kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 04-02-2016, 11:38
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Co robicie, żeby nie tracić czasu w kuchni?

Co najczęściej robicie, żeby nie tracić zbyt wiele czasu w kuchni?
Macie jakieś swoje sposoby na to, żeby obiady robiły się szybko i sprawnie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 04-02-2016, 16:36
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie

Warto sobie np. dzień wcześniej wszystko przyszykować, tak żeby następnego już tylko dokończyć albo podgrzać.
Możesz też wziąć taką zupę profi chociażby - ona już jest gotowa, kupuje się ją w płynie i też wystarczy tylko podgrzać i można od razu jeść.
Tu właściwie nic nie musisz robić, więc jeszcze więcej czasu oszczędzasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 10-02-2016, 12:13
Ewa_Jabłkowska Ewa_Jabłkowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 714
Domyślnie

Lubię spędzać czas w kuchni ale nie zawsze mam go tyle, żeby robić wykwintne dania. Mam kilka sprawdzonych szybkich przepisów które się wtedy przydają jak np. naleśniki, placki ziemniaczane, zupy, parówki w sosie pomidorowym, kuskus (5min przygotowań) z różnymi dodatkami. Mam też sporo rzeczy pomrożonych jak pierogi, owoce na kompot czy mięsa. Dzięki temu wyjmuję wieczorem i rano następnego dnia mam gotowe - tylko podgrzać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 17-02-2016, 14:51
Vella's Avatar
Vella Vella is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 11
Domyślnie

Jak mam mało czasu, kupuję frytki i panierowane kawałki ryby lub kurczaka. Smaży się raz dwa, bo kupiłam dwukomorową frytkownicę gastronomiczną. Znalazłam ja tutaj http://emaks.pl/gastronomia-1/frytow...ektryczne.html Umówiłam się z rodziną, że ja gotuję cały tydzień, ale w soboty i niedziele gotują oni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-04-2016, 12:04
szalona szalona is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 984
Domyślnie

W kuchni powinno sie mieć wszystko pod ręką. Ja np na półce tuż przy kuchni mam poustawiane pojemniki na produkty sypkie czy np takie http://sklepholenderski.pl/pojemnik-...i-Modula-425ml W czasie gotowania nie muszę soli szukać w szafce, tylko wyciągam rękę i już mam. A poza tym dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskałam miejsce w szafkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 21-06-2016, 11:54
Róża_689 Róża_689 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 92
Domyślnie

Ja mam bardzo mało czasu więc nie gotuje jakiś wymyślnych potraw. Poza tym marna ze mnie kucharka co wodę na herbatę potrafi przypalić. Z reguły ratowałam się kanapkami i daniami na wynos ale odkąd przeczytałam tekstowy.net jak zrobić jajecznicę wzbogaciłam swoje menu. Wcześniej zawsze ją przypalałam i wychodziła niedobra. Teraz już wiem gdzie robiłam błędy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 05-08-2016, 00:23
fantasy7 fantasy7 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 76
Domyślnie

Staram się wyszukiwać w sieci "przepisy w 15 minut". Fatalna ze mnie kucharka. Obiad jeszcze jako taki potrafię zrobić, ale ciasta zupełnie mi nie wychodzą. Odkryłam ostatnio stronę http://e-torty.pl/ , gdzie można zamówić ładnie wyglądające wypieki z dostawą do domu. Wygląd to jak wiadomo nie wszystko, jestem ciekawa jak ze smakiem - polecacie czy nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 07-08-2016, 13:20
ritabra ritabra is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 486
Domyślnie

Ja żeby nie tracić czasu w kuchni codziennie planuję co chce ugotować następnego dnia. Dzięki temu przygotowuję wszystko wcześniej i nie tracę czasu. W najbliższym czasie zobaczyć jak smakuje zupa cytrynowa ponoć jest bardzo smaczna i ciekawi mnie bardzo. Jadł ktoś taką zupę ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 09-08-2016, 10:57
Drakhtul Drakhtul is offline
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 36
Domyślnie

Ja trzymam diete dlatego juz przyzwyczailem sie co i jak robic, szybko mi idzie, na poczatku byly klopoty ale wazne zeby wiedziec co gdize lezy zeby tego nie szukac potem przez pol godziny.
__________________
nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 09-08-2016, 17:13
laska88 laska88 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 761
Domyślnie

Jak nie mam czasu na gotowanie to robię najczęściej zupki Ostatnio w sieci wyniuchałam taką zupę https://www.przepisy.pl/przepis/zupa-z-kurek , z kurek więc zdrowa. Podobno łatwa w gotowaniu i zajmuje jedynie 45 minut. Więc pewnie w między czasie dałabym rade posprzatać mieszkanie. Na takie upały jest też dobra zupa chłodnik, najlepiej Litewski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.