kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 01-03-2015, 20:22
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Warto kupić płytę indukcyjną?

Warto waszym zdaniem kupić sobie płytę indukcyjną?
Zastanawiam się czy moje garnki będą się nadawać do takiej płyty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 02-03-2015, 15:47
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Myślę, że to dość wygodne rozwiązanie.
Jeśli nie lubisz np. czyścić zwykłej kuchenki, taka płyta w znacznym stopniu ułatwi ci życie codzienne. Musisz mieć tylko do tego specjalne garnki.
Zobacz sobie jak wygląda np. patelnia na indukcję: http://www.cookstore.pl/patelnie,c9.html
W zasadzie niewiele różni się jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, ale jej konstrukcja jest nieco inna.
To samo dotyczy również garnków itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 12-03-2015, 09:16
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie

Ja mam obecnie płytę indukcyjną i jestem z niej bardzo zadowolona. Na początku trochę bałam się,ze będzie zjadała za dużo prądu jednak obawy były bezpodstawne. Jest bardzo praktyczna, łatwo się czyści. O wiele łatwiej niż gazowa ponieważ nie ma tam żadnych zakamarków.
Mam ten model:
http://najtaniej.co/produkt/plyty-in...ie611f17e.html
Marki Bosh. Czyli prosta, elegancka płyta indukcyjna.
Jeśłi możecie sobie na taką pozwolić to warto
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 16-03-2015, 20:16
cyprys99 cyprys99 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Ja sobie nie wyobrażam już gotować na czym innym, jak tylko na płycie indukcyjnej. Mega wygoda, łatwo się czyści, fajnie wygląda.Co do garnków- teraz robią praktycznie wszystkie garnki uniwersalne, także problemu większego nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 17-03-2015, 15:03
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Zgadzam się, indukcja fajnie się spisuje. Do tej pory na niej gotowałam i nie mam nic do zarzucenia. No może poza tym, że wyłącza się, kiedy coś kipi
Teraz robię mały remont w kuchni i znów zdecyduję się na pewno na płytę indukcyjną. Tylko teraz wybieram spośród płyt do zabudowy: http://www.mixmedia.pl/plyty-do-zabudowy , bo wydają mi się jednak bardziej paktyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 17-03-2015, 16:29
kareczka kareczka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 7
Domyślnie

Faktycznie nie wszystkie garnki nadają się do płyt indukcyjnych, ale jeżeli masz zamiar w najbliższym czasie wymieniać kuchenkę i stoisz przed wyborem indukcyjnej i tradycyjnej to bierz indukcyjną. Jest łatwiejsza w utrzymaniu i bezpieczniejsza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 18-03-2015, 20:05
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Czytałam niedawno wiele głupich opinii o kuchenkach indykcyjnych - że na nich jedzenie smakuje gorzej. Ale z doświadczenia wiem, że to nieprawda i z pewnością mogłabym polecić kuchenki indukcyjne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 26-03-2015, 12:24
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie

Cytat:
Napisał eliza104
Czytałam niedawno wiele głupich opinii o kuchenkach indykcyjnych - że na nich jedzenie smakuje gorzej. Ale z doświadczenia wiem, że to nieprawda i z pewnością mogłabym polecić kuchenki indukcyjne.


Powiem Ci,że ja nie wiem kto wypisuje takie głupoty. Przeciez na logikę - jak jedzenie z takiej płyty może kosztować gorzej? Przecież to się kupy nie klei. Sama od jakiegoś czasu mam płytę indukcyjną. Na początku bałam sie tego,że rachunki się zwiększą ale wcale nie zwiększyły się aż tak bardzo. Jest jednoczesnie bardzo łatwa w czyszczeniu .Jedno przejechanie szmatką i praktycznie nic już na niej nie widać.
Dodam,że warto jest zerknąc sobie przy kupnie na porównywarki cen takie jak najtaniej czy skąpiec.
Wiecie,że są takie porównywarki również na Europę?
Ja korzystałam z niej:
https://deyde.com/pl/agd-do-kuchni
Dzięki temu możecie sobie zobaczyć czy nie opłaci Wam się bardziej zamówić tego z innego kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 29-03-2015, 17:51
saharra saharra is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 9
Domyślnie

Zwracam się do praktyków i użytkowników kuchni indukcyjnych.
Napiszcie jak sie wam sprawdzają kuchenki ich wady i zalety.
Czy można smażyć np. potrawy na patelni teflonowej, aby były chrupiące (mięso, ryby)? Jak jest z tymi garami, czy potrzeba kupować te specjalne. Nie mam tu na myśli zwykłych emaliowanych, tylko stalowe.
No i jak to jest wreszcie z tym brzęczeniem - o co tu chodzi?
Jakiej firmy kuchenkę polecacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 30-03-2015, 13:34
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Wszystko można smażyć na tej patelni. Garnki i patelnie - owszem muszą być do indukcji, ale może nawet takie masz i nie zdajesz sobie z tego sprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.