknij sobie może na: http://praca.gratka.pl/wynagrodzenia/ i zobacz w jakich zawodach ludzie zarabiali najwięcej, może to pomoże Ci dobrze wybrać. Warto w takich chwilach myśleć o swojej przyszłości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 09-04-2015, 14:11
kocyczka kocyczka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Jeżeli nie jest pewna co wybrać to musisz solidnie przeanalizować sytuację. Wybierz sobie jakieś 2-3 uczelnie, które Cię interesują i dokładnie zapoznaj się listą kierunków kształcenia na preferowanych przez Ciebie wydziałach. Zazwyczaj opisy kierunków zawierają wskazania dotyczące możliwych obszarów zatrudnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 14-04-2015, 13:52
paniBachha paniBachha is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 10
Domyślnie

No tak zawierają opis tego gdzie można się zatrudnić chociaż ja uważam iż to wszystko jest po prostu na wyrost i za dużo niestety przecież ; )) trzeba zawsze się temu przypatrzeć gdzie po prostu no wiecie są jakieś etaty po tych studiach..Nie ma co iść za jakąś koleżanką, że ona na pewnym kierunek chce iść to wy za nią to jest zbędne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 23-04-2015, 19:34
maria2015 maria2015 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 8
Domyślnie

Humanistyczne kierunki dają szerokie możliwości zatrudnienia wbrew temu,co uważają niektórzy, choć muszę przyznać, że o pracę jest trudniej. Proponuję Ci na przykład zdecydowanie się na studia na filologii polskiej, zwłaszcza tam, gdzie oferują ciekawe specjalności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 24-04-2015, 22:09
jestegienka jestegienka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Poczytaj sobie oferty uczelni, która Cie interesuje. Przeanalizuj kierunki i wybierz właściwy dla swojej osoby. Nie wybieraj kierunku pod preferencje rynku, bo będziesz się na nich męczyć i ledwo je skończysz, a wtedy pracy w zawodzie i tak nie znajdziesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 03-05-2015, 01:24
idaa2015 idaa2015 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

Ja również jestem humanistką i zdecydowałam się na studia filologiczne i nie żałuję póki co mojej decyzji. Przede wszystkim możliwości są szerokie, jakieś zatrudnienie prędzej czy później się znajdzie i dają jakiś fach bo mimo wszystko biegle znamy język.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 06-05-2015, 18:26
olaa8 olaa8 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Moim zdaniem jakaś filologia to całkiem dobre wyjście, daje porządny jak na humanistę oczywiście fach w ręce, a poza tym zwłaszcza nauka jakiegoś ciekawego języka - nie angielskiego czy niemieckiego którego uczą sie wszyscy - może być przydatna i interesująca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 08-05-2015, 16:46
jojusik88 jojusik88 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał olaa8
Moim zdaniem jakaś filologia to całkiem dobre wyjście, daje porządny jak na humanistę oczywiście fach w ręce, a poza tym zwłaszcza nauka jakiegoś ciekawego języka - nie angielskiego czy niemieckiego którego uczą sie wszyscy - może być przydatna i interesująca.
Czy aby na pewno iść na takie studia filologiczne dla samej ciekawości ? Jeśli ktoś ma takie zainteresowania to one są drogie i ich się nie opłaca nawet zaczynać. Po co tak właściwie w to iść ? Jeśli ktoś się chcę nauczyć mówić po angielsku w pełni tak prawidłowo i do poziomu biegłego tu musi samemu się zabrać do pracy. Salomon nigdy z pustego nie nalewa, trzeba o tym wiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 22-05-2015, 17:05
karolkowa karolkowa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 14
Domyślnie

Trudna sprawa. Tak naprawdę to sam kierunek studiów niewiele mówi. Na poszczególnych uczelniach nauka na tym samym kierunku nauczania może różnie wyglądać. Myślę, że warto podejść do sprawy indywidualnie. Niestety na rynku pracy jest w tej chwili nadpodaż absolwentów takich kierunków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 23-05-2015, 09:32
bridget78 bridget78 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Hmm studia humanistyczne, coraz więcej humanistów i nie ma kto pracować. Powiem taką jedną rzecz - trzeba iść na studia zaoczne i w między czasie zdobywać doświadczenie. Celować trzeba w kierunki przyszłościowe, może filologie, może zarządzanie zasobami ludzkimi czyli HR.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.