kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ŻYCIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 03-11-2021, 14:16
noemi noemi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 538
Domyślnie Leczenie alkoholizmu

Czy ktoś z was miał kiedyś do czynienia z osobą uzależnioną? Już brakuje mi sił, aby namówić alkoholika do leczenia. Terapia niestety nie przyniosła żadnych efektów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 04-11-2021, 06:37
anielka anielka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 46
Domyślnie

Leczenie alkoholizmu jest trudnym i zazwyczaj długim procesem. Trzymam kciuki, aby udało Ci się namówić tę osobę na leczenie. Warto odpowiednio przygotować się do takiej rozmowy, aby od razu zaproponować konkretne metody leczenia. Możesz poczytać np. o zaszyciu - https://esperalkatowice.pl/esperal-g...e-bytom-tychy/. Wszywka alkoholowa Esperal jest niemalże niewidoczna, ponieważ umieszcza się ją pod skórą w okolicę mięśnia pośladkowego w ramach nieskomplikowanego zabiegu chirurgicznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 24-12-2021, 12:01
agaagata agaagata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Posty: 717
Domyślnie

Osoba uzależniona musi sobie uświadomić że ma problem i wyrazić chęć leczenia. W przeciwnym razie terapie zwykle kończą się niepowodzeniem, zwłaszcza gdy pod presją zamyka się człowieka w jakimś ośrodku. Uważam, że zdecydowanie lepiej perswazją nakłonić alkoholika do odbycia konsultacji w gabinecie zapewniającym pełną dyskrecję. Mój sąsiad tak właśnie rozpoczynał walkę z nałogiem. Po pierwszej wizycie zdecydował się na kontynuowanie terapii w poradni Harmonia LUX MED. Chodził tam przez ponad rok, w szybki i łatwy sposób umawiał terminy za pośrednictwem strony https://harmonia.luxmed.pl/ , nie był odizolowany od życia w społeczeństwie, mógł normalnie pracować. Od specjalistów z Harmonii otrzymał mega rzetelną pomoc, teraz nie pije już w ogóle, poukładał sobie życie, pogodził się nawet z narzeczoną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 28-12-2021, 08:15
beciaa beciaa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 343
Domyślnie

leczenie alkoholizmu to trudna i bardzo ciezka praca.. przede wszystkim trzeba samemu chciec . No i warto też miec pomoc ze strony specjalistów. https://www.damian.pl/zdrowie-psychiczne/ tutaj maja całkiem fajny zespol terapeutów, psychologów i psychiatrów. Mojemu mezowi dzieki fachowej pomocy udalo sie pokonac nałóg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 21-09-2022, 07:40
Anka21 Anka21 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2021
Posty: 314
Domyślnie

Tylko że leczenie alkoholizmu wcale nie jest takie proste. Wiele osób próbuje tego dokonać na własną rękę i rzadko kiedy się to udaje. Ja uważam, że jeśli zmagacie się z chorobą alkoholową, to wsparcie specjalistów może być tutaj niesamowicie pomocne. Na stronie https://odnowa24h.pl/leczenie-alkoholizmu/ czytałem więcej na ten temat i wydaje mi się to dobrym wyjściem z problemu. Co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 26-10-2022, 22:58
DizA DizA is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 686
Domyślnie

O uzależnieniu od alkoholu cały czas się dużo mówi, coraz młodsze osoby chorują. Myślę, że wszywka pod skórę czyli esperal Szczecin to taka metoda, którą stosowało się już dawno dawno temu to ciągle jest dobra metoda na pokonanie nałogu. Z taką wszywką nie da się pić, skutki uboczne są za bardzo dotkliwe i poważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 25-07-2023, 19:07
nowa.kamila nowa.kamila is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2022
Posty: 1 575
Domyślnie

Skutecznym rozwiązaniem dla osób uzależnionych jest skorzystanie z pomocy jaką oferuje ośrodek leczenia uzależnień https://osrodekniwa.pl/ Specjaliści tam pracujący są przeszkoleni, aby pomóc pacjentom zrozumieć naturę ich uzależnienia i podjąć świadomą decyzję o zmianie. Z ich pomocą zrozumiecie jak ogromny wpływ ma uzależnienie na Wasze życie i nauczycie się stosować strategię która pomoże Wam trwać w abstynencji. Obiekt jest nowoczesny i przystosowany do potrzeb osób w trakcie odwyku, a jednocześnie zapewnia atmosferę domową, sprzyjającą zdrowieniu. Skorzystanie z ich pomocy to jedna z najlepszych decyzji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 01-08-2023, 09:13
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 230
Domyślnie

Myślę, że terapia u psychologa będzie całkiem dobrym rozwiązaniem. W mojej ocenie odpowiednią pomoc specjalisty zaoferuje Tobie ta Poradnia Zdrowia Psychicznego Empatio: https://psycholog-ms.pl/psycholog-online/ . Zachęcam do kontaktu z tą poradnią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 01-08-2023, 10:19
aleks454 Mężczyzna aleks454 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 1 334
Domyślnie

W razie problemów z uzależnieniami warto zgłosić się o pomoc do specjalistów.

terapia par radom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 27-03-2024, 15:43
cruickshank.ilene's Avatar
cruickshank.ilene cruickshank.ilene is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2024
Posty: 1
Domyślnie

Na uzależnienie może wpływać wiele czynników, w tym genetyczne, środowiskowe, traumy czy stres. Wielu ludzi uzależnia się również w wyniku używania substancji psychoaktywnych jako formy ucieczki od trudności życiowych lub doświadczania przyjemności.


______________________
prywatny ośrodek leczenia uzależnień
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.